Masy polimerowe dla dzieci

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­Charakterystyka zajęć

Masy polimerowe takie jak FIMO, Premol, Sculpey to medium dające nieograniczone możliwości tworzenia m.in. biżuterii, przedmiotów codziennego użytku, ozdób okolicznościowych, elementów wystroju wnętrz, imitacji przeróżnych materiałów, takich jak drewno, kamienie szlachetne, porcelana itp. Modelina polimerowa jest medium zaprzyjaźnionym z farbami, tuszami, kredkami, pozwala na wiercenie w niej, wycinanie dłutkiem, stemplowanie, nakładanie tekstur i stosowanie wielu innych technik, które ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.

Kariera polimerów zaczęła się od modelin, którymi bawiły się dzieci, ale jej wszechstronność docenili szybko także artyści, a wykonane przez nich przedmioty znalazły swoje miejsce w muzeach świata – przykładem może tu być Kathleen Dustin.

Każdy rodzaj rękodzieła ma swoje sekrety, których nie znajdzie się w Internecie. Ten warsztat będzie wprowadzeniem do podróży w głębokie zrozumienie materiału, jakim jest modelina, nazywana też masą polimerową lub glinką polimerową i niezliczonych technik pracy z nią.

Na najbliższych warsztatach zrobimy magnesy – zwierzaczki.

Więcej informacji o masach polimerowych znajdziecie: TUTAJ oraz na Facebooku

Prowadzenie zajęć

Małgorzata Wawrzyńczak – od kilku lat zajmuję się masami polimerowymi, czyli nowocześniejszą formą modeliny. W ramach prowadzonych działań artystycznych obejmujących popularyzację tego medium współpracuję od kilku lat z warszawską Sztukarnią prowadząc ‘warsztaty polimerowe’ dla dorosłych. Skończyłam Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim, a potem hobbystycznie także Akademię Weekendową na ASP w Katowicach. I ten drugi kierunek w ostatnim czasie zdominował moje działania zawodowe. Swoją wiedzę o modelinie pogłębiam poprzez uczestnictwo w różnorodnych warsztatach artystycznych, m.in. z Melanie West, Kathleen Dustin, Caire Maunsell, Nikoliną Otrzan, Evą Haskovą, Judy Belcher i innymi.
Zainteresowanych zapraszam na moją stronę i fanpage:
https://www.facebook.com/fimoko?bookmark_t=page
http://fimoko.pl/

 

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS