Skip to main content
  • Warsztaty tworzenia świec sojowych

Warsztaty tworzenia świec sojowych

warsztaty online dla dorosłych

Na warsztatach tworzenia świec sojowych uczestnicy poznają tajniki tworzenia tego rodzaju świec i krok po kroku wykonają je z instruktorem. Dowiedzą się również, dlaczego warto wybierać woski naturalne i czy paląca się klasyczna świeca parafinowa rzeczywiście wydziela szkodliwe opary. Zajęcia zostaną wzbogacone o wiele ciekawostek m.in. dotyczących palenia świec, konserwacji knota itp. A także wiedzę odnośnie sojowych świec do masażu.

Zajęcia odbywają się za pośrednictwem platformy ZOOM.

- / 1 x 1,5h
10 osób
dla początkujących

Na warsztatach tworzenia świec sojowych uczestnicy poznają tajniki tworzenia tego rodzaju świec i krok po kroku wykonają je z instruktorem. Dowiedzą się również, dlaczego warto wybierać woski naturalne i czy paląca się klasyczna świeca parafinowa rzeczywiście wydziela szkodliwe opary. Zajęcia zostaną wzbogacone o wiele ciekawostek m.in. dotyczących palenia świec, konserwacji knota itp. A także wiedzę odnośnie sojowych świec do masażu.

Zajęcia odbywają się za pośrednictwem platformy ZOOM.

Co dadzą Ci warsztaty?

Poznasz rodzaje świec zapachowych i dowiesz się, jakie są różnice między woskiem parafinowym a naturalnymi woskami.

Poznasz proces tworzenia świec sojowych od podszewki i dowiesz się, z jakich materiałów korzystać podczas pracy.

Poznasz świat zapachów i barwników do świec, dowiesz się, czym różnią się olejki eteryczne od zapachowych.

Stworzysz samodzielnie, pod okiem instruktorki dwie personalizowane świece sojowe o wybranym przez siebie zapachu.

Zapewniamy

inspirujący, wartościowy i twórczy czas 

przez cały czas trwania warsztatu opiekę merytoryczną wykwalifikowanegi instruktora

praktyczne umiejętności

Program
  1. Omówienie rodzajów parafiny i surowców naturalnych do tworzenia świec.
  2. Wprowadzenie w zagadnienie zapachów i barwników do świec.
  3. Omówienie materiałów potrzebnych do tworzenia świec sojowych.
  4. Wykonanie świecy sojowej.
  5. Omówienie materiałów niezbędnych do tworzenia świec sojowych do masażu.

 

Materiały można zapewnić we własnym zakresie (zgodnie z listą poniżej) lub kupić gotowy zestaw ART BOX Świece sojowe w cenie 90 zł

- 2 szklane naczynia o pojemności 180 ml
- kartki, kolorowe długopisy/mazaki do przygotowania etykiet
- drewniane knoty ze stopkami
- 3 naturalne olejki eteryczne
- naczynie do rozpuszczenia wosku
- wosk sojowy
- drewniane mieszadełko
Terminy i ceny

1 spotkanie x 1,5h

brak terminu

Prowadzący

Dzikie Barwy - Aleksandra Bystry

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku tkanina, specjalność wzornictwo (dyplom magisterski 2011). Zajmuje się tkaniną artystyczną i obiektami tekstylnymi do wystroju wnętrz. Swoje dzieła unikatowe pokazywała na wielu wystawach krajowych i zagranicznych, jest laureatką kilku nagród. Do 2018 roku mocno związana z tkaniną artystyczną i użytkową, działała głównie jako projektantka (pod panieńskim nazwiskiem Richert). Założyła kilka marek, w ramach których projektowała i produkowała miękkie meble, rzeźby tekstylne, panele akustyczne do wnętrz oraz tkaniny dekoracyjne o charakterze unikatowym.

Obecnie, od 2014 roku prowadzi działalność projektową i edukacyjną, w ramach założonej przez siebie pracowni DZIKIE BARWY http://dzikiebarwy.com/ Pracownia prowadzi w całym kraju autorskie warsztaty artystyczno-edukacyjne związane z tkaniną użytkową i unikatową. Współpracuje także z branżą tekstylną i modową w tworzeniu kolekcji farbowanych barwnikami roślinnymi. Aleksandra Bystry z zamiłowaniem upowszechnia dawne techniki barwienia, drukowania tkanin i naturalne sposoby kreacji tekstyliów. Pokazuje, że tkanina jest elementem codzienności i otacza ludzi od wieków. Korzysta z wiedzy dawnej i zasobów natury, szczególnie bliski jest jej temat roślin barwierskich. Pisze bloga o świadomej pracy z tkaniną, tworzeniu w bliskości z przyrodą, botanice, sztuce i farbowaniu włókien. Jest autorką ilustrowanego podręcznika o naturalnym farbowaniu tkanin "Dzikie barwy. O naturalnym farbowaniu tkanin roślinami" (2019), książka w 2022 roku została przetłumaczona na język angielski.

Berenika Kowalska

Berenika jest aktywnie działającą młodą artystką-malarką, zdobywającą nagrody i uznanie w kraju i za granicą. W 2014 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Bajka. W międzyczasie, w ramach wymiany międzyuczelnianej “MOST” chodziła również na zajęcia na ASP w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza. Przez Radę Wydziału Akademii w Krakowie była wielokrotnie wyróżniana za osiągnięcia w malarstwie, rysunku i tkaninie artystycznej. W 2014 roku otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a w 2017 reprezentowała Polskę na JCE Biennale - Europejskim Biennale Młodych. W tym samym roku otrzymała również stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

W 2017 roku jej obraz został zakupiony przez Muzeum Narodowe w Gdańsku. W 2019 roku w ramach projektu Shiro Oni Studio Art Residency działała i malowała w Japonii. 

Berenika od 2012 roku nieprzerwanie bierze udział w wielu wystawach, zarówno w Polsce, jak i Niemczech, Danii, Hiszpanii i Francji. Jej obrazy są podziwiane na całym świecie nie bez powodu - tworzy niesamowite, przyciągające kompozycje.

Kasia Skoczylas

absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku fotografia, który charakteryzuje się interdyscyplinarnością. Głównymi mediami, które na nim eksplorowała to instalacja, rzeźba oraz wideo. Przez rok uczęszczała również na studium z grafiki projektowej w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej. Na co dzień współtworzy studio projektowe SIUP. Media, które są jej najbliższe to ceramika i tkanie dywanów metodą tuftingu. Ceramiką zajmuje się od 2020 roku, prowadzi regularnie warsztaty. To co najbardziej interesuje ją w pracy z gliną to zabawa i eksperyment. Lubi tworzyć nieoczywiste narracje i zarażać tym innych. W pracy warsztatowej stawia na samodzielną eksplorację ze swoim wsparciem technicznym.

Emilia Dragosz

Artystka-malarka, pochodząca z domu artystów i rzemieślników.

Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Kielcach ze specjalizacją Stare techniki malarskie i pozłotnicze.

Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończyła w 2013 i w tym samym roku jej prace znalazły się na wystawie Najlepszych Dyplomów ASP w Krakowie. Po studiach artystycznych przez rok pracowała przy konserwacji malarstwa i mebli w Dubaju. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od wielu lat tworzy we własnej pracowni, tworzy intensywne, kolorowe, wielkoformatowe obrazy i uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych. W 2016 roku zdobyła wyróżnienie w konkursie o Grand Prix Fundacji Franciszki Eibisch. W 2019 jej obraz został zakupiony przez Muzeum Narodowe w Gdańsku. 

Mimo studiów na wydziale malarstwa i codziennej malarskiej pracy, Emilia na równi kocha rysunek i uważa go za podstawę wszelkiego tworzenia.

Od września 2022 Emilia prowadzi również zajęcia z rysunku i malarstwa dla klas 4-6, chcąc zmieniać podejście dzieci do sztuki i wierząc, że następne pokolenia będą wchodzić do muzeów z chęcią i zaciekawieniem. Uczy dzieci otwartości na nowe techniki i posiłkuje się elementami eksperymentu artystycznego, tak aby każde zajęcia rozbudzały w nim talent i chęć tworzenia.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera