Mała sztuka współczesna

Malowanie_dlonmi


Charakterystyka zajęć

“Mała sztuka współczesna” to cykl warsztatów artystycznych dla dzieci.

Warsztaty mają na celu przybliżenie dzieciom artystów – przedstawicieli sztuki współczesnej, jak i samej sztuki współczesnej, która jest dla nich często obca, nieznana i niezrozumiała. Chcemy pokazać uczestnikom, że sztuka może być także dobrą zabawą. Uczyć ich na zasadzie praktycznego poznania – samodzielnego stworzenia swojego dzieła od podstaw. Warsztaty pozwolą na rozwijanie zdolności manualnych, wyobraźni i twórczego myślenia, a także na naukę współpracy w grupie.

Program zajęć:

1. spotkanie będzie wprowadzeniem w tematykę sztuki współczesnej. Pozwoli uczestnikom uzyskać odpowiedź na następujące pytania:

  • co to jest sztuka współczesna?
  • przedział czasowy?
  • co to jest dzieło i kopia?
  • kim jest artysta?
  • jakie mogą być formy twórczości?

Na zasadzie zabawy stworzymy mapę wiedzy, która będzie nas prowadzić przez kolejne zajęcia. Na tych zajęciach omówimy też tematykę kolejnych zajęć- przedstawimy wspólny plan działania.

2. spotkanie poświęcone będzie twórczości fotografa Man Ray’a. Po obejrzeniu jego prac uczestnicy będą uczyć się solaryzacji i luxografii w ciemni fotograficznej.

3. spotkanie będzie dotyczyło sylwetki i twórczości malarza Jacksona Pollocka. Kolejnym etapem zajęć będzie malowanie przez dzieci obrazów techniką wykorzystywaną przez Pollocka, czyli chlapaniem farby na płótno bezpośrednio z pojemnika lub pędzlem.

4 spotkanie dotyczyć będzie twórczości Andy’go Warhola. Krótkie wprowadzenie na zasadzie omówienia jego najbardziej znanych dzieł, a następnie wykorzystując najprostsze materiały: papier, taśmy, flamastry, kserokopie – uczestnicy stworzą kolaże.

5 spotkanie dotyczyć będzie twórczości Roya Lichtensteina. Na bazie jego prac uczestnicy stworzą swoje „komiksowe” prace, które złożą się w krótką historię o Sztukarni – krótka opowieść o tym, skąd wzięło się to miejsce. Historia powstanie poprzez swobodne dopowiadanie kolejnego zdania przez każdego uczestnika, po czym każdy wykona ilustrację do wybranego fragmentu opowiadania.

6 spotkanie poświęcone będzie sylwetce Pieta Mondriana i jego malarstwu abstrakcyjnemu. Dzieci na dużych kartonach będą mogły tworzyć swoje geometryczne abstrakcje, będą także mogły spróbować namalować obraz , w podobnym stylu, na komputerze.

7 spotkanie poświęcone będzie artyście street artu Banksy. Po przybliżeniu uczestnikom jego twórczości, na oklejonych ścianach – tapetą lub szarym papierem, uczestnicy warsztatów wykonają swoje wspólne graffiti. Rysunek wykonany zostanie sprayami lub farbami olejnymi.

8 spotkanie będzie poświęcone filmowi animowanemu jako sztuce. Najpierw uczestnicy obejrzą fragmenty „Piotrusia i Wilka” oraz „Katedry”, a następnie przystąpią do stworzenia swojej króciutkiej animacji, wykonanej metodą poklatkową.

Na zakończenie warsztatów zorganizowany zostanie wernisaż, na którym zaprezentowane zostaną prace uczestników zajęć.


Prowadzenie

Agnieszka Kokowska oraz Alicja Szulc – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku fotografia, doświadczone instruktorki w dziedzinie upowszechniania sztuki współczesnej i fotograficznej wśród dzieci i młodzieży.


Informacje organizacyjne

Termin zajęć :

Piątek, godz. 16.30 – 17.30

Miejsce zajęć:

Sztukarnia, ul. Lewicka 10/7, Stary Mokotów, Warszawa

Uczestnicy zajęć:

Dzieci od 6 do 12 lat

Liczba uczestników:

10-12 osób

Zapisy (konieczne przed każdymi zajęciami) oraz bliższe informacje:

– pod adresem e-mailowym: sztukarnia@sztukarnia.pl (prosimy o podawanie nr telefonu kontaktowego)

– pod nr telefonu: 692 870 303 (pn. – pt.: 12.00 – 20.00)

Opłata za uczestnictwo w warsztatach:

Pojedyncze zajęcia: 25 zł, cały cykl (8 spotkań): 180 zł

Prosimy o dokonywanie wpłat w ciągu 5 dni od daty zapisu:

– na nr konta Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011, w tytule proszę podać imię i nazwisko uczestnika, nazwę i datę rozpoczęcia kursu

– w siedzibie Sztukarni

Regulamin płatności za zajęcia w Sztukarni (w formacie .pdf)

Wszystkie zajęcia odbywają się w przestrzeni galeryjnej.

Zniżka dla przyjaciół! Zaproś przyjaciela na zajęcia w Sztukarni, a każde z was dostanie 15% zniżki na wybrane warsztaty lub kurs. Macie różne zainteresowania? Nie szkodzi – cenę promocyjną otrzymacie także zapisując się na dwa różne warsztaty.

Zapraszamy także do nowo otwartej kawiarenki artystycznej, w której wszyscy nasi goście będą mogli nie tylko delektować się aromatyczną włoską kawą Lavazza, ale także z dostępnych u nas materiałów wykonać własne, niepowtarzalne dzieło pod okiem instruktora rękodzieła artystycznego.

Prowadzimy również zajęcia dla grup zorganizowanych i dla firm.


Serdecznie zapraszamy!

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS