Warsztaty malowania na jedwabiu

Charakterystyka zajęć

Początki sztuki malowania jedwabiu sięgają II wieku naszej ery. Technika narodziła się w Indiach i staje się coraz bardziej popularna we współczesności.
Aby się z nią zapoznać zapraszamy na warsztaty.
Będą doskonałą okazją, by spróbować pracy z tym niezwykle delikatnym materiałem i poznać jedną z technik:

Serti Gutta –  metoda polegająca na malowaniu konturowym. Kontur, czyli gutta naniesiona na jedwab zapobiega rozpływaniu farby. Pozwala na tworzenie pięknych wzorów/obrazów na jedwabiu o wyraźnych konturach i kształtach, które się ze sobą nie zlewają – do namalowania: chusta jedwabna ponge 5, 55 x 55 cm, poszewka na poduszę bądź krawat.

Witraż – jest to metoda oparta na technice serti gutta. Z użyciem srebrnych, złotych i czarnych konturówek (gutty) tworzymy witraże, dzieląc obrazek na kawałki i wypełniając je farbą. Witraże wykonujemy na panelach jedwabnych – obrazkach z jedwabiu napiętych na ramce. Obrazki wyglądają pięknie powieszone w oknie. Obrazek o średnicy 20 cm.

Akwarela – metoda malowania na jedwabiu podobna do malowania farbą akwarelową na papierze. Jedwab zostaje zaimpregnowany specjalnym preparatem, który zapobiega swobodnemu rozpływaniu się farb. Technika idealna do malowania pejzaży , kwiatów – do namalowania chusta jedwabna 55 x 55 cm.

Zachęcamy do wysłuchania audycji Radia TOK FM “Na własnej skórze” na temat warsztatów malowania na jedwabiu w Sztukarni.


Prowadzenie

Małgorzata Boruch – Łukiewicz – Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Malowaniem na jedwabiu zajmuje się od kilkunastu lat, co jest jej największą pasją, a także sposobem na życie. Właścicielka Pracowni Jedwabiu – InSilk. Projektuje i tworzy szale, chusty, ubiory a także elementy wystroju wnętrz. Od kilku lat prowadzi również warsztaty z malowania na jedwabiu dla dzieci i dorosłych z czego czerpie ogromną przyjemność.


Najbliższe terminy

16 kwietnia 2015

czwartek, godz. 18.00-21.00

 

 

Dodatkowe informacje

Czas trwania: 3 godz.

Miejsce zajęć: Sztukarnia, ul. Lewicka 10, Warszawa

Cena

140 zł

(pojedynczy warsztat)

Regulamin płatności

Twórczy prezent – 5% zniżki na voucher na dowolne warsztaty

 Polecamy podobne:

Warsztaty batiku
Warsztaty sztuki Ebru – malowanie na wodzie

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

mapka dojazdowa
Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS