Leśna przygoda

Charakterystyka zajęć

Zapraszamy do krainy ukrytej we mchu, gdzieś pomiędzy starą dziuplą, a korzeniami drzewa.

Podczas półkolonii, każdego ranka będziemy jeździć do Lasu Kabackiego, aby tam bawić się w otoczeniu przyrody. Zbudujemy maleńką osadę, a w niej domki, drogi, place zabaw i inne konstrukcje. Inspiracją dla wytworzonych na zajęciach małych światów będą obserwacje otaczającej nas przyrody – przyjrzymy się na przykład, jak zwierzęta budują sobie domy, jak sobie z tym radzą mrówki, jak myszy, a jak ptaki. Do budowy domków użyjemy znalezionych w lesie materiałów – szyszek, patyków, porostów, kamieni. Stawiamy na spontaniczność małych budowniczych – sami zdecydują, jak będzie wyglądał ich domek, z czego będzie wykonany i kto w nim zamieszka. Popołudniami będziemy konstruować małe postacie – mieszkańców osady oraz wytwarzać elementy wystroju domków. Będziemy też obserwować przyniesione z lasu skarby oraz malować inspirowane leśnymi fakturami obrazy.

Zajęcia skierowane są do tych, którzy nie boją się trochę pobrudzić.

Prowadzenie

Zofia Stopa –  w Sztukarni prowadzi warsztaty ceramiczne dla dzieci. Antropolożka z wykształcenia, od 10 lat prowadzi warsztaty dla dzieci polskich oraz cudzoziemskich. Kończyła kursy ceramiczne i stolarskie. Prowadziła warsztaty rękodzielnicze dla dzieci w ośrodkach dla uchodźców. Pracowała jako asystentka międzykulturowa dzieci cudzoziemskich w polskiej szkole. Prowadzi zielone szkoły w Puszczy Knyszyńskiej. Współpracuje z dziećmi uczącymi się w trybie edukacji domowej oraz dziećmi zagrożonymi wykluczeniem społecznym. W ubiegłym roku wraz z przyjaciółmi budowała plac zabaw i prowadziła warsztaty dla syryjskich sierot w Jordanii.

Grzegorz Stopa – biolog, miłośnik lasu i alternatywnej edukacji, od jedenastu lat organizuje razem z Zosią warsztaty przyrodnicze i rękodzielnicze w rejonie Puszczy Knyszyńskiej pod nazwą “Inne wyjście”. Prowadzi spacery po dzikiej Warszawie pod szyldem “Opłotki Warszawy”.

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS