Architektura dla dzieci

Charakterystyka zajęć

Architektura dla dzieci to cykl warsztatów łączących plastykę i nauki ścisłe. Podczas zajęć dzieci poznają podstawowe pojęcia z dziedziny architektury, zagadnienia związane z przestrzenią miejską i szeroko rozumianym projektowaniem budowlanym. Będą kształtować umiejętności manualne i wyobraźnie przestrzenną. Zaprojektują rozmaite makiety i inne budowle.

Program zajęć

WRZESIEŃ

I zajęcia: Cuda pod dachem

Czy budynek musi stać w miejscu? A może potrafi się unosić nad ziemią? Z czego się składa i jak go zaprojektować? Na te i inne trudne pytania odpowiemy sobie podczas zajęć dla małych architektów. Będziemy rozmawiać, projektować i wspólnie budować, by pokazać, że wieżowiec wcale nie musi stać w jednym miejscu, a nawet najmniejszy dom może być niezwykły.

II zajęcia: Nie-ziemski budynek

Od dawna naukowcy i architekci zastanawiają się jak będą wyglądały i gdzie się znajdowały miasta przyszłości. Zobaczymy jakie pomysły na dzisiejsze miasta były kiedyś, a także jak myślimy o przyszłości naszych miast dzisiaj. Czy tylko planeta Ziemia jest odpowiednim miejscem do budowania? Podejmiemy próbę zbudowania wieżowca przyszłości w ekstremalnych warunkach.

PAŹDZIERNIK

I zajęcia: Wiszący a podwieszony – czy jest jakaś różnica?

Porozmawiamy o dużych konstrukcjach, które wydają się unosić nad ziemią. Czy tak jest naprawdę czy tylko nam się wydaje? Dowiemy się jak zaprojektować most, który będzie nie tylko długi i wytrzymały, ale tez lekki i delikatny.

II zajęcia: Wieżowce – czyli jak budować do nieba?

Dlaczego tak ważne jest budowanie coraz wyżej? Jakie funkcje pełniły wieże kiedyś, a jakie pełnią teraz? Z czego można je zbudować i na co trzeba uważać? Zostaniemy architektami nowego wieżowca i spróbujemy pokonać wszystkie przeszkody na drodze do osiągnięcia wymarzonej wysokości.

LISTOPAD

I zajęcia: Kopuła – czyli jak zrobić krzywy sufit
Dlaczego kiedyś często używano kopuł?  Czy bardzo trudno je zaprojektować?  Jak budowano je kiedyś bez użycia dźwigów, a jak możemy to zrobić w domowych warunkach? Tego wszystkiego dowiemy się na zajęciach, zarówno w teorii jak i w praktyce.

II zajęcia: Modułowość – zabawa w powtarzalność
Czy identyczne rzeczy mogą tworzyć zróżnicowane struktury? Takie same wcale nie musi oznaczać nudne i może mieć wiele zastosowań. Będziemy rozmawiać, wymyślać i budować za pomocą modułów!

Prowadzenie

Aneta Daniluk – architektka, absolwentka Politechniki Warszawskiej. Od 2013 roku czynnie działa w Towarzystwie w Przestrzeni prowadząc zajęcia architektoniczne dla najmłodszych. Współtworzyła warsztaty dla dzieci na takich festiwalach jak m. in. Beton Film Festiwal, Gorzkie Żale i Art Loop Festiwal w Sopocie. Swoją wiedzę zdobytą na studiach i w pracy zawodowej stara się przekazać za pomocą zabawy i wspólnego budowania z Małymi Architektami. Wielka fanka podróżowania, czytania oraz ciast i ciastek, które obficie piecze w chwilach wolnych od pracy.

 

 

 

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

mapka dojazdowa
Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS