FESTIWAL KIDS LOVE DESIGN 2014


FESTIWAL KIDS LOVE DESIGN 2014
Przybliżyć dzieciom świat sztuki i design

Szczecińska Fundacja ARTmosphere po raz trzeci zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w festiwalu KIDS LOVE DESIGN. Tym razem na plan pierwszy wysuwa się popart oraz service desing. Jak co roku, nie zabraknie prac ważnych projektantów i artystów – pojawią się m.in. projekty Karima Rashida oraz ilustracje Zofii Stryjeńskiej. Aby poszerzyć krąg młodych odbiorców, opisy eksponatów prezentowane będą także w alfabecie Braille’a. III edycja Festiwalu rusza 25 kwietnia.

Ważnym punktem KIDS LOVE DESIGN jest realizowany po raz drugi międzynarodowy projekt społeczny COMMON ROOM. W tym roku zostanie zrealizowany w trzech miastach: Szczecinie (Polska), Riverze (Urugwaj), Santana do Livramento (Brazylia), w dwóch przestrzeniach: realnej i wirtualnej. Dzieci pracując wspólnie za pośrednictwem Internetu, wykorzystując nowe technologie, design i sztukę, tworzą genezę wystawy „Common Room 2014”, która ukazuje jak ważny jest dźwięk – w tym rozmowa i dialog – do budowania i utrzymania pokoju na świecie.

W kwietniu i maju, w miastach w Polsce, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Urugwaju i Brazylii odbędzie się szereg festiwalowych działań. Będą to wystawy prac współczesnych projektantów, eksponatów nawiązujących do nurtu pop-art, a także dzieł polskich ilustratorów. W trakcie festiwalu odbędzie się także architektoniczno-krajoznawczy wyjazd do stolicy Niemiec. Okazją do rozmów będzie panel dyskusyjny z udziałem Marii Dziewolskiej i Dawida Wienera. Festiwal to także różnorodna przestrzeń warsztatowa, w tym roku wypełniona ideami pop-artu i service designu.

Organizatorem festiwalu KIDS LOVE DESIGN 2014 jest Fundacja ARTmosphere.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu KIDS LOVE DESIGN dostępne są na stronie
www.dsgnfestival.com.

 

W ramach festiwalu zapraszamy na warsztaty:

I.  “Projektanci w akcji”- czyli nasze pomysły na opakowania
Inspirując się wielkim twórcą i propagatorem pop-artu Andy Warholem wspólnie pomyślimy jak mogłyby wyglądać opakowania produktów, budynki i przedmioty codziennego użytku, a następnie wykonamy projekt i model Waszych pomysłów.

Przygotowanie i prowadzenie: Sztukarnia, prowadząca Wiktoria Rutkowska
data i godz.: 26 kwietnia, 10:00
miejsce: ul. Lewicka 10/7, Warszawa Mokotów
wiek uczestników: 5-8 lat
czas trwania: 1 godz.
liczebność grupy: 8osób
koszt: 20 zł

II.   “Pop art i biżuteria”- czyli kolorowe szaleństwo, klipsy, kolczyki, naszyjniki

Co chcemy nosić dziś na sobie, a co nosiły nasze babcie? Jak pojawił się pop- art i co ma wspólnego z designem?

Czy klasyczne już dzieła pop-artu mogą zawisnąć na uszach? Wspólnie zastanowimy się nad tymi zagadnieniami i wykonamy Wasze projekty z materiałów recyclingowych i mas termoutwardzalnych.

Przygotowanie i prowadzenie: Sztukarnia, prowadząca Wiktoria Rutkowska
data i godz.: 26 kwietnia, 12:00
miejsce: ul. Lewicka 10/7, Warszawa Mokotów
wiek uczestników: 9-13 lat
czas trwania: 1,5 godz.
liczebność grupy: 8 osób
koszt: 20 zł

Prowadzenie:

Wiktoria Rutkowska – Absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego, instruktor rękodzieła artystycznego, czeladnik ceramiki dekoracyjnej. Obecnie studiuje Pedagogikę wczesnoszkolną z edukacją plastyczną na Uniwersytecie Warszawskim i realizuje Inną Szkołę Teatralną. Związana z Performerią Warszawy i Teatrem Węgajty. Pała miłością do kultury ludowej – uczy się tańczyć, odwiedza warsztaty wiejskich mistrzów. Fascynuje ją siła twórcza ukryta w człowieku i wszelkie możliwości jej wyzwalania. Lubi podróże w nieznane. Jeśli nie ma jej w okolicach Sztukarni to znaczy, że właśnie jest na jakiejś wyprawie:) 

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS