Dwa razy animacja! – warsztaty filmów animowanych

"Dwa razy animacja! Warsztaty animacji filmowej" w Sztukarni "Dwa razy animacja! Warsztaty animacji filmowej" w Sztukarni


Charakterystyka zajęć

Kurs składający się z 11 zajęć (po 2 godz.) jest połączeniem animacji kultury i filmu animowanego. Podczas warsztatów po serii ciekawych ćwiczeń animacyjnych i artystycznych, tworzymy filmy oparte o teksty kultury i sztuki. Wykorzystujemy różnorodne materiały plastyczne,aby stworzyć filmy będące twórczą interpretacją dzieł sztuki i tekstów kultury oraz efektem pomysłowości dzieci i pracy ich wyobraźni.

Przykładowe tematy zajęć:

  • wstęp do animacji filmowej (tworzenie flip booków, tworzenie prostych maszyn filmowych)
  • animacja a edukacja- ekranizacja mitologii oraz innych tekstów kultury, które wykorzystywane są na zajęciach szkolnych, np. mity, wiersze (wstępem do zajęć jest kreatywne czytanie tekstów, aktywizujące opowiadania historii, zabawy pobudzające wyobraźnię i spontaniczność)
  • fotografia i jej możliwości w odniesieniu do animacji filmowej (wykorzystanie i przetwarzanie zdjęć w filmie animowanym, tworzenie magicznych krajobrazów)
  • sztuka a animacja/tworzymy filmy inspirowane sztuką współczesną. Do stworzenia scenariusza wykorzystujemy obrazu J. Pollocka, kolaże H. Matissa, street artem, rzeźbami H.Moora itp. Traktujemy sztukę współczesną jako inspirację, staramy się aby dzieci oswoiły się z jej estetyką.
  • wykorzystanie różnorodnych materiałów plastycznych i nie tylko, w pracy nad filmem  – animacja kombinowana, materiały sypkie, glina, rekwizyt, ciało

Ograniczenia wieku uczestników: dzieci od 7 do 15 lat

Zachęcamy do lektury artykułu zamieszczonego w Życiu Warszawy na temat naszych zajęć, a także obejrzenia przykładów animacji wykonanych przez dzieci podczas warsztatów:

Przykładowe zajęcia i filmy stworzone przez dzieci podczas warsztatów Łazienkach Królewskich: http://www.lazienki-krolewskie.pl/Multimedia.html

Julian Tuwim “Pstryczek”

Op-art

Dźwięki codzienności

Miasto

Inspirowane wycinankami Henriego Matisse, TV 3D

Ispirowane obrazami Paula Klee

Prowadzenie

Warsztaty odbywają się pod opieką merytoryczną i artystyczną dyplomowanych animatorek kultury – Anny Płacheckiej i Agaty Pietrzyk (Uniwersytet Warszawski, Instytut Kultury Polskiej), które realizowały szereg zajęć z zakresu edukacji kulturalnej dla dzieci i młodzieży. Prowadzące współpracują z domami kultury, szkołami i organizacjami pozarządowymi. Dysponują bogatą wiedzą w dziedzinie animacji kultury oraz animacji filmowej.


Informacje organizacyjne:

Najbliższe terminy

Warsztaty rozpoczną się, gdy zbierze się odpowiednia ilość chętnych.

Dodatkowe informacje

Wiek uczestników: 7-15 lat

Miejsce: Sztukarnia, ul. Lewicka 10, Warszawa

Cena

385 zł za 11 spotkań

Regulamin płatności

Twórczy prezent – 5% zniżki na voucher na dowolne warsztatyPolecamy podobne:

Bajkowa ceramika – zabawy z gliną dla najmłodszych
Bajeczka – śladami literackiej przygody


Opinie uczestników

Na warsztatach animacji  zrobiłem 2 filmy – jeden z rybkami, drugi z pociskiem. Byłem tam tylko ja i Ula (dla niewtajemniczonych, Ula to moja siostra), no i oczywiście dwie Panie. No i Panie były tylko do naszej dyspozycji. Doszedłem do wniosku, że filmy animowane (te, które my robiliśmy) robi się bardzo łatwo. Bardzo mi się podobało!!! Muszę to kiedyś powtórzyć.

Jurek (11 lat)

Na zajęcia animacji chodziłam wspólnie z bratem. Każde z nas zrobiło kilka filmów. Bardzo ciekawe zajęcia, pracuje się tam z kamerą i komputerem. Ciekawe było wymyślanie filmów i montowanie ich. Rezultaty są bardzo zabawne. Można by tak robić krótkie komedie.

Ula (13 lat)

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

mapka dojazdowa
Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS