Skip to main content
  • Kurs rzeźby

Kurs rzeźby

kurs semestralny dla nastolatków

Przedstawiamy nowość! Inspirujący, poszerzający horyzonty i pobudzający wyobraźnię kurs rzeźby dla nastolatków z nowym artystycznym programem! Będziemy pracować z gliną, papierem, gipsem i uczyć się wykorzystywać możliwości, jakie dają rzeźbiarskie materiały. Autorski program, przygotowany przez Kamilę Nyckowską, oparty jest o zróżnicowaną tematykę. Przejdziemy przez tematy płaskorzeźby z tektury, ruch w rzeźbie, inspirowany pracami Niki de Saint Phalle, światło i cień, stworzymy rzeźby na podstawie bestiariusza, nauczymy się robić popiersie inspirowane malarstwem Modiglianiego i dowiemy się, jak przedstawić szum fal za pomocą tkanin. To będzie wyjątkowy, otwierający umysły semestr. Zdecydowanie polecamy!

-
7 osób
dla początkujących

Przedstawiamy nowość! Inspirujący, poszerzający horyzonty i pobudzający wyobraźnię kurs rzeźby dla nastolatków z nowym artystycznym programem! Będziemy pracować z gliną, papierem, gipsem i uczyć się wykorzystywać możliwości, jakie dają rzeźbiarskie materiały. Autorski program, przygotowany przez Kamilę Nyckowską, oparty jest o zróżnicowaną tematykę. Przejdziemy przez tematy płaskorzeźby z tektury, ruch w rzeźbie, inspirowany pracami Niki de Saint Phalle, światło i cień, stworzymy rzeźby na podstawie bestiariusza, nauczymy się robić popiersie inspirowane malarstwem Modiglianiego i dowiemy się, jak przedstawić szum fal za pomocą tkanin. To będzie wyjątkowy, otwierający umysły semestr. Zdecydowanie polecamy!

Co kurs da Twojemu dziecku?

Nauczy się pracować z różnymi materiałami rzeźbiarskimi, m.in. papierem, gipsem, gliną, tekturą. 

Pozna różne rodzaje gliny i dowie się, czym się różnią i jakie mają właściwości. 

Poćwiczy wyobraźnię przestrzenną, tworząc projekty przedmiotów na wiele różnorodnych tematów.

Spędzi twórczy czas wśród rówieśników o podobnych zainteresowaniach i pasjach.

Zapewniamy

wszystkie materiały i narzędzia niezbędne do pracy

opiekę merytoryczną i pedagogiczną wykwalifikowanych instruktorów

inspirujący i wartościowy czas w gronie rówieśników

Program
  1. Forma przestrzenna, pusta w środku. Kopia papryki wykonana w glinie.
  2. Płaskorzeźba na podstawie obrazu wykonana z tektury.
  3. Ruch w rzeźbie. Prace inspirowane twórczością Niki de Saint Phalle.
  4. Jestem światłem, ale też i cieniem. Praca z ciałem.
  5. Rzeźba w glinie inspirowana bestiariuszem.
  6. Ulotność i delikatność.
  7. Popiersie inspirowane malarstwem Modiglianiego
  8. Czy można, za pomocą rzeźby, przedstawić szum fal?  
Terminy i ceny

Kurs z Kamilą Nyckowską

brak terminu

*dla osób kontynuujących mamy 5% zniżki

Prowadzący

Dzikie Barwy - Aleksandra Bystry

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku tkanina, specjalność wzornictwo (dyplom magisterski 2011). Zajmuje się tkaniną artystyczną i obiektami tekstylnymi do wystroju wnętrz. Swoje dzieła unikatowe pokazywała na wielu wystawach krajowych i zagranicznych, jest laureatką kilku nagród. Do 2018 roku mocno związana z tkaniną artystyczną i użytkową, działała głównie jako projektantka (pod panieńskim nazwiskiem Richert). Założyła kilka marek, w ramach których projektowała i produkowała miękkie meble, rzeźby tekstylne, panele akustyczne do wnętrz oraz tkaniny dekoracyjne o charakterze unikatowym.

Obecnie, od 2014 roku prowadzi działalność projektową i edukacyjną, w ramach założonej przez siebie pracowni DZIKIE BARWY http://dzikiebarwy.com/ Pracownia prowadzi w całym kraju autorskie warsztaty artystyczno-edukacyjne związane z tkaniną użytkową i unikatową. Współpracuje także z branżą tekstylną i modową w tworzeniu kolekcji farbowanych barwnikami roślinnymi. Aleksandra Bystry z zamiłowaniem upowszechnia dawne techniki barwienia, drukowania tkanin i naturalne sposoby kreacji tekstyliów. Pokazuje, że tkanina jest elementem codzienności i otacza ludzi od wieków. Korzysta z wiedzy dawnej i zasobów natury, szczególnie bliski jest jej temat roślin barwierskich. Pisze bloga o świadomej pracy z tkaniną, tworzeniu w bliskości z przyrodą, botanice, sztuce i farbowaniu włókien. Jest autorką ilustrowanego podręcznika o naturalnym farbowaniu tkanin "Dzikie barwy. O naturalnym farbowaniu tkanin roślinami" (2019), książka w 2022 roku została przetłumaczona na język angielski.

Berenika Kowalska

Berenika jest aktywnie działającą młodą artystką-malarką, zdobywającą nagrody i uznanie w kraju i za granicą. W 2014 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Bajka. W międzyczasie, w ramach wymiany międzyuczelnianej “MOST” chodziła również na zajęcia na ASP w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza. Przez Radę Wydziału Akademii w Krakowie była wielokrotnie wyróżniana za osiągnięcia w malarstwie, rysunku i tkaninie artystycznej. W 2014 roku otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a w 2017 reprezentowała Polskę na JCE Biennale - Europejskim Biennale Młodych. W tym samym roku otrzymała również stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

W 2017 roku jej obraz został zakupiony przez Muzeum Narodowe w Gdańsku. W 2019 roku w ramach projektu Shiro Oni Studio Art Residency działała i malowała w Japonii. 

Berenika od 2012 roku nieprzerwanie bierze udział w wielu wystawach, zarówno w Polsce, jak i Niemczech, Danii, Hiszpanii i Francji. Jej obrazy są podziwiane na całym świecie nie bez powodu - tworzy niesamowite, przyciągające kompozycje.

Kasia Skoczylas

absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku fotografia, który charakteryzuje się interdyscyplinarnością. Głównymi mediami, które na nim eksplorowała to instalacja, rzeźba oraz wideo. Przez rok uczęszczała również na studium z grafiki projektowej w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej. Na co dzień współtworzy studio projektowe SIUP. Media, które są jej najbliższe to ceramika i tkanie dywanów metodą tuftingu. Ceramiką zajmuje się od 2020 roku, prowadzi regularnie warsztaty. To co najbardziej interesuje ją w pracy z gliną to zabawa i eksperyment. Lubi tworzyć nieoczywiste narracje i zarażać tym innych. W pracy warsztatowej stawia na samodzielną eksplorację ze swoim wsparciem technicznym.

Emilia Dragosz

Artystka-malarka, pochodząca z domu artystów i rzemieślników.

Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Kielcach ze specjalizacją Stare techniki malarskie i pozłotnicze.

Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończyła w 2013 i w tym samym roku jej prace znalazły się na wystawie Najlepszych Dyplomów ASP w Krakowie. Po studiach artystycznych przez rok pracowała przy konserwacji malarstwa i mebli w Dubaju. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od wielu lat tworzy we własnej pracowni, tworzy intensywne, kolorowe, wielkoformatowe obrazy i uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych. W 2016 roku zdobyła wyróżnienie w konkursie o Grand Prix Fundacji Franciszki Eibisch. W 2019 jej obraz został zakupiony przez Muzeum Narodowe w Gdańsku. 

Mimo studiów na wydziale malarstwa i codziennej malarskiej pracy, Emilia na równi kocha rysunek i uważa go za podstawę wszelkiego tworzenia.

Od września 2022 Emilia prowadzi również zajęcia z rysunku i malarstwa dla klas 4-6, chcąc zmieniać podejście dzieci do sztuki i wierząc, że następne pokolenia będą wchodzić do muzeów z chęcią i zaciekawieniem. Uczy dzieci otwartości na nowe techniki i posiłkuje się elementami eksperymentu artystycznego, tak aby każde zajęcia rozbudzały w nim talent i chęć tworzenia.

Kamila Nyckowska

Kamila jest w świecie sztuki kobietą renesansu - to artystka interdyscyplinarna, łącząca w swoim życiu zawodowym aktywność artystyczną z pedagogiczną. Tworzy w technice malarstwa akrylowego, olejnego, maluje akwarelą, zajmuje się ceramiką i rzeźbą, a także linorytem i innymi dziedzinami grafiki warsztatowej. Przez kilka lat prowadziła własną pracownię ceramiczną Para Buch w Warszawie.  Ukończyła Wydział Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, by jak najlepiej pod kątem merytorycznym i praktycznym móc swoją wiedzę i talent przekazywać kursantom. Ze Sztukarnią związana od 13 lat, prowadzi zajęcia z ceramiki, rysunku i malarstwa, grafiki warsztatowej i akwareli. Jest koordynatorką Pracowni Ceramicznej w Sztukarni i dba o to, by wszystkie prace kursantów były wypalone na czas i odpowiednio poszkliwione.  Odpowiada również za organizację i przeprowadzenie naszych letnich i zimowych kursów weekendowych dla dorosłych - Let’s art!. 

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera