Moda na szycie

Charakterystyka zajęć

Moda na szycie i nie tylko … czyli gałgankowe lato.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na przygodę z igłą oraz nitką. Kto jeszcze nigdy nie miał z nimi do czynienia, będzie miał okazję właśnie teraz. Nie ma się czego bać, bo zaczniemy od samego początku. Poćwiczymy jak wiązać supełki by nitka nie uciekała, jakimi ściegami szyć i haftować. Jak z rękawiczki uszyć szalonego stworka – przytulaka, a z pudełka od zapałek wyczarować łóżeczko dla własnoręcznie uszytej myszki. Jak na tekturce utkać mały dywanik, na tamborku wyszyć obrazek, zrobić drewniano – nitkowe zawieszki na szyję czy bransoletki.

Będzie też trochę rysowania i projektowania. Dowiemy się co nieco o torebkach – kopertówkach i jak takie uszyć. Pooglądamy fascynujące Fascynatory i sami takie stworzymy, by zdobiły nasze głowy.

Nie będziemy zdradzać wszystkiego ale obiecujemy, że dzieci nie będą się nudzić, jedynie  wspaniale bawić, tworząc niepowtarzalne rzeczy z kolorowych skrawków materiałów.

Prowadzenie

Aleksandra Parol – absolwentka Muzykologii na UW i rękodzielnik z zamiłowania. Haftuje ręcznie obrazy, ikony, owady na przezroczystych tkaninach, szyje zabawki. Pracę z dziećmi zaczynała jako wolontariuszka w Centrum Kultury dla Dzieci w Dublinie w Irlandii, gdzie mieszkała przez kilka lat. Tam przyglądała się i pomagała Artystom, organizującym zajęcia. Swoje pierwsze autorskie, plastyczno – recyklingowe warsztaty dla dzieci prowadziła w małym miasteczku Jaca u podnóża Pirenejów, w Hiszpanii. Obecnie współpracuje ze studiem projektowym i galerią „Mniej Więcej” w Krakowie, a mieszka i pracuje w Warszawie.

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS