V „Przystawka z kultury” – spotkanie ze sztuką w przestrzeni publicznej.


To już piąte spotkanie w ramach kulturalnego klubu kolacyjnego zainicjowanego przez agencję Go Culture. Komunikacja dla kultury. Przyszedł czas na rozmowę o miejscu sztuki w przestrzeni Warszawy. Tym razem przewodnikami spotkania będzie dizajnersko – kuratorski kolektyw KONARSKA-KONARSKI. V Przystawka z kultury już 22 marca – jak zwykle w kameralnym gronie z degustacją wyśmienitych przystawek nawiązujących do tematu.

„Przystawka z kultury”. Kulturalny Klub Kolacyjny.
Spotkanie 5, Spotkanie ze sztuką w przestrzeni publicznej
22.03.2012, godzina 19.00
Sztukarnia, ul. Lewicka 10/7, Warszawa-Mokotów
Przewodnik spotkania: Beata i Paweł Konarscy

Przewodnikiem kolejnego spotkania „Przystawka z kultury” jest artystyczno-kuratorski kolektyw Konarski-Konarska, który opowie o swojej aktywności – działaniach na pograniczu designu oraz sztuki w przestrzeni publicznej. Biorąc na warsztat między innymi warszawskie Pegazy z Placu Krasińskich, Palmę z Alei Jerozolimskich, działania street art’owe Banksy’ego czy spektakularne prace Christo zastanowimy się nad przenikaniem sztuki do tkanki miejskiej od Warszawy przez Londyn po Tokio i Nowy Jork. Poszukamy odpowiedzi na pytania: czy miasto projektuje się samo i jak możemy wpływać na jego kształt? Zastanowimy się jak w Polsce artyści wykorzystują tkankę miasta? Jak to robią za granicą? Czy design może być społecznie zaangażowany i czy posiada społeczne cele? Opowiemy o tym jak projektują dzieci…

Partnerem spotkania jest Sztukarnia – miejsce z dużą ilością inspiracji. Mokotowskie centrum kultury jest miejscem stworzonym dla miłośników sztuki we wszystkich jej przejawach, a także wszystkich pragnących ciekawie spędzić czas, poznając siłę twórczego działania jako sposób na wyzwolenie swojej kreatywności, pozytywnej energii, nabranie motywacji do działania.

Przystawka z kultury – autorski projekt agencji Go Culture to pierwszy warszawski kulturalny klub kolacyjny. To retro rozrywka, w bardzo nowoczesnym wydaniu. Oferta adresowana dla pasjonatów kultury i kuchni. Klub zaprasza na spotkania z charyzmatycznymi gośćmi, gdzie głównym daniem jest kultura: od fotografii, poprzez film, operę, street art., design, literaturę, aż po balet. Przewodnikami pierwszych spotkań klubu byli: Kika Miller, Agnieszka Drotkiewicz, Łukasz Borowicz i Tomasz Raczek.

Spotkania w ciekawym miejscu, degustacja wyrafinowanych przystawek nawiązujących do tematu, to propozycja dla wszystkich, którzy w kameralnej atmosferze mają ochotę posmakować współczesnych wątków kultury i sztuki.

Bardzo ciekawa historia klubów kulturalnych, którymi inspirowali się twórcy Przystawki z kultury, do przeczytania tutaj (w formacie .pdf).

Serdecznie zapraszamy.


Szczegółowych informacji na temat programu kolejnych spotkań szukać można na:

Stronie organizatora: www.goculture.pl stronie klubu: www.przystawkazkultury.pl, Fan stronie na facebooku

Więcej informacji:

Weronika Brączek, młodszy konsultant  weronika.braczek@goculture.pl       t: + 48 790 797 820
Maja Kokot, młodszy konsultant, maja.kokot@goculture.pl, t. +48 790 797 611

Go Culture. Komunikacja dla kultury

(22) 224 28 48, (22) 449 10 20
www.goculture.pl

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS