Ale LALE!

Charakterystyka zajęć

Zapraszamy do świata lalek i zabawek z różnych stron świata.

Wspólnie nauczymy się motać ukraińskie lalki motanki spełniające życzenia, upleciemy gwatemalskie laleczki „worry dolls”, które odgonią od nas w nocy wszystkie smutki oraz zrobimy zabawki z filcu. Poznamy tajniki animacji poklatkowej. Wyczarujemy miniaturowy świat domków dla lalek, wykonamy mebelki, ulepimy naczynia, a na maleńkich krosnach utkamy małe dywany. Do budowy naszych domków wykorzystamy różne materiały: glinę, drewno, tekturę, tkaniny, poszukamy też zastosowań dla tego, co znajdziemy w najbliższym otoczeniu: patyków, kapsli, kamyków itp. Inspiracji będziemy szukać między innymi podczas wycieczki do Muzeum Domków dla Lalek. Poznamy tajniki animacji poklatkowej. Zapoznamy się z krótkimi filmami animowanymi oraz kulisami ich realizacji, dzieci zrealizują krótki film animowany przy użyciu własnoręcznie wykonanych postaci.

Prowadzenie

Zofia Stopa – antropolożka z wykształcenia, od 10 lat prowadzi warsztaty dla dzieci polskich oraz cudzoziemskich. Kończyła kursy ceramiczne i stolarskie. Prowadziła warsztaty rękodzielnicze dla dzieci w ośrodkach dla uchodźców. Pracowała jako asystentka międzykulturowa dzieci cudzoziemskich w polskiej szkole. Prowadzi zielone szkoły w Puszczy Knyszyńskiej. Współpracuje z dziećmi uczącymi się w trybie edukacji domowej oraz dziećmi zagrożonymi wykluczeniem społecznym. W ubiegłym roku wraz z przyjaciółmi budowała plac zabaw i prowadziła warsztaty dla syryjskich sierot w Jordanii.

Grzegorz Stopa – biolog, miłośnik lasu i alternatywnej edukacji, od jedenastu lat organizuje razem z Zosią warsztaty przyrodnicze i rękodzielnicze w rejonie Puszczy Knyszyńskiej pod nazwą “Inne wyjście”. Prowadzi spacery po dzikiej Warszawie pod szyldem “Opłotki Warszawy”.

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS