Poranna pracownia ceramiczna

Charakterystyka zajęć

Zapraszamy wszystkich chętnych do podróży w niezwykły świat ceramiki. W każdą środę można przyjść i nauczyć się technik pracy z gliną. Zajęcia będą odbywały się na zasadzie otwartej pracowni. Możesz przyjść na pół godziny, godzinę albo trzy, według uznania.

Zapraszamy na zajęcia w środy w godz. 10.00-12.00

Dlaczego ceramika?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każdy znajduje w niej coś innego co sprawia, że wraca do pracowni z pomysłami na kolejne prace. Materia jaką jest glina ma nieskończoną liczbę możliwości twórczego wykorzystania. Jej plastyczność, temperatura mają kojące działanie, natomiast sam proces uczy pokory wobec materii. Powstałe prace są unikatowe i mają wartość czasu i emocji w nie włożonych. Na koniec każdy zawsze stwierdza, że jedynym ograniczeniem jest nasza własna wyobraźnia… „ale już wiem co będę robić za tydzień!”

Jeżeli chcesz stworzyć coś unikatowego dla siebie, do domu, zrobić prezent, bądź po prostu miło spędzić czas – zapraszamy.

W czasie zajęć dowiesz się niezbędnych rzeczy na temat gliny, metod pracy, wykorzystywanych narzędzi, technik zdobniczych.

Prowadzenie

Kamila Nyckowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, terapeuta zajęciowy, nauczycielka plastyki, instruktorka ceramiki.

Polecamy podobne

Warsztaty decoupage’u
Kurs filcowania na mokro

Opinie uczestników

Ania“Na zajęcia z „Ceramiki relaksacyjnej” trafiłam stosunkowo przypadkowo. Mimo pewnych wahań, dałam się w końcu namówić koleżankom, które już od długiego czasu uczestniczyły w tego typu zajęciach i bardzo sobie je chwaliły. Mimo, iż wcześniej nie miałam żadnego bliższego kontaktu z tworzeniem wyrobów ceramicznych, bardzo szybko złapałam przysłowiowego bakcyla, odkrywając swoją nową – i jak się wkrótce okazało – najważniejszą pasję. Sympatyczna atmosfera podczas warsztatów, cenne uwagi prowadzącej oraz przede wszystkim możliwość twórczego odreagowania codziennych trudów to niewątpliwie te aspekty, które sprawiają, iż z przyjemnością uczęszczam na każde kolejne warsztaty”
Kasia“Dopiero pierwszy raz brałam udział w zajęciach z ceramiki artystycznej… właściwie w ogóle pierwszy raz lepiłam COŚ z gliny. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że tyle frajdy przyniesie mi zabawa z tym materiałem. Bardzo sympatyczna atmosfera panująca na zajęciach tylko sprzyja relaksacyjnemu charakterowi warsztatów. Gorąco polecam szczególnie tym, którzy zarzekają się, że lepienie, rozwałkowywanie, gniecenie etc. to zupełnie nie ich bajka!:) Przekonałam się, że samemu można stworzyć praktyczne,a przy tym oryginalne i niepowtarzalne (bo własne) rękodzieło tj.: kubek, patera czy mydelniczka. Przyjemne, twórcze, odprężające..nic dodać nic ująć!:)”
Beata“Decyzja o rozpoczęciu zajęć z ceramiki okazała się jedną z najlepszych w ostatnich miesiącach! Fajnie jest odkryć, że można w prosty (lub właśnie niezwykle wyrafinowany) sposób zrealizować swoje pomysły, te praktyczne i te nieco mniej praktyczne :-) Powstają więc kubki i wazony, podstawki i patery, solniczki i mydelniczki, kafelki do łazienki i mozaiki, biżuteria i fantazyjne ozdoby do wnętrz, we wszystkich możliwych formach i barwach. Prowadząca na bieżąco podpowiada, jaką dobrze by było zastosować technikę, jakie kolory, jakie narzędzia, trudniejsze rzeczy pokazuje i tłumaczy z anielską cierpliwością. A uczestnicy spontanicznie wymyślają coraz to nowe sposoby wałkowania, formowania, wycinania, łączenia, odciskania, wygładzania, fakturowania, zdobienia, malowania, szkliwienia… Nie ma tak starej techniki, której nie dałoby się twórczo rozwinąć ani takich narzędzi, dla których nie dałoby się znaleźć nowych zastosowań; sprzyja temu dobra muzyka oraz rozmowy o sztuce i życiu. Relaks, świetna zabawa i satysfakcja z własnoręcznie wykonanych dzieł gwarantowane!”

 

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS