Opis

PROJEKT ARTYŚCI AKTYWIŚCI to propozycja półkolonii letnich adresowana do uczniów od 1 do 6 klasy szkoły podstawowej. W trakcie półkolonii dzieci zmienią się w małych artystów, kuratorów,
producentów wystawy, techników, edukatorów… i o wiele więcej! Stworzą własne prace, które pokażą na wymyślonej i przygotowanej samodzielnie wystawie. Nie będzie to tradycyjny pokaz w białych ścianach. Zależnie od decyzji dzieci, wyjdziemy w przestrzeń miejską, do ogrodu, a może ożywimy zapomniane zakamarki szkoły? 

Ideą półkolonii jest zaproszenie małych uczestników do pracy projektowej nad ważnymi dla nich zagadnieniami – osobistymi lub społecznymi. Dzieci będą ćwiczyć się w wyborze zarówno tematu,
techniki, narzędzia, jak i formy przekazu. Każdy dzień to będzie nowa przygoda i kolejny krok prowadzący do realizacji obranego celu. Zależnie od ich decyzji, będą mogły zająć się kręceniem etiudy filmowej, audycją, vlepkami, instalacjami artystycznymi, grą miejską, rzeźbami w przestrzeni publicznej, street art-em, guerrilla art-em, muralami… i o wiele więcej! Mimo otwartej formuły na dzieci będą czekały przygotowane przez prowadzących różnorodne ćwiczenia plastyczne, które same w sobie będą stanowiły świetną zabawę, ale również pomogą dzieciom w pobudzeniu ich kreatywności oraz w osiągnięciu zaplanowanego przez nie celu – wystawy. Dzieci w każdej chwili będą mogły liczyć na inspiracje, doświadczenie i pomoc instruktorów, którzy jednocześnie będą ich wspierać w samodzielnym poszukaniu rozwiązań. 

W Sztukarni dbamy o to, żeby każde dziecko mogło być sobą. Wierzymy również, że każde dziecko rodzi się twórcą, a sztuka to nie tylko galerie obrazów i rzeźb za niedostępną barierką.

Plan dnia

Zapewniamy opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:30. Półkolonie organizujemy
przez 9 tygodni wakacji od 28.06.2021 do 27.08.2021.

Ramowy plan zajęć
8:00–9:00 przekazywanie dzieci pod opiekę prowadzących, animacje w miejscu zbiórki
9:00–10:00 warsztaty twórcze
10:00–10:30 drugie śniadanie (przyniesione z domu)
10:30–13:00 warsztaty twórcze
13:00–13:45 obiad i odpoczynek
13:45–15:00 warsztaty twórcze
15:00–15:30 podwieczorek i odpoczynek
15:30–16:30 warsztaty twórcze
16:30-17:30 gry i zabawy, odbiór dzieci / wernisaż

Cena i czas trwania

Cena kursu: 740 zł / cena kursu ze zniżką*: 710 zł

*Zniżka przysługuje uczniom SAR-u, rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs, uczniom uczęszczającym do SP 205 oraz osobom, które dokonają zapisu do dnia 30.04.2021 i wpłacą zaliczkę. 

Cena obejmuje opiekę wykwalifikowanych instruktorów, ubezpieczenie NNW, wszystkie potrzebne materiały, posiłki oraz napoje w trakcie trwania turnusu.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł (do 5 dni od daty zapisu).

Wyżywienie

Dzieci w ramach półkolonii mają zapewniony obiad (zupa + drugie danie) oraz podwieczorek – z uwzględnieniem indywidualnych diet, alergii i nietolerancji pokarmowych. Po stronie rodziców pozostaje tylko przygotowanie drugiego śniadania.

Informacje dodatkowe

Podział dzieci na grupy nastąpi po zakończeniu zapisów. Kryterium będzie wiek i ewentualne preferencje uczestników.

Półkolonie są rejestrowane w Kuratorium Oświaty.

Istnieje możliwość zorganizowania półkolonii dla grupy dzieci pracowników klientów instytucjonalnych. Zainteresowane firmy zapraszamy do kontaktu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zarezerwuj miejsce

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledz nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020