Skip to main content
  • Warsztaty tworzenia stroików wielkanocnych

Warsztaty tworzenia stroików wielkanocnych

warsztaty rodzinne

Warsztaty tworzenia stroików wielkanocnych nawiązują do stosunkowo młodej w Polsce tradycji przygotowania tego typu dekoracji. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwość przygotowania stroika od podstaw. Stworzą go na słomianej bazie, korzystając z gałązek żywego ciętego bukszpanu i bazi. Udekorują suszonymi źdźbłami zbóż, kolorowymi wstążkami oraz małymi pisankami. Zrobiony stroik z pewnością będzie pięknie prezentował się na wielkanocnym stole.

120 zł / 1 x 1,5h
15 osób
dla każdego poziomu zaawansowania

Warsztaty tworzenia stroików wielkanocnych nawiązują do stosunkowo młodej w Polsce tradycji przygotowania tego typu dekoracji. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwość przygotowania stroika od podstaw. Stworzą go na słomianej bazie, korzystając z gałązek żywego ciętego bukszpanu i bazi. Udekorują suszonymi źdźbłami zbóż, kolorowymi wstążkami oraz małymi pisankami. Zrobiony stroik z pewnością będzie pięknie prezentował się na wielkanocnym stole.

Co dadzą Wam warsztaty?

Poznasz historię i znaczenie kolorystyki Wielkanocy. Dowiesz się, co symbolizuje biel, zieleń, żółć i co mają wspólnego ze Świętami Wielkanocnymi.

Poznasz podstawy kompozycji tworzenia własnego stroika, dowiesz się, jak układać elementy, by razem tworzyły spójną i harmonijną całość.

Samodzielnie, pod okiem instruktorki, stworzysz swój autorski wianek, który stanie się wyjątkową wiosenną ozdobą Twojego mieszkania.

Spędzisz twórczy czas w rodzinnym gronie na warsztatach, lub - jeśli przyjdziesz w pojedynkę - w gronie nowopoznanych, inspirujących twórców.

Zapewniamy

opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora

wszystkie niezbędnie do pracy materiały i narzędzia

twórczą i inspirującą atmosferę 

nieograniczoną swobodę twórczości

Program
  1. Omówienie znaczenia kolorystyki świąt.
  2. Omówienie podstawowych zasad kompozycji.
  3. Stworzenie bazy w oparciu o słomianą podstawę i bukszpan.
  4. Dekorowanie wianka dodatkami.
Terminy i ceny

Warsztaty z Paulą Szymańską

1 spotkanie x 1,5h
niedziela 24.03.2024 r. godz. 10:00-11:30

120 zł* / rodzina lub 1 osoba

*cena obejmuje wszystkie potrzebne materiały oraz jeden stroik

zajęcia odbywają się w nowej lokalizacji Sztukarni przy al. Niepodległości 80

Prowadzący

Paula Szymańska

Paula to twórczyni interdyscyplinarna, zainteresowana wieloma dziedzinami sztuki i poszukująca w tworzeniu własnych nowych rozwiązań. Pasjonuje ją grafika warsztatowa, rysunek i malarstwo, łączenie sztuki z naturą, bio art i rozwiązania ekologiczne. Tworzy głównie z naturalnych surowców, starając się przyczyniać do zmiany myślenia o sztuce na bardziej proekologiczne.

Studentka Edukacji Artystycznej w Instytucie Edukacji Artystycznej na warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej w trakcie obrony dyplomu z Rzeźby w Pracowni Grafiki Warsztatowej. Absolwentka Anglistyki na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej.

Dzikie Barwy - Aleksandra Bystry

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku tkanina, specjalność wzornictwo (dyplom magisterski 2011). Zajmuje się tkaniną artystyczną i obiektami tekstylnymi do wystroju wnętrz. Swoje dzieła unikatowe pokazywała na wielu wystawach krajowych i zagranicznych, jest laureatką kilku nagród. Do 2018 roku mocno związana z tkaniną artystyczną i użytkową, działała głównie jako projektantka (pod panieńskim nazwiskiem Richert). Założyła kilka marek, w ramach których projektowała i produkowała miękkie meble, rzeźby tekstylne, panele akustyczne do wnętrz oraz tkaniny dekoracyjne o charakterze unikatowym.

Obecnie, od 2014 roku prowadzi działalność projektową i edukacyjną, w ramach założonej przez siebie pracowni DZIKIE BARWY http://dzikiebarwy.com/ Pracownia prowadzi w całym kraju autorskie warsztaty artystyczno-edukacyjne związane z tkaniną użytkową i unikatową. Współpracuje także z branżą tekstylną i modową w tworzeniu kolekcji farbowanych barwnikami roślinnymi. Aleksandra Bystry z zamiłowaniem upowszechnia dawne techniki barwienia, drukowania tkanin i naturalne sposoby kreacji tekstyliów. Pokazuje, że tkanina jest elementem codzienności i otacza ludzi od wieków. Korzysta z wiedzy dawnej i zasobów natury, szczególnie bliski jest jej temat roślin barwierskich. Pisze bloga o świadomej pracy z tkaniną, tworzeniu w bliskości z przyrodą, botanice, sztuce i farbowaniu włókien. Jest autorką ilustrowanego podręcznika o naturalnym farbowaniu tkanin "Dzikie barwy. O naturalnym farbowaniu tkanin roślinami" (2019), książka w 2022 roku została przetłumaczona na język angielski.

Berenika Kowalska

Berenika jest aktywnie działającą młodą artystką-malarką, zdobywającą nagrody i uznanie w kraju i za granicą. W 2014 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Bajka. W międzyczasie, w ramach wymiany międzyuczelnianej “MOST” chodziła również na zajęcia na ASP w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza. Przez Radę Wydziału Akademii w Krakowie była wielokrotnie wyróżniana za osiągnięcia w malarstwie, rysunku i tkaninie artystycznej. W 2014 roku otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a w 2017 reprezentowała Polskę na JCE Biennale - Europejskim Biennale Młodych. W tym samym roku otrzymała również stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

W 2017 roku jej obraz został zakupiony przez Muzeum Narodowe w Gdańsku. W 2019 roku w ramach projektu Shiro Oni Studio Art Residency działała i malowała w Japonii. 

Berenika od 2012 roku nieprzerwanie bierze udział w wielu wystawach, zarówno w Polsce, jak i Niemczech, Danii, Hiszpanii i Francji. Jej obrazy są podziwiane na całym świecie nie bez powodu - tworzy niesamowite, przyciągające kompozycje.

Kasia Skoczylas

absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku fotografia, który charakteryzuje się interdyscyplinarnością. Głównymi mediami, które na nim eksplorowała to instalacja, rzeźba oraz wideo. Przez rok uczęszczała również na studium z grafiki projektowej w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej. Na co dzień współtworzy studio projektowe SIUP. Media, które są jej najbliższe to ceramika i tkanie dywanów metodą tuftingu. Ceramiką zajmuje się od 2020 roku, prowadzi regularnie warsztaty. To co najbardziej interesuje ją w pracy z gliną to zabawa i eksperyment. Lubi tworzyć nieoczywiste narracje i zarażać tym innych. W pracy warsztatowej stawia na samodzielną eksplorację ze swoim wsparciem technicznym.

Emilia Dragosz

Artystka-malarka, pochodząca z domu artystów i rzemieślników.

Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Kielcach ze specjalizacją Stare techniki malarskie i pozłotnicze.

Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończyła w 2013 i w tym samym roku jej prace znalazły się na wystawie Najlepszych Dyplomów ASP w Krakowie. Po studiach artystycznych przez rok pracowała przy konserwacji malarstwa i mebli w Dubaju. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od wielu lat tworzy we własnej pracowni, tworzy intensywne, kolorowe, wielkoformatowe obrazy i uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych. W 2016 roku zdobyła wyróżnienie w konkursie o Grand Prix Fundacji Franciszki Eibisch. W 2019 jej obraz został zakupiony przez Muzeum Narodowe w Gdańsku. 

Mimo studiów na wydziale malarstwa i codziennej malarskiej pracy, Emilia na równi kocha rysunek i uważa go za podstawę wszelkiego tworzenia.

Od września 2022 Emilia prowadzi również zajęcia z rysunku i malarstwa dla klas 4-6, chcąc zmieniać podejście dzieci do sztuki i wierząc, że następne pokolenia będą wchodzić do muzeów z chęcią i zaciekawieniem. Uczy dzieci otwartości na nowe techniki i posiłkuje się elementami eksperymentu artystycznego, tak aby każde zajęcia rozbudzały w nim talent i chęć tworzenia.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera