Ferie zimowe – FASHION DESIGN – Modowy Tydzień

Charakterystyka zajęć

Zapraszamy na program, podczas którego będziemy: uczyć się jak rysować postać, tworzyć miniaturowe kolekcje na wybrane sezony, dobierać kolory i materiały, poznawać  znanych projektantów i ich twórczość, słuchać ciekawostek z historii mody. Stworzymy dodatki do ubrań, biżuterie, odmieniać stare bluzki na nowe – dzięki dekoracyjnym haftom, aplikacjom a przede wszystkim świetnie się bawić! Ponadto będziemy gimnastykować wyobraźnie i kreatywność, eksperymentować z kolorami i materiałami.

Co będziemy robić

– Porozmawiamy:  o modzie, jej historii, znanych projektantach, przełomowych  ‘’modnych’’ wynalazkach; o ilustracji mody dawnej jak i współczesnej
– Porysujemy:  stworzymy rysunek postaci, rysunek projektowy, typy sylwetek
– Pobawimy się kolorami: poznamy koło barw, sezonowe kolory, stworzymy wzorniki kolorów
– Zaprojektujemy: poznamy typy tkanin, różne rodzaje, stworzymy wzorniki tkanin,
porozmawiamy o projektowaniu tkanin, stworzymy miniaturowe kolekcje z materiałów, nitek, tasiemek, koronek i tiulu
– Poszyjemy: nauczymy się podstawowych ściegów krawieckich i hafciarskich, ozdobimy bluzki haftem i aplikacjami

I będziemy się świetnie bawić :)

 

Prowadzenie

Aleksandra Parol – absolwentka Muzykologii na UW i rękodzielnik z zamiłowania. Haftuje ręcznie obrazy, ikony, owady na przezroczystych tkaninach, szyje zabawki. Pracę z dziećmi zaczynała jako wolontariuszka w Centrum Kultury dla Dzieci w Dublinie w Irlandii, gdzie mieszkała przez kilka lat. Tam przyglądała się i pomagała Artystom, organizującym zajęcia. Swoje pierwsze autorskie, plastyczno – recyklingowe warsztaty dla dzieci prowadziła w małym miasteczku Jaca u podnóża Pirenejów, w Hiszpanii. Obecnie współpracuje ze studiem projektowym i galerią „Mniej Więcej” w Krakowie, a mieszka i pracuje w Warszawie.

Barbara Grzybowska – pedagożka – ukończyła pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą na UKW w Bydgoszczy; absolwentka kierunku cyrku współczesnego w  Performers House w Silkeborg (Dania) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu; uczestniczka kursu  akrobatyki w Stichting Stapel –  Amsterdam,  animatorka w Ośrodku Działań Kulturowych „Las” gdzie przez wiele lat prowadziła różnego typu warsztaty manualne, teatralno – ruchowe dla dzieci i młodzieży m.in. w ramach projektu „Dom Kultury na Kółkach”; animatorka w Stowarzyszeniu „Teatr Węgajty” gdzie w ramach  „Pedagogiki teatralnej w akcji” prowadziła autorskie warsztaty cyrkowo – teatralne dla dzieci oraz w ramach działań „Innej szkoły teatralnej” rozwijała swój warsztat teatralny i uczestniczyła w pokazach zespołu; przez rok czasu w ramach European Voluntary Serivece prowadziała zajęcia z pedagogiki cyrkowej w Circus Elleboog w Amsterdamie, uczestniczka wielu warsztatów teatralnych m.in. z Eugenio Barbą, Reną Mirecką, Teatrem Ósmego Dnia.

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS