EkoSztuka

Charakterystyka zajęć

Zapraszamy na kreatywne warsztaty łączące w sprytny sposób sztukę z ekologią!

Nauczymy się konstruować Eko namiot, zbudujemy „stróża namiotu”- totem z tekturowych rolek na podstawie wymyślonej wspólnie historii.
Wykonamy ciekawe Eko ozdoby wiszące, do zawieszenia na drzewie i we własnym pokoju.
Recyklingowy baśniowy ogród z nami to możliwe! Stworzymy wymyślne egzotyczne rośliny, z materiałów użytku wtórnego. Wykonamy paletki do balonowego tenisa oraz zastosujemy ich w grze.

Na warsztatach stworzymy także ciekawą Eko mozaikę oraz półokrągłe misy na drobiazgi. Zanurzymy się w podwodny świat recyklingu, w którym zbudujemy własną scenografię oraz wykonamy rzeźby przedstawiające stworzenia podwodne. Poznamy zasady projektowania modnych stylizacji czyli Eko fashion.

Land art- cóż to jest? Wyruszymy na wspólna twórczą wycieczkę w poszukiwaniu odpowiedzi, a następnie zbudujemy konstrukcje z piasku, kamyków i patyków, całe wydarzenie udokumentujemy fotograficznie.

Poznamy technikę układania wielkiej Mandali, która powstanie z zebranych przez nas materiałów. Na koniec poznamy Eko frotaż i printing, poprzez drukowanie zróżnicowanych struktur na torbach płóciennych.

Prowadzenie

Sylwia Walczowska – Absolwentka grafiki na warszawskiej ASP oraz studium pedagogicznego, aktywna społecznie ilustratorka/fotografka/malarka.

Marta Woźniak – jest absolwentką kulturoznawstwa – animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW. Doświadczenia w pracy z dziećmi nabywa współtworząc projekt Muchy Samochwały, w ramach którego od 2009 roku prowadzi warsztaty artystyczne, spotkania wokół książek dla dzieci, kreatywne urodziny i Bajkowiska. Jest instruktorką rękodzieła artystycznego, tworzy ceramikę. Gra na akordeonie, śpiewa i komponuje. Po mieście porusza się na rowerze, a po świecie kamperem.

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS