Terminy i tematy turnusów/Półkolonie dla dzieci/Lato 2018

Półkolonie podzielone są w Sztukarni na 5-dniowe turnusy tematyczne – od poniedziałku do piątku.
Wybraliśmy dla Państwa najciekawsze propozycje, w tym program „Street art” – nagrodzony Słonecznikiem 2017 (nagrodą portalu czasdzieci.pl dla najbardziej rozwojowej inicjatywy dla dzieci w wieku 0-14 lat w kategorii Sztuki wizualne). W ramach każdego turnusu odbywać się będą różnego rodzaju warsztaty odpowiadające tematyce tygodnia i dostosowane do wieku dzieci. Zajęcia urozmaicą dwa wyjścia w każdym tygodniu – do instytucji kultury oraz w miejsce przyrody. Każdy turnus zakończy uroczysta prezentacja prac dla bliskich uczestników półkolonii.

Tematy i grafik turnusów


25-29 czerwca Street ArtProgram koncentrujący się wokół nowoczesnej sztuki ulicy. Dzieci dowiedzą się czym są plakaty, wlepki, murale, instalacje przestrzenne i inne. Wykonają własne dzieła street art’u, używając różnych technik i środków. Inspiracji poszukają w najbliższym otoczeniu i nie tylko. Uważaj okolico! Dzieła naszych uczestników będą wszędzie :)

2-6 lipca Akademia Eksperymentów ArtystycznychProgram adresowany do dzieci, które są zainteresowane wszystkimi dyscyplinami sztuki, chcą jej doświadczać wieloma zmysłami i nie boją się eksperymentować. Podczas zajęć artystyczne wariacje zostaną poparte opowieściami i ciekawostkami o różnych dziedzinach sztuki, autorach, największych dziełach. Uczestnicy wykonają prace z zakresu malarstwa, rzeźby, ceramiki i nie tylko.

9-13 lipca MultimediaProgram dedykowany wszystkim dzieciom zainteresowanym światem nowoczesnych mediów. Podczas warsztatów dzieci będą fotografować, tworzyć scenografie i scenariusze etiud filmowych oraz zrealizują jedną z nich. Dowiedzą się, czym są flipbooki i jakie są rodzaje animacji.

16-20 lipca Książka ArtystycznaProgram dla wszystkich dzieci zainteresowanych ilustracją książkową, grafiką i drukiem. Uczestnicy wezmą udział w licznych zabawach introligatorskich i ilustratorskich. Stworzą własną książkę pełną obrazków, instrukcji, pięknych kolaży. Dowiedzą się, czym jest tajemniczy ekslibris i jak maluje się japońskim pędzlem. Inspiracje do prac zaczerpną z literatury, otaczającej rzeczywistości, przyrody.

23-27 lipca Street ArtProgram koncentrujący się wokół nowoczesnej sztuki ulicy. Dzieci dowiedzą się czym są plakaty, wlepki, murale, instalacje przestrzenne i inne. Wykonają własne dzieła street art’u, używając różnych technik i środków. Inspiracji poszukają w najbliższym otoczeniu i nie tylko. Uważaj okolico! Dzieła naszych uczestników będą wszędzie :)

30 lipca - 3 sierpnia DIYProgram adresowany do dzieci, które lubią różnego rodzaju prace ręczne. Podczas zajęć dowiedzą się, jak stworzyć od podstaw rozmaite przedmioty użytkowe i dekoracyjne, również z materiałów recyklingowych i ogólnodostępnych. Poznają technikę decoupage’u, stolarki, wikliny papierowej i inne.

6-10 sierpnia MultimediaProgram dedykowany wszystkim dzieciom zainteresowanym światem nowoczesnych mediów. Podczas warsztatów dzieci będą fotografować, tworzyć scenografie i scenariusze etiud filmowych oraz zrealizują jedną z nich. Dowiedzą się, czym są flipbooki i jakie są rodzaje animacji.

13-17 sierpnia (bez 15.08.2018) Fashion DesignProgram, do udziału w którym zapraszamy wszystkie dzieci zainteresowane kolorowym światem mody. Warsztaty będą obfitowały w ciekawostki z historii mody, rysunku żurnalowego i różnych elementów garderoby. Dzieci stworzą własne projekty przy użyciu różnych technik plastycznych, poznają podstawy szycia ręcznego.

20-24 sierpnia Akademia Eksperymentów ArtystycznychProgram adresowany do dzieci, które są zainteresowane wszystkimi dyscyplinami sztuki, chcą jej doświadczać wieloma zmysłami i nie boją się eksperymentować. Podczas zajęć artystyczne wariacje zostaną poparte opowieściami i ciekawostkami o różnych dziedzinach sztuki, autorach, największych dziełach. Uczestnicy wykonają prace z zakresu malarstwa, rzeźby, ceramiki i nie tylko.

27-31 sierpnia ArchitekturaProgram bogaty w pojęcia z dziedziny architektury, w zagadnienia związane z przestrzenią miejską i szeroko rozumianym projektowaniem budowlanym. Podczas warsztatów dzieci będą kształtować umiejętności manualne i wyobraźnie przestrzenną. Zaprojektują rozmaite makiety i inne budowle.

 

 

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

[email protected]rnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

mapka dojazdowa
Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011
platforma kultury ale kiedy Centrum informacyjno szkoleniowe kocham wies weranda country weranda

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS