Warsztaty filcowania na sucho

Charakterystyka zajęć

Nazwa filcowanie wywodzi się z języka niemieckiego – po polsku oznacza spilśnianie. Uchodzi ona za najstarszą metodę uzyskiwania tkaniny – jej początki sięgają epoki neolitu. Sam filc jest też prawdopodobnie najstarszym materiałem wytwarzanym przez ludzi.

Obecnie technika ręcznego filcowania staje się popularną formą rozwoju artystycznego. Praca z wełną znakomicie rozwija wyobraźnię i zdolności manualne. Do hobbystycznego filcowania wykorzystuje się dwie podstawowe techniki: na sucho oraz na mokro. Wykorzystując je można własnoręcznie wykonać piękną oryginalną biżuterię, torebki, nakrycia głowy…

Filcowanie na sucho jest techniką , która pozwoli Ci na tworzenie ciepłych i miękkich form przestrzennych. Za pomocą specjalnych igieł  wyczarujemy misie, kuleczki, zwierzaki i  elementy biżuterii oraz porozmawiamy o historii filcowania i inspiracjach z całego świata.

Zapraszamy serdecznie!

[nggallery id=138]

Prowadzenie

Wiktoria Rutkowska – Absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego, instruktor rękodzieła artystycznego, czeladnik ceramiki dekoracyjnej. Obecnie studiuje Pedagogikę wczesnoszkolną z edukacją plastyczną na Uniwersytecie Warszawskim i realizuje Inną Szkołę Teatralną. Związana z Performerią Warszawy i Teatrem Węgajty. Pała miłością do kultury ludowej – uczy się tańczyć, odwiedza warsztaty wiejskich mistrzów. Fascynuje ją siła twórcza ukryta w człowieku i wszelkie możliwości jej wyzwalania. Lubi podróże w nieznane. Jeśli nie ma jej w okolicach Sztukarni to znaczy, że właśnie jest na jakiejś wyprawie!

Polecamy podobne

Kurs filcowania na mokro
SUTASZ – warsztaty tworzenia biżuterii
ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

[email protected]

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

mapka dojazdowa
Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011
platforma kultury ale kiedy Centrum informacyjno szkoleniowe kocham wies weranda country weranda

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS