Przekaż 1% podatku na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa

 

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa (KRS 0000128039) pomaga pacjentom i ich rodzinom od ponad 20 lat. Sprawuje opiekę nad pacjentami w hospicjum domowym oraz hospicjum stacjonarnym. FHO jest największym hospicjum na terenie Warszawy.
Misją Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa jest przede wszystkim poprawa komfortu życia jej pacjentów oraz zmiana postrzegania hospicjum wyłącznie jako miejsca związanego ze śmiercią. FHO to nie miejsce dla odrzuconych i bezdomnych: dzięki medycynie paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej, pacjenci są nadal leczeni, żyjąc godnie bez bólu.
Działania FHO koncentrują się wokół opieki nad pacjentami przez 24h/7. Rocznie pod opieką hospicjum przebywa ok. 3200 pacjentów (w hospicjum domowym ok. 2200 pacjentów, w hospicjum stacjonarnym około 1000 pacjentów).
W hospicjum walczymy z bólem, poprawiamy jakości życia naszych pacjentów, wspieramy rodziny naszych pacjentów, pomagamy im przystosować się do nowej sytuacji życiowej: wyjaśniamy stany i reakcje emocjonalne przeżywane przez chorego, wspieramy psychologicznie w procesie przeżywania żałoby.
W 2004 roku FHO uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego. Co roku prosi o wsparcie i przekazanie na rzecz Fundacji 1%. Pozyskiwana kwota przeznaczana jest na poprawę komfortu życia pacjentów. Kontrakty z NFZ i dotacje z Urzędu Miasta st. Warszawy zapewniają ok. 60% rzeczywistych kosztów leczenia i opieki. Brakującą część środków (ok. 40%) Fundacja pozyskuje dzięki ofiarności wszystkich, którzy rozumieją potrzebę pomagania chorym i ich rodzinom.
Oprócz codziennej opieki nad pacjentami FHO podejmuje się nowych wyzwań. Zainicjowała, zatem kampanię społeczną „Daj chwilę”. Kampania stworzona została z intencją uwrażliwienia ludzi na jakość ostatniego etapu życia, nie tylko w chorobie onkologicznej. Coraz bardziej pospieszna codzienność i presja podołania jej wymaganiom powoduje, że człowiek ma zbyt mało czasu na UWAŻNOŚĆ.
Znieczuleni na własne potrzeby – tracimy szansę na zrozumienie potrzeb naszych bliskich, którzy nie bardzo wiedzą jak zagospodarować ten etap życia, w którym słabną fizycznie, psychicznie, finansowo, społecznie. Postęp medycyny pozwala dziś traktować nawet raka jako schorzenie przewlekłe, możliwe do kontrolowania na każdym etapie. Właściwe leczenie, coraz większe możliwości opieki paliatywnej, fachowe wsparcie psychologiczne – tym dysponujemy. Potrzebne są jednak zmiany na poziomie świadomości, ta wspomniana już UWAŻNOŚĆ .

Doświadczenia FHO wynikające z codziennych indywidualnych kontaktów z pacjentami i ich rodzinami utwierdziły FHO w potrzebie stworzenia forum dyskusyjnego dotyczącego trudnych tematów takich jak odchodzenie, żałoba, testament życia, ale również jakości reszty życia, nie tylko w terminalnej chorobie. Postanowiliśmy że każdorazowo podstawą dyskusji będzie zestaw pytań skierowany
do uznanych autorytetów i ekspertów takich dziedzin jak filozofia, etyka, religia, psychologia, socjologia, kultura, antropologia oraz medycyna przez znanych dziennikarzy.


 

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

mapka dojazdowa
Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS