Noc Muzeów w Sztukarni

W nocy z 15 na 16 maja 2010 r. odbyła się w Warszawie  kolejna już, siódma edycja Nocy Muzeów, inicjatywy która na trwałe wpisała się w kulturalny kalendarz stolicy. Po raz pierwszy w wydarzeniu tym uczestniczyło Centrum Artystyczne Sztukarnia, mieszczące się w samym sercu Starego Mokotowa, przy ul. Lewickiej 10. Choć mogłoby się zdawać, iż niewdzięczna rola debiutanta skłoni Sztukarnię do pełnienia roli swoistego statysty, podpatrującego projekty i przedsięwzięcia innych instytucji, to w rzeczywistości, rzecz okazała się mieć zgoła inaczej.

Fotograficzna relacja autorstwa Piotra Koniecznego

Fotograficzna relacja autorstwa Agnieszki Tynel

Noc Muzeów 2010

Program organizowanego przedsięwzięcia był ściśle związany z codzienną aktywnością naszego Centrum, które z jednej strony jest miejscem, w którym tworzy się sztukę – dzięki szerokiej gamie warsztatów i zajęć praktycznych, zaś z drugiej strony, prezentuje się ją – podczas regularnie organizowanych wernisaży i wystaw. Oba powyższe elementy były częścią składową akcji „Mój pierwszy obraz”, którą pragniemy wzbogacić tegoroczną ofertę Nocy Muzeów.

Któż z nas nie marzył by namalować własny obraz? Wziąć w rękę pędzel, stanąć przed sztalugą i poczuć się jak prawdziwy malarz? Nasz obraz nie musi być przecież od razu najpiękniejszy, nie rościmy sobie pretensji by natychmiast trafił do najświetniejszych galerii świata. Nie to jest najistotniejsze. Najważniejsze, by spróbować, by pokonać dotychczasowe obawy i by móc na koniec z dumą powiedzieć: to MÓJ PIERWSZY OBRAZ. Okazja do tego nadarzyła się podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów. Tego dnia, w Centrum Artystycznym Sztukarnia, każdy chętny  miał stworzone idealne warunki do tego, by rozpocząć swoją przygodę z malarstwem lub też – co nie jest rzadkością – wrócić do porzuconej w dzieciństwie pasji. Dla naszych artystów-amatorów czekały sztalugi, farby oraz wszystkie inne niezbędne materiały plastyczne. Wychodząc z założenia, iż proces twórczy nie powinien być niczym ograniczany, regulowany konkretnymi wytycznymi, wszyscy autorzy mieli całkowitą swobodę w wyborze tematu, techniki, sposobu malowania. Każdy z nich  mógł jednak liczyć na merytoryczną pomoc naszych konsultantów – dyplomowanych specjalistów w dziedzinie malarstwa – którzy przez cały wieczór byli do dyspozycji naszych gości. Co ważne, wszystkie namalowane podczas akcji obrazy stały się własnością ich autorów.

Chcąc dać możliwość zapoznania się z naszą ofertą jak największej liczbie mieszkańców Warszawy, Sztukarnia była czynna w Noc Muzeów od godziny 19.00 do 4.00 rano. Do dyspozycji naszych gości był również piękny, kameralny ogród.

Ogółem w trakcie akcji “Mój pierwszy obraz” powstało ok 400 obrazów.

Wszystkim osobom, które odwiedziły Sztukarnię w tą wyjątkową Noc serdecznie dziękujemy

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS