Noc Muzeów w Sztukarni

W nocy z 15 na 16 maja 2010 r. odbędzie się w Warszawie  kolejna już, siódma edycja Nocy Muzeów, inicjatywy która na trwałe wpisała się w kulturalny kalendarz stolicy. Po raz pierwszy w wydarzeniu tym weźmie udział Centrum Artystyczne Sztukarnia, mieszczące się w samym sercu Starego Mokotowa, przy ul. Lewickiej 10. Choć mogłoby się zdawać, iż niewdzięczna rola debiutanta skłoni Sztukarnię do pełnienia roli swoistego statysty, podpatrującego projekty i przedsięwzięcia innych instytucji, to w rzeczywistości, rzecz będzie się miała zgoła inaczej. Dotychczasowa działalność – bądź co bądź młodej jeszcze placówki – każe być pewna jednego, o zachowawczości mowy być tutaj nie może. Program wydarzeń zaplanowanych przez Sztukarnię na tą jedyną w roku, wyjątkową, Noc zdaje się w pełni potwierdzać powyższą tezę.

Noc Muzeów 2010

Program organizowanego przedsięwzięcia jest ściśle związany z codzienną aktywnością naszego Centrum, które z jednej strony jest miejscem, w którym tworzy się sztukę – dzięki szerokiej gamie warsztatów i zajęć praktycznych, zaś z drugiej strony, prezentuje się ją – podczas regularnie organizowanych wernisaży i wystaw. Oba powyższe elementy będą częścią składową akcji „Mój pierwszy obraz”, którą pragniemy wzbogacić tegoroczną ofertę Nocy Muzeów.

Któż z nas nie marzył by namalować własny obraz? Wziąć w rękę pędzel, stanąć przed sztalugą i poczuć się jak prawdziwy malarz? Nasz obraz nie musi być przecież od razu najpiękniejszy, nie rościmy sobie pretensji by natychmiast trafił do najświetniejszych galerii świata. Nie to jest najistotniejsze. Najważniejsze, by spróbować, by pokonać dotychczasowe obawy i by móc na koniec z dumą powiedzieć: to MÓJ PIERWSZY OBRAZ. Okazja do tego nadarzy się podczas najbliższej edycji Nocy Muzeów. Tego dnia, w Centrum Artystycznym Sztukarnia, każdy chętny będzie miał stworzone idealne warunki do tego, by rozpocząć swoją przygodę z malarstwem lub też – co nie jest rzadkością – wrócić do porzuconej w dzieciństwie pasji. Dla naszych artystów-amatorów czekać będą sztalugi, farby oraz wszystkie inne niezbędne materiały plastyczne. Wychodząc z założenia, iż proces twórczy nie powinien być niczym ograniczany, regulowany konkretnymi wytycznymi, wszyscy autorzy będą mieli całkowitą swobodę w wyborze tematu, techniki, sposobu malowania. Każdy z nich będzie jednak mógł liczyć na merytoryczną pomoc naszych konsultantów – dyplomowanych specjalistów w dziedzinie malarstwa – którzy przez cały wieczór będą do dyspozycji naszych gości. Co ważne, wszystkie namalowane podczas akcji obrazy stają się własnością ich autorów.

Część warsztatowa to nie jedyna płaszczyzna organizowanej przez nas akcji. Pierwszy obraz, jaki by on nie był, jest zawsze wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Związek emocjonalny jest z nim zawsze niezwykle silny. Nie umniejszając niczego twórcom-amatorom, wydaje się, iż nabiera on szczególnego znaczenia w przypadku artystów, dla których ów „pierwszy obraz” był początkiem dłuższej przygody, mniejszej lub większej kariery, czy wręcz sposobu na życie. W ten wyjątkowy wieczór, Sztukarnia zaprasza do spotkania z dziełami niecodziennymi, nietypowymi, niekiedy bardzo różniącymi się od siebie, które łączy jeden – bardzo istotny – element. W każdym przypadku jest to bowiem „pierwszy obraz” uznanego twórcy, dla którego konkretne dzieło ma wymiar wyjątkowy. Dzięki uprzejmości warszawskiej Galerii Mito udało nam się zgromadzić kolekcję niezwykłą, która może dawać dużą dozę motywacji wszystkim gościom odwiedzającym naszą galerię, zwłaszcza tym, którzy tego wieczora namalują swój pierwszy obraz.

Chcąc dać możliwość zapoznania się z naszą ofertą jak największej liczbie mieszkańców Warszawy, Sztukarnia będzie czynna w Noc Muzeów od godziny 19.00 do 3.00 rano. Do godz. 22.00 do dyspozycji naszych gości będzie również piękny, kameralny ogród.

Wstęp wolny.

———————

Organizację “Nocy Muzeów w Sztukarni” aktywnie wspiera Galeria Mito, która udostępniła naszemu Centrum obrazy ze swojej bogatej kolekcji.

Galeria Mito

———————

Serdecznie podziękowania kierujemy również do innych naszych partnerów:

Euroclass

Art Barbara

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS