Przygoda ze sztuką nowoczesną i artystą Joanem Miro

Charakterystyka zajęć

Zapraszamy na opowieść o barwnej postaci hiszpańskiego artysty Joana Miro, jego sztuce oraz sztuce jemu współczesnych.  Poznamy artystyczny język artysty, jego pomysły i inspiracje, techniki jakie stosował w swoich pracach. Dowiemy się jak zmieniała się jego sztuka na przestrzeni lat. Śledząc jego twórczość sami będziemy tworzyć i eksperymentować.

Zagadnienia różnorodnych technik, form, faktur, kolorów, kompozycji nie będą nam już dłużej obce. Będziemy używać pędzli, gąbek, patyków, szczoteczek  do zębów,  spryskiwaczy, zakraplaczy, farb  tradycyjnych jak również innych źródeł kolorów. Powstaną wielkoformatowe dzieła, murale, prace malowane ciałem oraz prace wycinane, kolaże, abstrakcje, małe rzeźby i mobile.

Komu nie straszne twórcze działanie i zachlapany artystycznie fartuch niech czym prędzej się się zapisuje :)

Prowadzenie

Aleksandra Parol – absolwentka Muzykologii na UW i rękodzielnik z zamiłowania. Haftuje ręcznie obrazy, ikony, owady na przezroczystych tkaninach, szyje zabawki. Pracę z dziećmi zaczynała jako wolontariuszka w Centrum Kultury dla Dzieci w Dublinie w Irlandii, gdzie mieszkała przez kilka lat. Tam przyglądała się i pomagała Artystom, organizującym zajęcia. Swoje pierwsze autorskie, plastyczno – recyklingowe warsztaty dla dzieci prowadziła w małym miasteczku Jaca u podnóża Pirenejów, w Hiszpanii. Obecnie współpracuje ze studiem projektowym i galerią „Mniej Więcej” w Krakowie, a mieszka i pracuje w Warszawie.

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS