Jaką półkolonię wybrać dla swojego dziecka?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, w związku z czym wielu rodziców zastanawia się właśnie, w jaki sposób zaplanować letni wypoczynek dla swojego dziecka. Nie chcemy przecież, aby nudziło się w domu, kiedy my jesteśmy w pracy. Całe wakacje przed komputerem lub ze smartfonem w ręku? Nie, nie tym razem! Powstaje więc pytanie, jak zorganizować ten czas, aby nasza pociecha była zadowolona i miała jednocześnie zapewnioną opiekę? Doskonałym pomysłem są półkolonie! Sprawdźmy, dlaczego warto zapisać dziecko na tego typu zajęcia.

Czym są półkolonie?

Półkolonie to forma zajęć dla dzieci w różnym wieku, które organizowane są w czasie wakacji oraz ferii zimowych. Mogą odbywać się w szkołach, domach kultury lub innych prywatnych placówkach. Oferta półkolonii jest szeroka, dlatego bez problemu można wybrać zajęcia zgodne z upodobaniami każdego dziecka. Mają one zwykle charakter edukacyjny, ale jest to forma nauki przez zabawę. Oprócz tego na dzieci czeka wiele atrakcji, spędzają niezapomniany czas ze swoimi rówieśnikami oraz aktywnie wypoczywają. Co szczególnie ważne dla rodziców, uczestnicy półkolonii mają zagwarantowane wyżywienie, a nad ich bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani opiekunowie.

Jak wybrać najlepszą półkolonię dla dziecka?

W niemal każdym mieście znajdziemy bogatą ofertę przeróżnych rodzajów półkolonii. Możemy wybierać wśród zajęć tematycznych, m.in. muzycznych, plastycznych, językowych, teatralnych oraz zajęć sportowych, np. tenis czy judo. Ciekawą propozycją są warsztaty dla dzieci, które organizuje Centrum Artystyczne Sztukarnia w Warszawie. Trwają one przez całe wakacje, a każdy program obejmuje 5 dni. W ofercie znajdziemy, m.in. zajęcia malarskie, podróżnicze, filmowe, modowe, taneczne, przyrodnicze i wiele innych. Organizatorzy kładą największy nacisk na edukację twórczą, wychowanie przez sztukę oraz rozwijanie dziecięcej kreatywności. Pamiętajmy, że decyzja o rodzaju półkolonii powinna być podjęta wspólnie z dzieckiem. To ono musi czerpać z nich przyjemność i móc rozwijać swoje zainteresowania. Wspólnie przejrzyjcie oferty oraz zapoznajcie się z planem zajęć. Razem na pewno podejmiecie najlepszą decyzję!

Na co należy zwracać uwagę wybierając półkolonię?

 • Wybierz zajęcia, które będą interesowały Twoje dziecko, pozwolą mu na realizowanie jego pasji i odkrywanie nowych zdolności.
 • Zapoznaj się z dokładnym planem zajęć, tym jak długo będą trwały (najczęściej to 8-10 godzin dziennie).
 • Sprawdź, czy program jest atrakcyjny i urozmaicony (edukacja, zabawa, aktywne spędzanie czasu, wycieczki).
 • Upewnij się, czy dziecko będzie miało zagwarantowane wyżywienie.
 • Sprawdź, jak duże są grupy i czy zostały podzielone na kategorie wiekowe.
 • Dowiedz się, kim są opiekunowie/prowadzący zajęcia oraz jakie mają kwalifikacje.  
 • Sprawdź, czy miejsce, w którym organizowane są półkolonie jest dostosowane dla dzieci oraz czy masz do niego dogodny dojazd.

Zalety półkolonii:

 • doskonała alternatywa dla pozostania w domu lub wyjazdowych kolonii,
 • zajęcia rozwijają pasje dzieci,
 • łączą edukację z zabawą,
 • plany zajęć są atrakcyjne i dostosowane do różnych grup wiekowych,
 • rozwijają kreatywność,
 • dziecko zdobywa nowe umiejętności,
 • poznaje nowe osoby,
 • integracja w grupie i nawiązanie rówieśniczych relacji,
 • dziecko ma zapewnioną opiekę.

Lato w Sztukarnii – wybierz kreatywne zajęcia dla dzieci!

Sztukarnia to miejsce, które zapewni Twojemu dziecku ciekawe i pełne atrakcji wakacje. Placówka oferuje różnorodne zajęcia dla dzieci w wieku 6-13 lat (w godzinach 8.00-17.30). Programy obejmują, m.in. zajęcia artystyczne (malowanie, taniec, śpiew, fotografia), naukę programowania czy strefę kreatywności. Prowadzący warsztaty to doświadczeni pedagodzy i artyści, którzy indywidualnie podchodzą do każdego dziecka i wsłuchują się w jego potrzeby.

Dokładne terminy i programy zajęć są dostępne na stronie internetowej sztukarnia.pl.

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

mapka dojazdowa
Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011
platforma kultury ale kiedy Centrum informacyjno szkoleniowe kocham wies weranda country weranda

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS