EDUKACJA - oferta regularna dla przedszkoli

Warsztat tworzenia lasów w szkle

Warsztaty tworzenia lasów w szkle składają się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej Uczestnicy dowiedzą się, kto stworzył najdłużej nieotwierany (czterdzieści lat) las w szkle. Jak to się dzieje, że większość lasów w szkle pięknie rośnie, pomimo że nie są w ogóle podlewane? Jakie są początki już prawie dwustuletniej tradycji tworzenia lasów w szkle? W części praktycznej uczniowie skorzystają z przygotowanych materiałów takich jak: rośliny, naczynia, podłoże, detale dekoracyjne oraz wszystkie inne potrzebne elementy, by stworzyć własną roślinną kompozycję w słoiku. Propozycją promującą ideę zero waste może być wykorzystanie do stworzenia roślinnych kompozycji już wcześniej używanych słoików lub dowolnych naczyń przyniesionych przez dzieci.

Warsztat ceramiki

Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej prowadząca omawia technikę, w jakiej dzieci będą tworzyć. W części praktycznej uczniowie wykonają dowolny przedmiot użytkowy, np. filiżankę, świecznik, dekoracyjny półmisek. Prace zostaną wypalone w Sztukarni i tam będzie możliwość ich odebrania. Praca z gliną świetnie ćwiczy koncentrację, cierpliwość, wycisza, a także rozwija małą motorykę.

Warsztat tworzenia mydełek i ceramicznych mydelniczek

Warsztaty składają się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej, podczas której dzieci wykonają mydełka, korzystając z glicerynowych baz bez SSL i SLS. W trakcie warsztatu dzieci spotkają się z bogactwem świata zapachów, pobawią się kolorami oraz formami mydełek. Stworzą ceramiczne mydelniczki, które zostaną wstępnie poszkliwione i wypalone w Sztukarni. Gotowe do odbioru będą po około 3 tygodniach.

Jeśli chcesz zorganizowac warsztaty w swoim przedszkolu/szkole napisz do nas lub zadzwoń - przygotujemy dla Ciebie ofertę indywidulaną

Zuzanna Dziekiewicz-Paściak

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 733 020 067 (pn.-pt. 8:30-15:00)

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020