Fashion w praktyce-szycie i haft

Charakterystyka zajęć

Fashion w praktyce to cykl zajęć poświęconych tkaninie, podczas których dzieci zdobędą wiedzę o różnych rodzajach materiałów, ich historii i zastosowaniu. Poznają podstawowe ściegi krawieckie i hafciarskie niezbędne do dalszego tworzenia. Efektem warsztatów będą wzorniki, haftowane mandale, woreczki, torebeczki, przytulanki, dodatki do ubrań m.in. wyszywane broszki, materiałowe bransoletki, haftowane przepaski. Uczestnicy zajęć będą również eksperymentować z naturalnymi barwnikami do tkanin, pochodzącymi z warzyw, ziół, owoców.

Materiały, z którymi będą pracować dzieci:

-len, bawełna, wełna, filc, tiul, juta, jedwab
-naturalne barwniki z warzyw, owoców, ziół jak: łuski cebuli, kora dębu, jagody, czarny bez, herbata, kawa, zielona herbata, rumianek i wiele innych
-igły, nici,mulina, kordonek, sznurki, tasiemki,  nożyczki
-guziki, koraliki, cekiny
-pestki owoców, np. daktyli jako etniczne guziczki
-farby, pędzle, stemple do malowania tkanin według własnego projektu

Cel zajęć

Zajęcia maja na celu pobudzenie kreatywności dzieci w kontakcie z tkaniną, igłą i nitką, jak również naukę umiejętności szycia ręcznego. Podczas warsztatów dzieci będą ćwiczyć koncentracje oraz cierpliwość w wykonaniu pracy od początku do końca, dbałość o ładne wykończenie i ciekawe dodatki i przede wszystkim świetnie się bawić.

Zapraszamy zwłaszcza absolwentów kursu Fashion design.

Prowadzenie

Aleksandra Parol – absolwentka Muzykologii na UW i rękodzielnik z zamiłowania. Haftuje ręcznie obrazy, ikony, owady na przezroczystych tkaninach, szyje zabawki. Pracę z dziećmi zaczynała jako wolontariuszka w Centrum Kultury dla Dzieci w Dublinie w Irlandii, gdzie mieszkała przez kilka lat. Tam przyglądała się i pomagała Artystom, organizującym zajęcia. Swoje pierwsze autorskie, plastyczno – recyklingowe warsztaty dla dzieci prowadziła w małym miasteczku Jaca u podnóża Pirenejów, w Hiszpanii. Obecnie współpracuje ze studiem projektowym i galerią „Mniej Więcej” w Krakowie, a mieszka i pracuje w Warszawie.

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS