Warsztaty renowacji mebli

Charakterystyka zajęć

Masz starą szafkę po babci, ukochany zniszczony stół albo antyczną komodę, z którą nie chcesz się rozstać, chociaż lata jej świetności dawno minęły? Chciałbyś przywrócić swoim ukochanym meblom dawny blask, a nie chcesz wydawać majątku na ich renowację? Zapraszamy na warsztaty, podczas których sam będziesz mógł nauczyć się podstaw konserwacji i naprawy mebli.

Pod przewodnictwem doświadczonego fachowca, w profesjonalnie wyposażonej pracowni renowacji mebli przy ul. Lewickiej na Starym Mokotowie będzie można zgłębić tajniki sztuki snycerskiej, posiąść wiedzę i umiejętności przeistaczania starych, zniszczonych rupieci w piękne meble. Oprócz unikatowej wiedzy na temat konserwacji i naprawy mebli każdy uczestnik warsztatów zyska niezwykle cenne i praktyczne umiejętności, które z pewnością będzie mógł wykorzystać w przyszłości.

 

Prowadzący

Jarosław Woźnica – jeden z najlepszych w Warszawie konserwatorów mebli, głównie antycznych i zabytkowych. Pracuje w zawodzie od 27 lat, od 15 lat w pracowni przy ul. Lewickiej. Rzemiosła uczył się w pracowniach konserwacji mebli i rzeźby, po kilku latach wyspecjalizował się w rzeźbie w drewnie oraz w tworzeniu ornamentów i otworzył własną pracownię snycerską. Odnawiał obiekty sakralne oraz feretrony w Cisnej, jest wysokiej klasy specjalistą z zakresu konserwacji wszelkiego rodzaju mebli oraz konserwacji rzeźby.

Polecamy podobne

Warsztaty decoupage’u
Pracownia ikonopisania
Designerskie meble – warsztaty stolarsko-tapicerskie

Opinie uczestników zajęć

Warsztaty renowacji mebli, w których brałam udział bardzo mi się podobały. Były profesjonalnie poprowadzone, a jednocześnie przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze. Ograniczona ilość uczestników pozwoliła na to, aby prowadzący miał czas na indywidualne konsultacje i pomoc na każdym etapie pracy. Dobre też były proporcje między wiedzą teoretyczną a praktyką. Na początku poznałyśmy różne gatunki drewna, ich zastosowanie i właściwości; potrzebne narzędzia oraz techniki renowacji. Później przyszła kolej na własnoręczne wykonanie renowacji przedmiotów, które ze sobą przyniosłyśmy. Ogólnie, warsztaty oceniam jako bardzo rozwijające i przydatne osobom, które są zainteresowane samodzielną renowacją. Prowadzący praktycznie wykazał, że nie ma rzeczy, której nie dałoby się zrenowować ;-) Poza tym bardzo ważna dla mnie była możliwość pracy na zasadzie mistrz-uczeń. Jedyny minus dla warsztatów, za to, że były zbyt krótkie. Trwały 12h – dwa tyg. 3x2h. Jest to niestety zbyt mało czasu aby przeprowadzić renowację mebla od początku do końca. Czas ten z pewnością wystarczyłby profesjonaliście (oczywiście zależy od zakresu renowacji), ale napewno nie nowicjuszowi w tej dziedzinie. Jeśli więc Państwo zamierzają w przyszłości nadal prowadzić takie zajęcia, to sugerowałabym wydłużyć ten czas o kolejny tydzień – dodatkowe 6h.

Anna Fiderkiewicz

Właśnie ukończyłam warsztaty renowacji mebli. Było super. Pan renowator jest bardzo doświadczonym, pomocnym i życzliwym rzemieślnikiem. Na wszystkie nasze pytania i wątpliwości odpowiadał wyczerpująco. Starał się w tym czasie maksymalnie przekazać jak najwięcej informacji dotyczących renowacji mebli.

Beata Piórek

 

Chciałabym wyrazić swoje uznanie. Pan Jarek to przesympatyczny człowiek, który bardzo zręcznie wprowadził nas w świat antyków. Jego wiedza, talent  oraz podejście do nas laików zasługują na ogromny szacunek. Zajęcia były bardzo ciekawe, wiele się nauczyliśmy i szkoda tylko, że tak szybko minęły.

Monika Gajewska

 

 

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS