Oferta dla szkół i przedszkoli

Centrum Artystyczne Sztukarnia jest doświadczonym organizatorem warsztatów artystycznych i edukacyjnych dla grup szkolnych i przedszkolnych. Przy planowaniu zajęć dla dzieci szczególną uwagę poświęcamy:

  • edukacji z zakresu historii sztuki i kultury,
  • pobudzaniu wyobraźni dziecka,
  • przedstawieniu różnorodności technik, stylów, materiałów plastycznych,
  • rozwijaniu kreatywności,
  • dobrej zabawie oraz integracji dzieci.

Rozwój poprzez sztukę jest naszym hasłem przewodnim.

Zajęcia odbywają się w przestrzeni galeryjnej Sztukarni, w której prezentowana jest twórczość artystów – głównie sztuka współczesna. Przy sprzyjającej aurze zajęcia przeprowadzane są w zacisznym ogrodzie Sztukarni.

PRZYKŁADOWE WARSZTATY:

(tematykę i formę warsztatów dopasowujemy do indywidualnych potrzeb poszczególnych grup):

1. Warsztaty filmów animowanych

nauka animacji filmowej połączona z aktywizującymi metodami animacji kultury. Celem warsztatów jest nie tylko indywidualny rozwój, lecz także kształcenie umiejętności zgodnego funkcjonowania w grupie.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak zrealizować własny film animowany, nauczą się podstaw animacji i planowania pracy nad filmem. Zajęcia będą okazją do praktycznego zapoznania się z różnorodnością animacyjnych technik (rysunek, wycinanka, materiały sypkie, plastelina, glina, animacja żywego planu).

Efektem warsztatów są krótkie, własnoręcznie zrealizowane etiudy filmowe oraz płyta DVD zawierająca wszystkie filmy w wersji udźwiękowionej.

Podczas warsztatów, oprócz poszczególnych technik filmowych, uczestnicy odkrywają literaturę, sztukę i kulturę popularną. Teksty kultury wykorzystywane na zajęciach dostosowane są do wieku uczestników.

Film stworzony przez naszych małych artystów: TUTAJ

2. Warsztaty kaligrafii

nauka pięknego pisania przynosi wielorakie korzyści – przez poprawę pamięci kinetycznej dzieci doskonalą ortografię, przez wykonywanie różnych ćwiczeń i poznawanie nowych krojów pisma poprawiają charakter odręcznego pisania, kaligrafując dzieci kształcą cierpliwość, opanowanie, uspokajają się. Zabawa rozkręca się, kiedy zwykłe pióro i długopis są zastąpione nieskończona ilością nowych przyborów do pisania – obsadkami z wymiennymi stalówkami, ptasimi piórami, patykami, bambusami…

3. Plenery malarskie

malowanie sztalugowe, malarstwo w parkach warszawskich lub w ogrodzie Sztukarni.

4. Projektowanie ubrań

(np. t-shirtów, spódnic patchworkowych).

5. Warsztaty ceramiczne z pokazem toczenia na tradycyjnym kole garncarskim

(dla maluchów: „Bajkowa ceramika”– zajęcia z opowieścią w tle).

6. Ze sztuką dookoła świata

cykl zajęć, który zapoznaje dzieci ze sztuką i kulturą innych krajów oraz pokazuje jak tworzyć ciekawe prace w różnorodnych technikach plastycznych.

7. Recykling w praktyce

np. warsztaty tworzenia koszy, torebek czy biżuterii z gazet, tworzenie mebli z tektury, ozdabianie eko-toreb, rajski Ptak – rzeźba recyclingowa (zajęcia mogą być prowadzone również po angielsku).
Projekt ma za zadanie pokazać dzieciom, że można dbać o naszą planetę Ziemię i ograniczyć jej zanieczyszczanie, na przykład poprzez wtórne wykorzystanie niepotrzebnych już przedmiotów.

8. Haft historyczny, robienie na drutach, filcowanie, tworzenie biżuterii, decoupage

9. Warsztaty interpretacji dzieł sztuki

Spotkania są cyklem opowieści o malarstwie. Opowieści, które przeradzają się w rozmowę i próbę wspólnego rozważania najróżniejszych zagadnień i pytań dotyczących sztuki. Jednak przede wszystkim jest to wspólne oglądanie i poznawanie arcydzieł światowego malarstwa, a także zachęta do oglądania dzieł współczesnych.

10. Wykłady z kostiumologii – historia ubioru (wybrane zagadnienia)

Kostiumologia to fascynująca dziedzina obejmująca wiele przedmiotów humanistycznych, takich jak historia, sztuka, socjologia  czy antropologia, w której każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Zajęcia są analizą dziejów człowieka i jego osiągnięć kulturowych w kontekście ubioru, który odbija dążenie do piękna w każdej epoce w odmienny sposób.

11. Ilustracja książkowa od A do Z

W czasie zajęć uczestnicy poznają podstawy tworzenia ilustracji książkowej (ilustracja dziecięca, fantastyczna, komiks, ilustracja wierszy), sposoby odczytywania i interpretacji tekstu oraz opanują podstawy grafiki komputerowej: sposób zapisywania pliku, skład książki, przygotowanie do druku a następnie procesy drukarskie oraz formaty.
Zajęcia są dzielone na część teoretyczną, obejmującą wykłady z obrazem z rzutnika, oraz praktyczne ćwiczenia.

12. Warsztaty majsterkowania dla dziewczynek i chłopców

Majsterkowanie to przede wszystkim umiejętność łączenia abstrakcyjnego myślenie z technicznym podejściem. Na zajęciach będziemy niepotrzebne z pozoru kartony, pudełka i papier zamieniać w modele budynków i makiety miast czy proste przedmioty. Mali majsterkowicze stworzą też własne zabawki wykorzystujące podstawowe prawa fizyki – samochody, samoloty, katapulty. Będzie to znakomita okazja do zabawy z fizyką, poznania prostych technik obróbki papieru i tworzenia niewielkich konstrukcji. Zajęcia te uruchamiają dziecięcą inicjatywę i wyobraźnię, i pozwalają przemienić pomysły w konkretne projekty.

13. Warsztaty podróżnicze

Pokazy zdjęć + bajki i opowieści z tego miejsca (szczególnie kraje Półwyspu Iberyjskiego:) , robienie i jedzenie przysmaków z tego regionu + gry i zabawy , które stamtąd pochodzą.

14. Szkoła Twórczego Pisania

Podczas zajęć dzieci wykonują szereg kreatywnych ćwiczeń, które są omawiane na bieżąco, czyli czytane na głos przez wszystkich uczestników. Wykształca to zdolność prezentowania własnych poglądów i przemyśleń. Dzieci uczą się też werbalizować przeżywane emocje, tym samym trenując zdolność komunikacji. Stopniowo zaczynają przysłuchiwać się innym. Nabywają tolerancji, gdyż zazwyczaj każde z nich, proponuje odmienne rozwiązanie problemu. Istotne jest też to, że dzieci nie są oceniane. Chodzi o to, żeby krytyka nie przysłoniła dziecięcej spontaniczności. Dostają natomiast wskazówki co do tego którędy podążać i gdzie szukać inspiracji.

15. A oprócz tego: malowanie na szkle, malowanie na jedwabiu, scrapbooking, makrama, wyplatanie z gazet, tworzenie papieru czerpanego…

 

Proponujemy również warsztaty okazjonalne, podczas których dzieci będą mogły wykonać niepowtarzalne prezenty na Dzień Matki, Ojca, Babci i Dziadka, Nauczyciela itp

Serdecznie zapraszamy!

 


Referencje klientów:

 

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

mapka dojazdowa
Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011
platforma kultury ale kiedy Centrum informacyjno szkoleniowe kocham wies weranda country weranda

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS