Opinie uczestników warsztatów

Opinie o zajęciach “Masy polimerowe”

M.W.Dziękuję za inspirujące warsztaty! Super było, a najfajniejsze że nikt kompletnie z niczego nie robił tajemnicy na każde pytanie nawet zupełnie nie związane z techniką którą poznawałyśmy miałam natychmiastową odpowiedź i to nie tylko prowadzącej ale i reszty dziewczyn. Szczególnie chcę podziękować ANIOŁOWI który pomógł mi wydostać się z W – wy gdy się metro zepsuło. Dziękuję Ci polimerowa koleżanko:-)

Opinie o zajęciach “Ilustracja od A do Z” i “Ilustracja dla zaawansowanych”

NicolettaZajęcia z Ilustracji były dla mnie niesamowitym przeżyciem! Czemu? Przede wszystkim… wyjątkowi prowadzący! Dawid i Staszek z warszawskiej ASP – ten nieziemski duet – obudzili we mnie na nowo twórcze, kreatywne myślenie, które zostało uśpione przez ciągłą pracę z Photoshopem… Same warsztaty były bardzo twórcze i stymulujące; prowadzący potrafili w każdej naszej pracy dostrzec coś pozytywnego – wyciągali z nas to, co najlepsze, a to bardzo motywowało do dalszych działań! Część teoretyczna ani przez chwilę nie była nudna – temat został omówiony szeroko, wielowątkowo, co dało nam wszechstronne spojrzenie na ilustrację i przełożyło się na lepsze projekty! Słuchało się z otwartymi ustami i uśmiechem na twarzy! Samo miejsce przyjazne i kameralne, w artystycznym klimacie, a materiały do pracy z najwyższej półki! Zajęcia okazały się świetną odskocznią od codziennego warszawskiego pędu! Lepiej nie można było trafić!


Opinie o zajęciach “Warsztaty renowacji mebli”

Anna Fiderkiewicz“Warsztaty renowacji mebli, w których brałam udział bardzo mi się podobały. Były profesjonalnie poprowadzone, a jednocześnie przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze. Ograniczona ilość uczestników pozwoliła na to, aby prowadzący miał czas na indywidualne konsultacje i pomoc na każdym etapie pracy. Dobre też były proporcje między wiedzą teoretyczną a praktyką. Na początku poznałyśmy różne gatunki drewna, ich zastosowanie i właściwości; potrzebne narzędzia oraz techniki renowacji. Później przyszła kolej na własnoręczne wykonanie renowacji przedmiotów, które ze sobą przyniosłyśmy. Ogólnie, warsztaty oceniam jako bardzo rozwijające i przydatne osobom, które są zainteresowane samodzielną renowacją. Prowadzący praktycznie wykazał, że nie ma rzeczy, której nie dałoby się odnowić ;-) Poza tym bardzo ważna dla mnie była możliwość pracy na zasadzie mistrz-uczeń.
Jedyny minus dla warsztatów, za to, że były zbyt krótkie:)”
Beata Piórek“Właśnie ukończyłam warsztaty renowacji mebli. Było super. Pan renowator jest bardzo doświadczonym, pomocnym i życzliwym rzemieślnikiem. Na wszystkie nasze pytania i wątpliwości odpowiadał wyczerpująco. Starał się w tym czasie maksymalnie przekazać jak najwięcej informacji dotyczących renowacji mebli.”

Monika Gajewska“Chciałabym wyrazić swoje uznanie. Pan Jarek to przesympatyczny człowiek, który bardzo zręcznie wprowadził nas w  świat antyków. Jego wiedza, talent  oraz podejście do nas laików zasługują na ogromny szacunek. Zajęcia były bardzo ciekawe, wiele się nauczyliśmy i szkoda tylko, że tak szybko minęły.”


Opinie o zajęciach “Warsztaty decoupage’u”

AgataTemat decoupage przewijał się od czasu do czasu w rozmowach z koleżanką z pracy, zafascynowanych tą techniką. Gdy dowiedziałam się o kursie pomyślałam – czemu nie, mogę przecież spróbować, choć przyznaję, że do swoich umiejętności manualnych podchodziłam raczej sceptycznie (w końcu nożyczki i klej miałam ostatni raz w ręku 15 lat temu). Okazało się, że te warsztaty to strzał w dziesiątkę: technika przyjazna dla każdego, świetna atmosfera, kameralne grono kursantek i gorąca herbata na zimowy wieczór. Nic – w tak prosty sposób – nie potrafi zrelaksować, odstresować, nakarmić zmysłów artystycznych. Jedynym niebezpieczeństwem jest to, że- jak ja- zaczniesz później ozdabiać wszystko co drewniane wokół Ciebie :)”
Kasia“O decoupage’u wiedziałam tylko tyle, że to technika polegająca na przyklejaniu serwetek tak, żeby sprawiały wrażenie namalowanych. Dopiero na warsztatach dowiedziałam się, co należy robić krok po kroku, żeby osiągnąć właśnie taki efekt. Przekonałam się, jak prosta jest to technika i jak wspaniale przy jej użyciu zmieniają się przedmioty ozdobne, a nawet codziennego użytku. Dzięki kameralnej grupie, prowadząca mogła każdemu poświęcić dużo uwagi, doradzić i rozwiać wszelkie wątpliwości. Bardzo ekscytujące zajęcie zwłaszcza na etapie tworzenia efektu “postarzenia”. Myślę, że od teraz decoupage to moja ulubiona technika, którą będę często wykorzystywać do ozdabiania różnych przedmiotów dla siebie lub na prezent dla znajomych :)”
Ula“Warsztaty decoupage’u były dla mnie cudownym przeżyciem. Miła atmosfera była dobrym tłem do tworzenia. A pani tryskająca pomysłami i chętna do pomocy :-) Te zajęcia to doskonały sposób np. na prezenty dla bliskich. Zrobiłam coś dla babci na imieniny i szczerze powiem, że była pod wrażeniem. Będę chciała nauczyć się jeszcze robić ikony na kolejnych zajęciach.”
Kasia“Zajęcia extra, prowadząca podchodzi indywidualnie do każdego, więc można pytać o wszystko, prosić o wskazówki. Teraz tylko muszę kupić farby, klej, lakier etc. i zabieram się za ozdabianie…. Niedługo moja przyjaciółka ma urodziny – już wiem, co by Jej się spodobało. Odbyta lekcja decoupage’u pomoże mi w realizacji mojego pomysłu. Sztukarnio, na pewno cię jeszcze nie raz odwiedzę.”

Opinie o zajęciach “Jak czytać malarstwo”

J.Wiktoria - już nie super laik w interpretacji dzieł sztuki.“Byłam w SZTUKARNI na zajęciach ‘Jak czytać malarstwo – warsztaty interpretacji dzieł sztuki’. Polecam je osobom w każdym wieku, a szczególnie osobom, które do tej pory interesowały się malarstwem bez większego zaangażowania. Warsztaty uświadomiły mi, jak wiele informacji można znaleźć w oglądanych obrazach, ile “podtekstów” kryje się w stroju, geście, pozie portretowanych osób, a także w tle na którym je przedstawiono. Stałam się bogatsza o ciekawą wiedzę i myślę, że takie warsztaty mogą przysporzyć muzeom i galeriom “bardziej świadomej” publiczności/klientów.

Życzę pracownikom SZTUKARNI aby dalej wykazywali takie zaangażowanie w prowadzeniu warsztatów jak do tej pory.”

Anna“Przede wszystkim bardzo chciałam podziękować za zajęcia i wyrazić żal, że niestety z braku czasu tylko w kilku z nich mogłam wziąć udział (dlaczego nadal mamy tylko 2 rączki i 24h do dyspozycji na dobę?). Gdybym tylko mogła pojawiałabym się na każdym spotkaniu. Z kilku powodów: 1) bardzo dobrze się słucha pana Jarosława, jego tezy i uwagi są trafne i ciekawe a tematy “nieszkolne”, 2) podobała mi się twórcza atmosfera zachęcająca do rozmów i dzielenia się wiedzą, pomysłami, wrażeniami, 3) zajęcia pozwalają odświeżyć się kulturalnie i zainspirować sztuką na nowo, 4) mimo koszmarnych mrozów w zimie Sztukarnia jest miejscem tak przyjaznym i ciepłym, że chętnie bym zamieszkała u Was na strychu ;)”

Anita“Jestem uczestnikiem dwóch proponowanych warsztatów (“Twórcze pisanie”, ” Czytanie malarstwa”).
Uważam, że jest to bardzo ciekawa i unikatowa oferta. Z radością zobaczyłam,że są zajęcia inne niż nauka języków, aerobik, tańce, pilates itd. Zajęcia trafiają w moje oczekiwania i są bardzo inspirujące.
Chętnie będą uczestniczyć w kolejnych cyklach z obu tematów. Pozdrawiam, gratuluję pomysłu, życzę wytrwałości i wielu uczestników.”

 


Opinia o zajęciach “Ceramika relaksacyjna”

Ania“Na zajęcia z ‘Ceramiki dla dorosłych’ trafiłam stosunkowo przypadkowo. Mimo pewnych wahań, dałam się w końcu namówić koleżankom, które już od długiego czasu uczestniczyły w tego typu zajęciach i bardzo sobie je chwaliły. Mimo, iż wcześniej nie miałam żadnego bliższego kontaktu z tworzeniem wyrobów ceramicznych, bardzo szybko złapałam przysłowiowego bakcyla, odkrywając swoją nową – i jak się wkrótce okazało – najważniejszą pasję.

Sympatyczna atmosfera podczas warsztatów, cenne uwagi prowadzącej oraz przede wszystkim możliwość twórczego odreagowania codziennych trudów to niewątpliwie te aspekty, które sprawiają, iż z przyjemnością uczęszczam na każde kolejne warsztaty.”

Kasia“Dopiero pierwszy raz brałam udział w zajęciach z ceramiki artystycznej… Właściwie w ogóle pierwszy raz lepiłam COŚ z gliny. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że tyle frajdy przyniesie mi zabawa z tym materiałem. Bardzo sympatyczna atmosfera panująca na zajęciach tylko sprzyja relaksacyjnemu charakterowi warsztatów. Gorąco polecam szczególnie tym, którzy zarzekają się, że lepienie, rozwałkowywanie, gniecenie etc. to zupełnie nie ich bajka!:) Przekonałam się, że samemu można stworzyć praktyczne,a przy tym oryginalne i niepowtarzalne (bo własne) rękodzieło tj.: kubek, patera czy mydelniczka. Przyjemne, twórcze, odprężające..nic dodać nic ująć!:)”

 


Opinia o zajęciach “Batik – radość tworzenia”

Aga“Batik – dwie godziny zupełnego relaksu.

Praca, dojazd, korki, światła, tłok, szum, zmęczenie – uff jestem pod Sztukarnią i jestem wypluta, ale w momencie otwarcia drzwi wkraczam w inny świat, nie wiem co tak dokładnie się zmienia, ale nagle przez dwie godziny problemy i natłok myślowy w głowie hamuje, a to co staje się najważniejsze to prowadzona linia, kolor czy temperatura wosku jaki nanosi się na płótno.

Swobodne dyskusje o kolorach, wzorach zastępują nerwowe spotkania, a podejmowane decyzje zawsze okazują się słuszne, bo tak naprawdę nigdy nie da się przewidzieć co się stanie po kolejnym farbowaniu, ale to nie ma znaczenia bo zawsze wychodzi coś oryginalnego. Dwie godziny mijają jak chwila i już żałuję, że muszę wracać do domu, aż nie mogę się doczekać kiedy znowu będę woskiem malować – no cóż, stałam się nałogowcem :o)))”

Karolina“Batik to zajęcia, na które chodziłyśmy wspólnie z córką. Przyjazna, otwarta atmosfera. Czas mijał zdecydowanie za szybko, podobnie jak pomysły na nowe prace – było ich coraz więcej. po za rezultatami artystycznymi, aspekty towarzyskie: dużo rozmów o sztuce i … życiu codziennym, śmiechu przy okazji co nie miara, żartów mnóstwo. Polecam jak dobry sposób nie tylko na miłe spędzenie wolnego czasu, ale też metoda na regularne “odstresowywanie” się od zabieganej codzienności. A prace… ehhh – robienie ich mocno wciąga, żeby nie powiedzieć – uzależnia.

Podziękowania dla Magdy za wyczucie, pomoc, budowanie i motywowanie :-)”


Opinia o zajęciach “Malarstwo dla początkujących”

Wiktoria“Już po wejściu do sali czuje się duch malarstwa. Na zajęcia przychodzą osoby, które naprawdę się pasjonują tą dziedziną sztuki i chcą rozwijać swój talent. Byłam zdziwiona, kiedy zobaczyłam, że wszyscy rozmawiają szeptem, jednak wkrótce odkryłam osobiście, że malując człowiek przenika w inny świat – własny, zapomina o codziennych sprawach – więc potrzebuje uspokojenia, przecież przelewa na papier swoje myśli i duszę, zostawiając w swojej pracy cząsteczkę siebie. Do każdego uczestnika zajęć prowadzący próbuje znaleźć osobiste podejście, szeptem podpowiadając które artystyczne rozwiązania zastosować.”
KasiaPrzygodę z malarstwem w Sztukarni rozpoczęłam pół roku temu. W tym czasie dokonałam niewiarygodnego postępu. Wszystko za sprawą prowadzącej Moniki, która jest nadzwyczaj otwartą, energetyczną i radosną osobą o ogromnej wiedzy z malarstwa i historii sztuki. Zajęcia są radosnym punktem tygodnia, który pozwala odciąć się od spraw życia codziennego. Uwrażliwiają, otwierają oczy na sztukę oraz sposób jej interpretacji. Zajęcia i atmosfera w Sztukarni uzależniają;) pozytywnie! Gorąco polecam!

Opinia o zajęciach “Warsztaty filcowania na sucho”

Liliana“Tylko raz wzięłam udział w zajęciach, niestety 2 godziny to zdecydowanie za mało, żeby coś fajnego sobie zrobić, ale wystarczyło, żeby złapać bakcyla i mieć ochotę na jeszcze. Zajęcia prowadzone były przez bardzo miłą i kompetentną osobę, komunikatywną, dobrze uczącą na czym polega filcowanie na sucho. Atmosfera w Sztukarni zawsze sprzyja wymianie doświadczeń i nauce poprzez zabawę. Jak będę znów miała więcej czasu, na pewno wrócę na zajęcia i pochodzę na nie, żeby sobie coś ładnego z filcu zrobić, na przykład kwiatek do swetra lub kurtki.”
Kasia“Hmm… co to właściwie jest?” (taka pierwsza myśl przyszła mi do głowy po usłyszeniu o filcowaniu na sucho). Filc, filc…skojarzenie jedno: filcowe podbicie krzeseł chroniące podłogę przed zarysowaniem;) Bez namysłu stwierdziłam: “Spróbuję!”. I warto było, ponieważ przekonałam się, że z filcu można stworzyć przepiękną i oryginalną biżuterię: kolczyki, broszki, breloczki, wisiorki oraz wiele innych. Co ważne, technika jest bardzo prosta do opanowania, dlatego zachęci nawet tych na bakier z wszelkimi pracami manualnymi. Zajęcia prowadzone w bardzo przyjaznej i kameralnej atmosferze oraz wspaniała prowadząca służąca każdemu pomocą sprawiły, że czas spędzony w Sztukarni na warsztatach był doskonałą odskocznią od codziennego zgiełku i wariackiego pędu. Na pewno tu jeszcze wrócę:)
Marta“Ja wyczarowałam z filcu broszkę, której wszyscy mi zazdroszczą. :P Zajęcia super! Dziękuję.”

Opinie o zajęciach “Dwa razy animacja! Warsztaty animacji filmowej”

Jurek (11 lat)“Na warsztatach animacji zrobiłem 2 filmy – jeden z rybkami, drugi z pociskiem. Byłem tam tylko ja i Ula (dla niewtajemniczonych, “Ula” to moja siostra), no i oczywiście dwie Panie. No i Panie były tylko do naszej dyspozycji. Doszedłem do wniosku, że filmy animowane (te, które mu robiliśmy) robi się bardzo łatwo. Bardzo mi się podobało!!! Muszę to kiedyś powtórzyć.”
Ula (13 lat)“Na zajęcia animacji chodziłam wspólnie z bratem. Każde z nas zrobiło kilka filmów. Bardzo ciekawe zajęcia, pracuje się tam z kamerą i komputerem. Ciekawe było wymyślanie filmów i montowanie ich. Rezultaty są bardzo zabawne. Można by tak robić krótkie komedie.”

Opinia o zajęciach “Lekcje rysunku dla dorosłych”

Kasia“Od dłuższego czasu szukałam lekcji rysunku. Pewnego dnia znalazłam Sztukarnię i postanowiłam spróbować… Już na pierwszych zajęciach urzekły mnie miejsce oraz panująca tam atmosfera. Dodatkowo przemiła prowadząca i kameralna grupa. Czuję że znalazłam właściwe miejsce! :)”

 

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS