Ilustracja dla zaawansowanych

Charakterystyka zajęć

Wszystkich, którzy pierwszy kontakt z ilustracją mają już za sobą, także uczestników naszych warsztatów “Ilustracja od A do Z“, zapraszamy serdecznie na warsztaty poświęcone ilustracji książkowej i reklamowej dla zaawansowanych. Zajęcia oparte są w dużej mierze na zadaniach praktycznych.

Poniżej (po rozwinięciu) szczegółowy program zajęć oraz informacje o prowadzących.

Program zajęć:

Zajęcia 1

Wprowadzenie do technik obsługi programów do edycji grafiki. Postprodukcja, czyli cyfrowa obróbka rysunków. Dalsze przygotowywanie prac przygotowanych w ramach pierwszej części kursu. Nowe propozycje, zmiany, próby i dopracowywanie projektów.

Zajęcia 2

Wprowadzenie do typografii, a więc zmagań z literą i układem tekstu. Przygotowanie do rozwiązania nowego zadania – mój osobisty alfabet.

Zajęcia 3

Kontynuujemy wykonanie zadania – mój osobisty alfabet. Jednocześnie dopracowujemy ilustracje przygotowane na poprzednich etapach kursu. Wykorzystujemy komputery i inne narzędzia cyfrowe.

Zajęcia 4

Nowe zadanie – próba zmierzenia się z problemem cyklu ilustracji / grafik. Do wyboru przygotowanie cyklu ilustracji opartych na przeciwstawieniach za duży / za mały, za chudy / za gruby etc. bądź też cyklu first win, first loss, first dissapointment, etc.

Zajęcia 5

Oddech od zadań praktycznych i czas poświęcony oglądaniu i analizie animacji i teledysków wykorzystujących ilustrację jako narzędzie budowania przekazu. Końcówka zajęć poświęcona zostanie omówieniu postępów w pracy praktycznej.

Zajęcia 6

Zajęcia praktyczne poświęcone wykończeniu zadań dotyczących alfabetu i cyklu ilustracji. Zależnie od indywidualnych postępów danego autora przygotujemy finalne produkty z poszczególnych zadań bądź z wszystkich ćwiczeń prowadzonych na naszych zajęciach.

Prowadzenie

Stanisław Gajewski

W roku 2007 uzyskał dyplom w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Od 2007 roku student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki (w roku 2010 licencjat z wyróżnieniem w Pracowni Ilustracji pod kierunkiem prof. Zygmunta Januszewskiego; od roku 2010 studia magisterskie). Realizacje w zakresie ilustracji i rysunku, plakatu, instalacji (prace w zbiorach instytucji publicznych i osób prywatnych w Polsce, Anglii, Irlandii).

Wystawy indywidualne i zbiorowe w latach 2009-2011, w tym performance malarski Paintstep, 2009, Warszawa, CDQ i Klubogaleria Grawitacja; Wystawa prac pedagogów i studentów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pt. „Grafika prezentuje”, Warszawa, Muzeum Woli; Wystawa Rysunku Studentów Wydziału Grafiki ASP w Warszawie pt. „Rysunki z Grafiki”, Galeria Klatka (Koneser), Warszawa. W roku 2001 stypendium Prezydenta RP; laureat nagród, w tym II nagroda i srebrny medal w międzynarodowym konkursie SATYRYKON, Legnica 2011.

Dawid Widzyk

Rysownik, ilustrator, plakacista. Od 2007 roku student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W roku 2010 uzyskał licencjat w Pracowni Ilustracji Prof. Zygmunta Januszewskiego. Od 2010 w Pracowni Plakatu Prof. Mieczysława Wasilewskiego. Wystawy fotografii, ilustracji i plakatu w Akademii Sztuk Pięknych oraz m. in. w Galerii „Schody” i warszawskim „Traffic Club”. Realizacje storyboardów filmowych. Współpraca przy warsztatach rysunkowych ze stowarzyszeniem „Kompilacja warszawska”.


Najbliższe terminy

brak terminów

Dodatkowe informacje

Czas trwania: 6 x 2 godz.

Miejsce zajęć: Sztukarnia, ul. Lewicka 10, Warszawa

Cena

380 zł za 6 spotkań

Regulamin płatności

Twórczy prezent – 5% zniżki na voucher na dowolne warsztatyOpinie uczestników

Zajęcia z Ilustracji były dla mnie niesamowitym przeżyciem! Czemu? Przede wszystkim… wyjątkowi prowadzący! Dawid i Staszek z warszawskiej ASP – ten nieziemski duet – obudzili we mnie na nowo twórcze, kreatywne myślenie, które zostało uśpione przez ciągłą pracę z Photoshopem… Same warsztaty były bardzo twórcze i stymulujące; prowadzący potrafili w każdej naszej pracy dostrzec coś pozytywnego – wyciągali z nas to, co najlepsze, a to bardzo motywowało do dalszych działań! Część teoretyczna ani przez chwilę nie była nudna – temat został omówiony szeroko, wielowątkowo, co dało nam wszechstronne spojrzenie na ilustrację i przełożyło się na lepsze projekty! Słuchało się z otwartymi ustami i uśmiechem na twarzy! Samo miejsce przyjazne i kameralne, w artystycznym klimacie, a materiały do pracy z najwyższej półki! Zajęcia okazały się świetną odskocznią od codziennego warszawskiego pędu! Lepiej nie można było trafić!

Nicoletta

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS