Mały Sputnik VI – warsztaty z animacji dla dzieci


Bajkowy listopad pod znakiem „Małego Sputnika”!
17 – 18 oraz 24 – 25 listopada 2012 roku
Kino „Kinoteka”

15 listopada rusza 6. edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Jak co roku na naszych najmłodszych widzów czekają fenomenalne bajkowe przygody w towarzystwie dobrze już im znanych oraz zupełnie nowych bohaterów rosyjskich animacji!

18 listopada, od 13:30 do 15:00 Sztukarnia zaprasza wszystkie dzieci do Kinoteki na bezpłatne warsztaty animacji!

Więcej informacji wkrótce na www.sputnikfestiwal.pl

Po kosmicznych 5. urodzinach „Małego Sputnika” w tym roku nabieramy jeszcze większego rozpędu!

Po roku rozłąki na spotkanie z małymi Kinomanami przybędą stęsknieni wierni towarzysze bajkowej podróży – „Czeburaszek”, „Wilk i zając” oraz „Miś Puszatek”. Pierwsze oznaki świąt poczujemy dzięki wigilijnej opowieści „Dziadka do orzechów”. Zimowy, iście syberyjski, powiew przyniesie ze sobą „Królowa Śniegu”,  a dla kontrastu trochę ciepła do serc młodych widzów wniesie piękny „Kopciuszek”.

W tym roku na pokładzie naszego statku zasiądą nowi goście honorowi! Do Sputnikowej załogi dołączą  „Trzej Bohaterowie i Szamachańska Caryca”, „Dobrynia Nikiticz i Smok Gorynycz” oraz „Ilja Muromiec i Rozbójnik Słowik”. Bohaterowie nauczą najmłodszą część publiczności jak odróżniać dobro od zła i w humorystyczny sposób przekażą im dawkę historii. Mali widzowie poznają nowe opowieści z morałem, odwzorowujące otaczającą dzieci rzeczywistość. Historie-metafory przekażą zabawne Kikoriki w ramach zupełnie nowych, świątecznych odcinków swoich przygód. Serca najmłodszych rusofili z pewnością zdobędą urokliwe „Bajki Maszy”, w których tytułowa bohaterka przekazuje tradycyjne, ludowe opowiadania widziane oczami dziecka.

Nie byłoby Małego Sputnika bez towarzyszącym projekcjom wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Tradycyjnie wybitni polscy aktorzy przeczytają dzieciom najpiękniejsze rosyjskie bajki w Klubokawiarni „Czuły Barbarzyńca”. Ponownie zaprosimy dzieciaki na interaktywne budowanie z klocków wraz z Bemowskim Centrum Kultury, a także warsztaty animacji z warszawską „Sztukarnią” – tym razem towarzyszyć nam będzie sportowy duch 2012 roku!

Eksperyment z rosyjską kuchnią dla najmłodszych? Nic prostszego! Nowością w tym roku będą warsztaty kulinarne, podczas których prowadząca „Dzieciaki w formie” zdradzi tajniki przygotowania tradycyjnych rosyjskich smakołyków.

Małym Wielbicielom sztuki zaproponujemy natomiast lalkowo-muzyczny spektakl Teatrzyku Raz-Dwa-Trzyk – „Jak jeżyk zmieniał futerko” – w którym dzielne leśne zwierzątka zmagają się z mroźną zimą przy akompaniamencie piszczałki, glinianych ptaszków i bębenków. Teatr Baza zaprosi najmłodszych widzów na bajkową podróż wraz z „Wróżką Matildą” i jej przyjaciółmi.

Na młodych sportowców czeka mistrzowski turniej piłkarzyków we współpracy z wiodącym organizatorem imprez sportowych MileSport. W ramach rozgrywek uczestnicy zawalczą o Sputnikowy puchar zwycięzcy!

Nie zabraknie dmuchanych zamków, waty cukrowej, baniek mydlanych oraz gry w kręgle z naszą ulubioną Agencją Artystyczną „Kręciołek”.

Będziemy rozwijać dziecięcą kreatywność, pobudzać wyobraźnię rodziców i ich pociech, wywoływać uśmiechy na twarzach oraz przede wszystkim uczyć się przez zabawę!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami!

www.sputnikfestiwal.pl

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS