Rozwiązani – wystawa grafiki Darii Folcik, Michała Kowalczyka, Marty Kubiczek oraz Piotra Micherewicza

Serdecznie zapraszamy na wystawę studentów Wydziału Grafiki warszawskiej ASP – Darii Folcik, Michała Kowalczyka, Marty Kubiczek oraz Piotra Micherewicza – “Rozwiązani”.

Wernisaż odbędzie się 25 maja 2012 o godz. 20.00 w Sztukarni.

Rozwiązani to projekt stworzony przez czterech studentów Wydziału Grafiki warszawskiej ASP – Darię Folcik, Michała Kowalczyka, Martę Kubiczek oraz Piotra Micherewicza. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace z lat 2011/2012, w tym prace dyplomowe (licencjackie) wykonane w ubiegłym roku. Motywem przewodnim jest skonfrontowanie i odnalezienie podobieństw, różnic oraz zależności między pracami stworzonymi na zajęciach a projektami czysto indywidualnymi. Każdy z uczestników wybrał jedną z czterech sal Sztukarni, najbardziej odpowiadającą przedstawieniu jego koncepcji. Jako symbol wiążący podopiecznych  z uczelnią wybrany został sznur, który obecny jest przy całej instalacji. Na nim powieszone zostały prace dyplomowe zrealizowane w Pracowni Ilustracji i Projektowania Książek prof. Zygmunta Januszewskiego oraz Pracowni Projektowania Gazet prof. Krzysztofa Trusza. Prace samodzielne znajdują się bezpośrednio na ścianach.

“W przedsięwzięciu szukamy jakości zarówno technicznej jak i myślowej. Wybór czcionki, koloru czy kompozycji często doprowadzany jest do ostatecznej wersji po kilkugodzinnych korektach przy uwzględnieniu sugestii i doświadczenia innych osób. W pracach samodzielnych jest się zdanym na własne postanowienia i subiektywne rozwiązania. Dzięki tym dwóm drogom prowadzącym do uzyskania jak najlepszego rozwiązania możemy dowiedzieć się o sposobie myślenia, metodach i decyzjach jakie podejmowane są aby uzyskać cel.”

Daria Folcik
Od 2008 roku studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2011 roku obroniła pracę licencjacką zrealizowaną w Pracowni Projektowania Gazet i Czasopism pod opieka prof. Krzysztofa Trusza. Na wystawie można zobaczyć projekt magazynu „Only Rock” poświęcony tematyce i środowisku rockowemu oraz prace rysunkowe.

Marta Kubiczek
Od 2008 roku studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2011 roku obroniła pracę licencjacką zrealizowaną w Pracowni Ilustracji i Projektowania Książek pod opieką prof. Zygmunta Januszewskiego, w której kontynuuje dalszy rozwój. Zajmuje się ilustracją książkową zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na wystawie można zobaczyć m.in. interpretację tekstów piosenek “starej Warszawy” oraz rysunki skierowane do najmłodszych.

Michał Kowalczyk
Student Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obronił pracę licencjacką zrealizowaną w Pracowni Ilustracji i Projektowania Książek oraz aneks wykonany w Pracowni Rysunku. Zajmuje się ilustracją, plakatem, grafiką i rysunkiem. Na wystawie zaprezentuje min. graficzną interpretację wybranych utworów Jena de La Fontaine’a.

Piotr Micherewicz
Ukończył Warszawską Szkołę Reklamy, obecnie studiuje grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współzałożyciel Gobostudio. Zajmuje się fotografią, plakatem, malarstwem i sitodrukiem. Laureat nagród i wyróżnień w dziedzinie grafiki m.in za plakat Galerii Plakat AMS “Chopin w dresie”.


ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS