Ferie zimowe – JAK OSWOIĆ SMOKA? Teatralne Ferie

Charakterystyka zajęć

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat na teatralną przygodę podczas ferii zimowych 2016. W dniach 8-12 lutego zamienimy się w małych aktorów, zgłębimy tajniki rozmaitych teatralnych technik i przygotujemy prezentację, która zwieńczy nasze teatralne zabawy oraz będzie wspaniałą okazją do rodzinnego spotkania.

Korzystając z pokładów kreatywności tkwiących w dzieciach, będziemy wspólnie tworzyć warsztaty teatralne wokół tematu „Jak oswoić smoka?”. Znana wszystkim bajka stanie się fabułą, wokół której zbudujemy wszystkie elementy naszego przedstawienia.

Przed nami moc wrażeń i spotkań z przeróżnymi technikami teatralnymi.

W programie m.in.

  • Aktorskie ćwiczenia ruchowe i zabawy w duchu pedagogiki teatru
  • Warsztaty plastyczne z tworzenia teatralnej scenografii i kostiumów
  • Warsztaty muzyczne, tworzenie własnych instrumentów
  • Zabawy głosowe, dźwiękowe, ćwiczenia dykcji
  • Zajęcia z rytmem i ruchem scenicznym
  • Zajęcia cyrkowe z elementami akrobatyki
  • Warsztaty ruchowe z wykorzystaniem rekwizytów (chusty, kolorowe flagi)
  • Warsztaty z wykorzystaniem teatralnej lalki, tworzenie własnych pacynek
  • Zabawy integracyjne na pracę w grupie
  • Ćwiczenia wyobraźni :)

Ale to nie wszystko!

Wybierzemy się także na wycieczkę do Teatru Studio, by na własne oczy przekonać się
jak wygląda prawdziwa scena teatralna, kulisy, scenografia, garderoba, jak działa teatralne
oświetlenie i wiele wiele innych sprzętów.

Brzmi ciekawie? Nie ma na co czekać – teatralne ferie w Sztukarni czekają!

Serdecznie zapraszamy!

Prowadzenie

Barbara Grzybowska – pedagożka – ukończyła pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą na UKW w Bydgoszczy; absolwentka kierunku cyrku współczesnego w  Performers House w Silkeborg (Dania) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu; uczestniczka kursu  akrobatyki w Stichting Stapel –  Amsterdam,  animatorka w Ośrodku Działań Kulturowych „Las” gdzie przez wiele lat prowadziła różnego typu warsztaty manualne, teatralno – ruchowe dla dzieci i młodzieży m.in. w ramach projektu „Dom Kultury na Kółkach”; animatorka w Stowarzyszeniu „Teatr Węgajty” gdzie w ramach  „Pedagogiki teatralnej w akcji” prowadziła autorskie warsztaty cyrkowo – teatralne dla dzieci oraz w ramach działań „Innej szkoły teatralnej” rozwijała swój warsztat teatralny i uczestniczyła w pokazach zespołu; przez rok czasu w ramach European Voluntary Serivece prowadziała zajęcia z pedagogiki cyrkowej w Circus Elleboog w Amsterdamie, uczestniczka wielu warsztatów teatralnych m.in. z Eugenio Barbą, Reną Mirecką, Teatrem Ósmego Dnia.

Paulina Andruczyk – absolwentka Kulturoznawstwa – Animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła, pracując jako animatorka Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”, w Fundacji Przystanek Twórczość, w projektach Białołęckiego Ośrodka Kultury oraz Instytutu Teatralnego (m.in. Teatranki, Lato w Teatrze). W ramach Stowarzyszenia Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie PO Drodze” jest współorganizatorką festiwalu „Teatr-Akcje“ w Suwałkach. Ukończyła kursy Klubu Animatora Zabawy oraz Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Doświadczenia muzyczno-teatralne zebrała natomiast, współpracując z Teatrem Węgajty (adeptka Innej Szkoły Teatralnej) i warszawskim Teatrem Remus, na stażu w Odin Teatret w Danii oraz na licznych warsztatach śpiewu tradycyjnego.

 

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS