Ferie zimowe – “MALI PODRÓŻNICY”

Charakterystyka zajęć

Program zajęć będzie owocował w rozmaite przygody związane z zakątkami z czterech stron świata. Poznamy tańce, zwyczaje i zabawy z Afryki, Ameryki, Europy oraz Azji. Codziennie będziemy przenosić się na zupełnie inny kontynent!
Zagramy w Mankalę, Kubba i Molkky, zatańczymy oberka i tańce indiańskie, stworzymy historię do teatrzyku Komishibai, ulepimy zwierzęta afrykańskie i nie tylko…
Ponadto podczas zajęć będzie też czas na inspirujące wyjścia i wycieczki.

Na ten program zapraszamy wszystkie dzieciaki ciekawe świata i otwarte na nowe doświadczenia! Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, a być może odkryje też nową pasję :)

Podczas małej podróży dookoła świata

Poznamy: polskie stroje ludowe, tradycyjne potrawy kreolskie, karnawałowe zwyczaje indian Aimara i Keczua, smak chińskiej herbaty i paragwajskiej yerba mate, japońską Kendamę.
Stworzymy: ceramiczne zwierzęta i naczynia, obrazkowe historie do teatrzyku Kamishibai, własne zestawy gier oraz indiańskie maski i wielkoformatowe malowidła
Zatańczymy: oberka, tańce węgierskie, afrykańskie i indiańskie.
Zagramy: w afrykańską mankalę, skandynawskiego Kubba i Mollky, a także lotería mexicana i polskie gry podwórkowe.
Odwiedzimy: Muzeum Etnograficzne i Muzeum Azji i Pacyfiku.

Zapraszamy do zabawy!

Prowadzenie

Wiktoria Rutkowska– absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego, instruktor rękodzieła artystycznego, mistrz ceramiki dekoracyjnej. Absolwentka Pedagogiki wczesnoszkolnej z edukacją plastyczną na Uniwersytecie Warszawskim. Realizuje Inną Szkołę Teatralną. Związana z Performerią Warszawy i Teatrem Węgajty. Pała miłością do kultury ludowej – uczy się tańczyć, odwiedza warsztaty wiejskich mistrzów. Fascynuje ją siła twórcza ukryta w człowieku i wszelkie możliwości jej wyzwalania. Lubi podróże w nieznane. Jeśli nie ma jej w okolicach Sztukarni to znaczy, że właśnie jest na jakiejś wyprawie:)

Adam Kaczmarek – Absolwent etnologii i antropologii kulturowej na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie uczestnik Szkoły Trenerów Edukacji Ekologicznej w Łodzi prowadzonej przez stowarzyszenie ODE „Źródła”. Z zamiłowania pedagog, wciąż poszukujący metod i narzędzi edukacyjnych. Swoje działania edukacyjne koncentruję głównie wokół ekologii i relacjach człowieka z przestrzenią w różnych kulturach świata.

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS