Warsztaty tworzenia lasów w szkle składają się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej Uczestnicy dowiedzą się, kto stworzył najdłużej nieotwierany (czterdzieści lat) las w szkle. Jak to się dzieje, że większość lasów w szkle pięknie rośnie, pomimo że nie są w ogóle podlewane? Jakie są początki już prawie dwustuletniej tradycji tworzenia lasów w szkle? W części praktycznej uczniowie skorzystają z przygotowanych materiałów takich jak: rośliny, naczynia, podłoże, detale dekoracyjne oraz wszystkie inne potrzebne elementy, by stworzyć własną roślinną kompozycję w słoiku. Propozycją promującą ideę zero waste może być wykorzystanie do stworzenia roślinnych kompozycji już wcześniej używanych słoików lub dowolnych naczyń przyniesionych przez dzieci.
Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej prowadząca omawia technikę, w jakiej dzieci będą tworzyć. W części praktycznej uczniowie wykonają dowolny przedmiot użytkowy, np. filiżankę, świecznik, dekoracyjny półmisek. Prace zostaną wypalone w Sztukarni i tam będzie możliwość ich odebrania. Praca z gliną świetnie ćwiczy koncentrację, cierpliwość, wycisza, a także rozwija małą motorykę.
Warsztaty składają się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej, podczas której dzieci wykonają mydełka, korzystając z glicerynowych baz bez SSL i SLS. W trakcie warsztatu dzieci spotkają się z bogactwem świata zapachów, pobawią się kolorami oraz formami mydełek. Stworzą ceramiczne mydelniczki, które zostaną wstępnie poszkliwione i wypalone w Sztukarni. Gotowe do odbioru będą po około 3 tygodniach.
Zuzanna Dziekiewicz-Paściak
e-mail:
tel. 733 020 067 (pn.-pt. 8:30-15:00)
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
tel. 692 870 303
Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020