Ilustracja od A do Z

Charakterystyka zajęć

Zapraszamy serdecznie na warsztaty poświęcone ilustracji książkowej i reklamowej, oparte w dużej mierze na zadaniach praktycznych.

Poniżej (po rozwinięciu) szczegółowy program zajęć oraz informacje o prowadzących.

Program zajęć:

1 zajęcia

Wprowadzenie teoretyczne – historia przedstawień oraz ilustracja w Polsce i za granicą. Prezentacja prac Jana Marcina Szancera, Daniela Mroza, Rolanda Topora, Zygmunta Januszewskiego, Henninga Wagenbretha i innych (1h).

Wprowadzenie do zajęć praktycznych – wspólny wybór krótkich tekstów literackich do zilustrowania (Brzechwa, Tuwim, Lear) (1h).

Zadanie domowe – szkice ilustracji do tekstów wybranych wspólnie na zajęciach.

2 zajęcia

Korekta – podsumowanie prac domowych na zadane tematy związane z ilustracją krótkich tekstów. Rozmowa o pracach i kierunkach rozwoju plastycznego przygotowanych form (0,5 h).

Zajęcia praktyczno-teoretyczne z rysunku na przykładzie wiersza „ZOO” Jana Brzechwy. Zajęcia zatytułowane – „ZOO, czyli uwolnienie ręki i głowy” (1,5h).

Zadanie domowe – przygotowanie wstępnych ilustracji konceptualnych do książeczki „ZOO” Jana Brzechwy.

3 zajęcia

Korekta – podsumowanie prac domowych na zadany temat związany z ilustracją tekstu „ZOO” Jana Brzechwy (0,5 h).

Zajęcia praktyczno-teoretyczne z rysunku na podstawie zadania „First/Last”. Zestawienie plakatowych haseł typu first win, first loss, first disappointment, last journey, last time, last one, etc. Ilustracja jako synteza rysunku i plakatu. Skupienie na analizie skrótu intelektualnego i wizualnego wykorzystywanego do budowania form przekazu (1,5 h).

Zadanie domowe – przygotowanie projektów rysunkowych i konceptualnych związanych z realizacją serii plakatów z cyklu „First/Last”.

4 zajęcia

Zajęcia teoretyczne – ilustracja wykorzystywana we współczesnych formach reklamowych (1 h).

Zajęcia praktyczno-teoretyczne – wprowadzenie do wykorzystywania ilustracji w budowaniu prostych form animacji (1 h).

Zadanie domowe – wybór ulubionych pozycji literatury – research literacki.

5 zajęcia

Zajęcia praktyczno-teoretyczne z rysunku na podstawie wybranych przez uczestników tekstów literackich. Rozpoczęcie realizacji rozkładówek książkowych / plakatów. Wprowadzenie do projektowania graficznego wykorzystywanego dla tworzenia ilustracji. Ilustracja jako design. (1,5 h).

Przegląd i podsumowanie prac przygotowanych w ramach zajęć (0,5 h).

Podsumowanie kursu (0,5 h).

Prowadzenie

Stanisław Gajewski

W roku 2007 uzyskał dyplom w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Od 2007 roku student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki (w roku 2010 licencjat z wyróżnieniem w Pracowni Ilustracji pod kierunkiem prof. Zygmunta Januszewskiego; od roku 2010 studia magisterskie). Realizacje w zakresie ilustracji i rysunku, plakatu, instalacji (prace w zbiorach instytucji publicznych i osób prywatnych w Polsce, Anglii, Irlandii).

Wystawy indywidualne i zbiorowe w latach 2009-2011, w tym performance malarski Paintstep, 2009, Warszawa, CDQ i Klubogaleria Grawitacja; Wystawa prac pedagogów i studentów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pt. „Grafika prezentuje”, Warszawa, Muzeum Woli; Wystawa Rysunku Studentów Wydziału Grafiki ASP w Warszawie pt. „Rysunki z Grafiki”, Galeria Klatka (Koneser), Warszawa. W roku 2001 stypendium Prezydenta RP; laureat nagród, w tym II nagroda i srebrny medal w międzynarodowym konkursie SATYRYKON, Legnica 2011.

Dawid Widzyk

Rysownik, ilustrator, plakacista. Od 2007 roku student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W roku 2010 uzyskał licencjat w Pracowni Ilustracji Prof. Zygmunta Januszewskiego. Od 2010 w Pracowni Plakatu Prof. Mieczysława Wasilewskiego. Wystawy fotografii, ilustracji i plakatu w Akademii Sztuk Pięknych oraz m. in. w Galerii „Schody” i warszawskim „Traffic Club”. Realizacje storyboardów filmowych. Współpraca przy warsztatach rysunkowych ze stowarzyszeniem „Kompilacja warszawska”.

Udział w wystawie pokonkursowej książka dobrze zaprojektowana katowice 2012, udział w wystawie pokonkursowej Satyrykon 2012 oraz wyróżnienie w konkursie Illustration Startup 2012 za ilustracje do tekstu Marcina Brykczyńskiego „Samochód”.


Najbliższe terminy Dodatkowe informacje

Czas trwania: 5 x 2 godz.

Miejsce zajęć: Sztukarnia, ul. Lewicka 10, Warszawa

Cena

350 zł za 5 spotkań

Regulamin płatności

Twórczy prezent – 5% zniżki na voucher na dowolne warsztatyOpinie uczestników

Zajęcia z Ilustracji były dla mnie niesamowitym przeżyciem! Czemu? Przede wszystkim… wyjątkowi prowadzący! Dawid i Staszek z warszawskiej ASP – ten nieziemski duet – obudzili we mnie na nowo twórcze, kreatywne myślenie, które zostało uśpione przez ciągłą pracę z Photoshopem… Same warsztaty były bardzo twórcze i stymulujące; prowadzący potrafili w każdej naszej pracy dostrzec coś pozytywnego – wyciągali z nas to, co najlepsze, a to bardzo motywowało do dalszych działań! Część teoretyczna ani przez chwilę nie była nudna – temat został omówiony szeroko, wielowątkowo, co dało nam wszechstronne spojrzenie na ilustrację i przełożyło się na lepsze projekty! Słuchało się z otwartymi ustami i uśmiechem na twarzy! Samo miejsce przyjazne i kameralne, w artystycznym klimacie, a materiały do pracy z najwyższej półki! Zajęcia okazały się świetną odskocznią od codziennego warszawskiego pędu! Lepiej nie można było trafić!

Nicoletta

Reklama

maszyny brohter
architekt Łódź
Najnowsza Brother V3
hospicjum
ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

mapka dojazdowa

Nasi partnerzy

platforma kultury ale kiedy Centrum informacyjno szkoleniowe kocham wies weranda country weranda

Copyright © 2015 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Cenobitz.com Marketing Internetowy  

Sztukarnia Centrum Artystyczne w Warszawie na Mokotowie oferujące zajęcia dodatkowe: kurs szycia, malarstwa fotografii, decoupage.
Oprócz warsztatów artystycznych, spotkań literackich organizujemy również eventy i imprezy firmowe.
Jeśli chcesz zorganizować wyjątkowe urodziny dla dziecka w Warszawie to Sztukarnia jest odpowiednim miejscem z duszą.