• Kurs eksperymentu artystycznego dla dzieci

  • Kurs eksperymentu artystycznego dla dzieci

  • Kurs eksperymentu artystycznego dla dzieci

Charakterystyka

Kurs eksperymentu artystycznego jest propozycją dla dzieci z klas 1-3 oraz 4-5.

Idea kursu eksperymentu artystycznego bierze się z wiary, że każde dziecko rodzi się twórcą, a sztuka to nie tylko tradycyjne obrazy i rzeźby. Kontakt z różnymi dziedzinami sztuki to okazja do kształtowania wielu kompetencji i umiejętności, rozwijania pasji, kreatywności oraz postawy twórczej. Dzięki warunkom sprzyjającym eksperymentowaniu, dziecko będzie miało możliwość wyrażenia siebie, swojej ekspresji twórczej, a także wypróbowania różnych technik artystycznych. Każdy dzień będzie nową przygodą, dla której punktem wyjścia staną się, pozornie, dobrze znane dziedziny artystyczne: malarstwo, rysunek, rzeźba, teatr, kolaż. Na zajęciach mały Uczestnik przekona się, że można podejść do wymienionych wyżej tematów także w niestandardowy, czasem zaskakujący sposób. Doświadczy pola możliwości, jakie tkwią w sztuce. Jednocześnie przekona się o tym, co tak bliskie wielu uznanym artystom, że sztuką można się po prostu bawić.

Program

- RZEŹBA - wspólne eksperymenty (interwencja, environment), zabawa skalą – rzeźba w mikroskali – inspiracja pracami Liliany Porter, rzeźba ruchoma – inspiracja pracami Alexandra Caldera.

- RYSUNEK – wspólne eksperymenty (rysowanie z zamkniętymi oczami, bez odrywania ręki itp.), zabawa skalą – rysowanie przy użyciu rzutnika – inspiracja malarstwem Agaty Kus, zabawa z ruchem – inspiracja twórczością Edwarda Krasińskiego.

- MALARSTWO – wspólne eksperymenty (ćwiczenie zmysłu dotyku i rozpoznawania przedmiotów, których się nie widzi), zabawa skalą – skupienie na detalu – inspiracja pracami Georgii O’Keeffe, zabawa z ruchem – inspiracja – action painting.

- KOLAŻ – wspólne eksperymenty (kolaż ze zdjęć), zabawa skalą – „przyklejany mural” – inspiracja twórczością Pablo Picassa, zabawa z ruchem – zabawy z przypadkiem – inspiracja twórczością Hansa Arpa.

- TEATR – wspólne eksperymenty (zabawy z rzutem kością), zabawa skalą – wykorzystywanie światła do tworzenia dynamicznych prac, zabawa z ruchem – teatr cieni – inspiracja twórczością Paula Klee.

Kolejność realizowanych zagadnień może ulec zmianie.

Cena i czas trwania (klasy 1-3)

I TYDZIEŃ FERII
cena podstawowa: 360 zł/cena ze zniżką: 330 zł*
12 godzin kursu - 4 dni x 3 godziny** 
4-8 stycznia, godz. 10:30-13:30

II TYDZIEŃ FERII
cena podstawowa: 450 zł/cena ze zniżką: 420 zł*
15 godzin kursu - 5 dni x 3 godziny 
11-15 stycznia, godz. 10:30-13:30

RAMOWY PLAN ZAJĘĆ:
Plan jest dostosowany do grupy.

*zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczniom SARu
** zajęcia w pierwszym tygodniu ferii odbywają się przez 4 dni, w środę 6 stycznia zajęć nie ma

Cena i czas trwania (klasy 4-5)

I TYDZIEŃ FERII
cena podstawowa: 470 zł/cena ze zniżką: 440 zł*
16 godzin kursu - 4 dni x 4 godziny**
4-8 stycznia, godz. 10:30-14:30

II TYDZIEŃ FERII
cena podstawowa: 590 zł/cena ze zniżką: 550 zł*
20 godzin kursu - 5 dni x 4 godziny
11-15 stycznia, godz. 10:30-14:30

RAMOWY PLAN ZAJĘĆ:
10.30-12.30: blok warsztatowy
12.30-12.50: przerwa (zapewniamy ciepłą zupę wege oraz napoje)
12.50-14.30: blok warsztatowy

*zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczniom SARu
** zajęcia w pierwszym tygodniu ferii odbywają się przez 4 dni, w środę 6 stycznia zajęć nie ma

Prowadzący

Magda Sypniewska

klasy 1-3

Instruktorka warsztatów artystycznych, wielbicielka rękodzielnictwa oraz szeroko pojętego rzemiosła artystycznego. Uwielbia pracę z dziećmi. Dostrzegając ogromny wpływ twórczości plastycznej na rozwój najmłodszych, w swojej pracy z pełnym zamiłowaniem i zaangażowaniem stwarza dzieciom odpowiednie warunki do ich harmonijnego rozwoju. Swoją wiedzę z zakresu procesów edukacyjnych i wychowawczych poszerza na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Agnieszka Szostakiewicz

klasy 4-5

absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowczyni na kierunku Sztuka Mediów na ASP w Warszawie, oraz w Studium Fotografii ZPAF-u, a także przez dwa lata na Wydziale Kulturoznawstwa w warszawskim SWPS-ie. Prowadzi autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Była przez ponad dwanaście lat związana z Zachętą Narodową Galerią Sztuki. Współautorka wystawy „Leszno/Świerczewskiego/Solidarności” w Instytucie Awangardy, „W proszku” na warszawskim Jazdowie, współtwórczyni Targów Młodej Sztuki Most. Jako performerka brała udział m.in. w Festiwalu Warszawska Jesień, w wystawie pt. „The Space Program” (Galeria Stroboskop), w 15. edycji Przeglądu Sztuki Survival we Wrocławiu, w wystawie pt. „Osiedle młodych / Interwencja artystyczna” w Poznaniu.

Regulamin

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020