cYRKO-SZTUKa dla dzieci

Charakterystyka zajęć

“cYRKO-SZTUKa” to zajęcia na pograniczu pedagogiki teatralnej i pedagogiki cyrkowej – wykorzystujące elementy teatru fizycznego, akrobatyki oraz żonglerki. Dzieci przeniosą się w  świat tzw. “Nowego cyrku”, gdzie ćwiczenia teatralne łączą się z prostymi akrobacjami takimi jak wykonywanie “samolociku” z prowadzącą czy prostych piramid w grupie dzieci, będą miały możliwość poznania podstaw żonglerki piłkami, chustami, poi czy talerzami.
Wszystkie trzy elementy posłużą nam do stworzenia krótkiego pokazu końcowego – pod koniec semestru –  dla rodziców i zaproszonych przez nich gości.

Cel zajęć

Kreatywność, koordynacja, świadomość ciała, poszerzanie swoich możliwości ruchowych w bezpiecznych warunkach uwzględniających możliwości i potencjał dziecka, współpraca w grupie, aktywność fizyczna i twórcza, pewność siebie, radość z tworzenia, a przede wszystkim dobra zabawa!

Prowadzenie:

Barbara Grzybowska – pedagożka – ukończyła pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą na UKW w Bydgoszczy; absolwentka kierunku cyrku współczesnego w  Performers House w Silkeborg (Dania) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu; uczestniczka kursu  akrobatyki w Stichting Stapel –  Amsterdam,  animatorka w Ośrodku Działań Kulturowych “Las” gdzie przez wiele lat prowadziła różnego typu warsztaty manualne, teatralno – ruchowe dla dzieci i młodzieży m.in. w ramach projektu “Dom Kultury na Kółkach”; animatorka w Stowarzyszeniu „Teatr Węgajty” gdzie w ramach  „Pedagogiki teatralnej w akcji” prowadziła autorskie warsztaty cyrkowo – teatralne dla dzieci oraz w ramach działań “Innej szkoły teatralnej” rozwijała swój warsztat teatralny i uczestniczyła w pokazach zespołu; przez rok czasu w ramach European Voluntary Serivece prowadziała zajęcia z pedagogiki cyrkowej w Circus Elleboog w Amsterdamie, uczestniczka wielu warsztatów teatralnych m.in. z Eugenio Barbą, Reną Mirecką, Teatrem Ósmego Dnia.

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS