School of Art – warsztaty plastyczne dla przedszkolaków

Charakterystyka zajęć

Warsztaty mają na celu przybliżenie dzieciom różnych technik artystycznego wyrazu poprzez zabawę. Dzieci będą więc malować wałkiem, rękoma, odbijać faktury,mieszać farbę z piaskiem,lepić z gliny, szyć z filcu itp. Warsztaty prowadzone są w języku angielskim.
Szczegółowy program:
1. Farby…Warzywa…Owoce…: stemplowe szaleństwo na kartonie

2. Zabawa z fakturą : tkaniny, papier, włóczki oraz kredki i odrobina wyobraźni

3. Co się kryje w kosmosie? praca pastelami na czarnym kartonie

4. Łąka. Wspomnienie lata : guzikowe kwiatki, filcowe listki i plastelinowe owady

Prowadzenie

Aleksandra Parol – Absolwentka Muzykologii na UW i rękodzielnik z zamiłowania. Haftuje ręcznie obrazy, ikony, owady na przezroczystych tkaninach, szyje zabawki. Pracę z dziećmi zaczynała jako wolontariuszka w Centrum Kultury dla Dzieci w Dublinie w Irlandii, gdzie mieszkała przez kilka lat. Tam przyglądała się i pomagała Artystom, organizującym zajęcia. Swoje pierwsze autorskie, plastyczno – recyklingowe  warsztaty dla dzieci prowadziła w małym miasteczku Jaca  u podnóża Pirenejów, w Hiszpanii. Obecnie współpracuje ze studiem projektowym i galerią “Mniej Więcej” w Krakowie, a mieszka i pracuje w Warszawie.


Najbliższe terminy

14 października

wtorki, godz.17.30-18.15

Dodatkowe informacje

Miejsce: Sztukarnia, ul. Lewicka 10, Warszawa

Wiek: 2-5 lat

Grupa: min. 4, max. 7 os.

Cena

130 zł

cykl 4 spotkań

Regulamin płatności

 Polecamy podobne:

Ceramiczne bajki – zabawy z gliną dla najmłodszych


Opinie uczestników

Byłam w SZTUKARNI na zajęciach “Jak czytać malarstwo – warsztaty interpretacji dzieł sztuki”. Polecam je osobom w każdym wieku, a szczególnie osobom, które do tej pory interesowały się malarstwem bez większego zaangażowania. Warsztaty uświadomiły mi jak wiele informacji można znaleźć w oglądanych obrazach, ile “podtekstów” kryje się w stroju, geście, pozie portretowanych osób, a także w tle, na którym je przedstawiono. Stałam się bogatsza o ciekawą wiedzę i myślę, że takie warsztaty mogą przysporzyć muzeom i galeriom “bardziej świadomej” publiczności/klientów.

Życzę pracownikom SZTUKARNI, aby dalej wykazywali takie zaangażowanie w prowadzeniu warsztatów, jak do tej pory.

J.Wiktoria – już nie super laik w interpretacji dzieł sztuki.

Przede wszystkim bardzo chciałam podziękować za zajęcia i wyrazić żal, że niestety z braku czasu tylko w kilku z nich mogłam wziąć udział (dlaczego nadal mamy tylko 2 rączki i 24h do dyspozycji na dobę?). Gdybym tylko mogła pojawiałabym się na każdym spotkaniu. Z kilku powodów: 1) bardzo dobrze się słucha pana Jarosława, jego tezy i uwagi są trafne i ciekawe a tematy “nieszkolne”, 2) podobała mi się twórcza atmosfera zachęcająca do rozmów i dzielenia się wiedzą, pomysłami, wrażeniami, 3) zajęcia pozwalają odświeżyć się kulturalnie i zainspirować sztuką na nowo, 4) mimo koszmarnych mrozów w zimie Sztukarnia jest miejscem tak przyjaznym i ciepłym, że chętnie bym zamieszkała u Was na strychu.

Anna

Sama jestem uczestnikiem dwóch proponowanych warsztatów (“Twórcze pisanie”, ” Czytanie malarstwa”). Uważam, że jest to bardzo ciekawa i unikatowa oferta. Z radością zobaczyłam,że są zajęcia inne niż nauka języków, aerobik, tańce, pilates itd. Zajęcia trafiają w moje oczekiwania i są bardzo inspirujące. Chętnie będą uczestniczyć w kolejnych cyklach z obu tematów.
Pozdrawiam, gratuluję pomysłu, życzę wytrwałości i wielu uczestników.

Anita

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS