BATIKOWE ROLETY OKIENNE – warsztaty tworzenia

Charakterystyka zajęć

Na kurs tworzenia batikowych rolet okiennych zapraszamy zarówno osoby, które chcą poznać technikę batiku, jak i miłośników oryginalnego designu. Podczas zajęć ich uczestnicy poznają technikę batiku na poziomie pozwalającym tworzenie nieskomplikowanych prac. Efektem zajęć dwubarwna roleta o wymiarach 80 x 160 cm.

Batik łączy konkretny pomysł z nieprzewidywalnym efektem końcowym, sprawiając, że każda praca jest jedyna i niepowtarzalna.

O TECHNICE

Słowo batik oznacza zarówno technikę zdobienia tkaniny barwnym ornamentem, jak i samą tkaninę wykonaną tą techniką. Polega ona na kolejnym nakładaniu na tkaninę warstw wosku i następnie zanurzenia jej w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku. Jeśli tkanina ma mieć wiele kolorów, czynność nakładania wosku i barwienia jest powtarzana. Wosk po wyschnięciu może pękać (tworzą się tak zwane kanelury), w szczeliny dostaje się barwnik i powstają unikatowe wzory. Dzięki takim zabiegom każda tkanina i każdy wzór jest niepowtarzalny.

Prowadzenie

Anna Jędrzejec – z batikiem zetknęła się po raz pierwszy w 1999 r. na zajęciach w Pałacu Młodzieży w Warszawie prowadzonych przez panią Kamilę Guzal, której została asystentką w latach 2003-2005. Od razu pokochała tę nietypową technikę artystyczną i jest jej wierna po dziś dzień. W tym roku uzyskała dyplom z ilustracji na Wydziale Grafiki oraz aneks do dyplomu z techniki batiku na Wydziale Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Poza batikiem zajmuje się też tradycyjną grafiką warsztatową, malarstwem i rysunkiem. Jej prace brały udział w kilku grupowych wystawach.

Polecamy podobne

Warsztaty sztuki Ebru
Warsztaty decoupage’u
Pracownia ikonopisania

 

 

Reklama

maszyny brohter
architekt Łódź
Najnowsza Brother V3
hospicjum
ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

mapka dojazdowa

Nasi partnerzy

platforma kultury ale kiedy Centrum informacyjno szkoleniowe kocham wies weranda country weranda

Copyright © 2015 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Cenobitz.com Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS