Pracownia architekta

Charakterystyka zajęć

W czasie zajęć dowiemy się jak powstaje miasto, z jakich obszarów się składa, jak funkcjonuje. Wspólnie zbudujemy miasto idealne, poznamy zagrożenia i poszukamy pomysłów na pozytywne zmiany, by było jak najbardziej atrakcyjne. Na warsztatach przyjrzymy się budowlom naśladującym elementy przyrody i spróbujemy stworzyć własną BIOARCHITEKTURĘ.

Dowiemy się jak wykorzystać słońce, wiatr i wodę jako energię w architekturze. Stworzymy własny pływający dom. Odkryjemy pomysły inżynierów na boxy-domy przyszłości i skonstruujemy własne mobilne jednostki mieszkalne.

Spróbujemy stworzyć mosty i kładki, które wytrzymają każde wstrząsy i obciążenia. Poznamy jakie są rodzaje mostów i z czego są one zbudowane, jak długie mogą być.
Na warsztatach poznamy także tajniki wznoszenia, budowania małych i ogromnych
namiotów. Za pomocą prostych narzędzi zrealizujemy swoje pomysły na namiot.

Następnym krokiem będzie wykonanie projektu: MOJE MIESZKANIE. Nauczymy się, jakie pomieszczenia są potrzebne w naszym mieszkaniu, jak duży powinien być dom i co umieścić w środku oraz spróbujemy narysować rzut swojego wymarzonego mieszkania.

W bloku zajęć poznamy także „Ptaki świata” przy tym manualnie zaprojektujemy własne sceny i występujące w nich postacie.

Poznamy układy współrzędnych, rozwiążemy zadania matematyczne z wykorzystaniem ciekawych animacji.

Prowadzenie

Aleksandra Steppuhn – Absolwentka Policealnego Studium Rysunku i Ilustracji “Labirynt”, obecnie studentka Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od wielu lat związana z Fundacją “Nasze dzieci”, w ramach której prowadzi zajęcia artystyczne dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jej pasją jest architektura, rysunek i grafika komputerowa. Wolne chwile spędza na rowerowych wyprawach w nieznane oraz miejskich i leśnych fotoplenerach.

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS