Szkoła Twórczego Pisania – Kurs poezji

Charakterystyka zajęć

Kurs poświęcony tworzeniu poezji ma na celu doskonalenie warsztatu poetyckiego oraz poszerzenie zakresu inspiracji, z której poezja się rodzi. Zamierzamy  prześledzić wizualny i muzyczny wymiar słowa. Refleksji poddana zostanie zarówno znaczeniowa  jak i formalna strona poezji. Uczestnicy zajęć powinni czerpać bezpośrednią radość z tworzenia podczas naszych spotkań, brać udział w dojrzewaniu i pielęgnowaniu  pomysłów oraz wzajemnej, intensywnej wymianie poglądów. Kurs będzie obejmował dwanaście półtora godzinnych lekcji, które będą podporządkowane trzem nadrzędnym zagadnieniom: poetyckiej tematyce, poetyckim technikom oraz kwestiom związanym z tajnikami procesu twórczego.

Program zajęć

 1.  Tematyka
  – poezja a poznanie
  – poezja a przestrzeń
  – poezja erotyczna
  – poetyka bolesnych miejsc czyli o ciemnej stronie poezji
 2. Narzędzia poetyckie
  – myślenie obrazem: metafory, porównania
  – myślenie muzyką: rytm, płynność i załamanie frazy
  – myślenie muzyką ciąg dalszy: asonanse i aliteracje
  – powtórzenia
 3. Proces twórczy
  – autokorekta
  – wątpienie i blokady twórcze
  – zabawa w słowa
  – docieranie do granic języka i ich przekraczanie

Prowadzenie

Anna Olyinyk (Szlagowska) – absolwentka MISH. Obroniła doktorat  pod tytułem „Dźwięk w poezji Józefa Czechowicza” na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Zajmuje się problemem szeroko rozumianej integracji sztuk, zwłaszcza muzyki i literatury. Od wielu lat realizuje autorski program warsztatów kreatywności dla dzieci oraz warsztatów twórczego pisania dla dorosłych. Poetka, autorka opowiadań i bajek  a także tłumaczeń poezji angielsko –  i niemieckojęzycznej.  Publikowała w „Pamiętniku literackim”, „Literaturoznawstwie”, „Opcjach”  i  „Autografie”, w „Literacjach” oraz czasopiśmie internetowym „Muzykalia”. Obecnie współpracuje z  czasopismem „Literacje”. Jej pasją jest pisanie i wszystko, co może stanowić dla niego inspiracje: tematyka egzystencji, estetyka, literatura piękna, muzyka, malarstwo, kino, teatr i podróże.  Otwarta na drugiego człowieka, realizuje się w dialogu ze światem.  Obecnie przygotowuje do druku drugi tomik poezji, który powinien się ukazać jesienią tego roku.

Opinie uczestników

AnitaSama jestem uczestnikiem dwóch proponowanych warsztatów (“Warsztaty twórczego pisania”, ” Jak czytać malarstwo?”). Uważam, że jest to bardzo ciekawa i unikatowa oferta. Z radością zobaczyłam, że są zajęcia inne niż nauka języków, aerobik, tańce, pilates itd. Zajęcia trafiają w moje oczekiwania i są bardzo inspirujące. Chętnie będą uczestniczyć w kolejnych cyklach z obu tematów.
Pozdrawiam, gratuluję pomysłu, życzę wytrwałości i wielu uczestników.”
GabrielaOd mniej więcej pół roku jestem regularną uczestniczką “Warsztatów twórczego pisania”. Zajęcia te są naprawdę wyjątkowe. Dla mnie osobiście, stały się niemal punktem zwrotnym. Dosłownie zmieniły moje życie, ponieważ zainspirowana nimi zaczęłam pisać bloga poetycko/literackiego, dzięki któremu dostałam nową pracę i moje życie wywróciło się o 180 stopni – na lepsze:) oto efekty;)”
Mój blog: Fragmenty myśli
ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS