Szkoła Twórczego Pisania – Bestseller

Charakterystyka zajęć

Kurs podpowie jak uwieść czytelnika w pierwszych zdaniach powieści czy opowiadania. Jak sprawić, żeby nie mógł oderwać się od czytania, aby z zapartym tchem przewracał kolejne stronice książki. Czyli jak sterować napięciem aby zwielokrotnić zaangażowanie odbiorcy. Jak wpłynąć na wartkość akcji i sugestywność portretowanych emocji. Jak stworzyć lekturę popularną, nie urągającą gustom wytrawnego czytelnika ale równocześnie przemawiającą do większości.

Program zajęć

– skąd czerpać inspirację do  napisania bestsellera? Ogromne znaczenie pomysłu na całość
– jak porwać czytelnika w pierwszym zdaniu, pierwszym akapicie
– jak utrzymać zaciekawienie czytelnika i właściwie sterować napięciem
– klucz do fabuły sukcesu
– istotny detal
– stosunek prawdy do fikcji; o wiarygodności  i właściwym wykorzystaniu doświadczenia
– gra między literaturą popularną a literaturą wysoką
– konflikt jako oś fabuły
– wciągniecie czytelnika  w świat przedstawiony, tajniki stworzenia intymnej relacji z
odbiorcą tekstu
– moc  rozwiązań skandalicznych i kontrowersyjnych, czyli o sile przebicia na rynku książki
– podstawowe błędy pisarzy i jak ich uniknąć
– sposób na efektywną auto-korektę

Prowadzenie

Anna Olyinyk (Szlagowska) – absolwentka MISH. Obroniła doktorat  pod tytułem „Dźwięk w poezji Józefa Czechowicza” na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Zajmuje się problemem szeroko rozumianej integracji sztuk, zwłaszcza muzyki i literatury. Od wielu lat realizuje autorski program warsztatów kreatywności dla dzieci oraz warsztatów twórczego pisania dla dorosłych. Poetka, autorka opowiadań i bajek  a także tłumaczeń poezji angielsko –  i niemieckojęzycznej.  Publikowała w „Pamiętniku literackim”, „Literaturoznawstwie”, „Opcjach”  i  „Autografie”, w „Literacjach” oraz czasopiśmie internetowym „Muzykalia”. Obecnie współpracuje z  czasopismem „Literacje”. Jej pasją jest pisanie i wszystko, co może stanowić dla niego inspiracje: tematyka egzystencji, estetyka, literatura piękna, muzyka, malarstwo, kino, teatr i podróże.  Otwarta na drugiego człowieka, realizuje się w dialogu ze światem.  Obecnie przygotowuje do druku drugi tomik poezji, który powinien się ukazać jesienią tego roku.

Opinie uczestników

Sama jestem uczestnikiem dwóch proponowanych warsztatów (“Warsztaty twórczego pisania”, ” Jak czytać malarstwo?”). Uważam, że jest to bardzo ciekawa i unikatowa oferta. Z radością zobaczyłam, że są zajęcia inne niż nauka języków, aerobik, tańce, pilates itd. Zajęcia trafiają w moje oczekiwania i są bardzo inspirujące. Chętnie będą uczestniczyć w kolejnych cyklach z obu tematów.
Pozdrawiam, gratuluję pomysłu, życzę wytrwałości i wielu uczestników.

Anita

Od mniej więcej pół roku jestem regularną uczestniczką “Warsztatów twórczego pisania”. Zajęcia te są naprawdę wyjątkowe. Dla mnie osobiście, stały się niemal punktem zwrotnym. Dosłownie zmieniły moje życie, ponieważ zainspirowana nimi zaczęłam pisać bloga poetycko/literackiego, dzięki któremu dostałam nową pracę i moje życie wywróciło się o 180 stopni – na lepsze:) oto efekty;)
Mój blog: Fragmenty myśli

Gabriela

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

mapka dojazdowa
Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS