Warsztaty kaligrafii dla dzieci i rodziców

W

arsztaty kaligrafii w Sztukarni dla dzieci i rodziców. W niedzielę 20 listopada będziemy kaligrafowali przysłowia związane z zimą oraz przygotowywali list do Św. Mikołaja. Zajęcia nie są cyklem, dlatego można dołączyć w każdym momencie, warsztaty mogą być kontynuacją dla uczestników wcześniejszych spotkań. Na każdych zajęciach uczestnicy dostaną specjalne zadanie.  Nie ma ograniczeń wiekowych, ponieważ każdy pracuje indywidualnie, wykonuje różne zadania kaligraficzne pod okiem trenera kaligrafii w zależności od efektu, jaki chce osiągnąć. Uczniowie na takich spotkaniach mogą przygotowywać się do konkursów, pisać wiersze, przygotowywać materiały na gazetkę, poznawać historię pisma. Warsztaty kaligrafii to okazja do spróbowania pisania gęsim piórem, bambusem, patykiem lipowym, zobaczenia prawdziwego pergaminu, poznania zasady pisania średniowiecznych liter, można uczyć się uncjały, tekstury, italiki, copperplate’a. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie od uczestników.

Lekcje kaligrafii propagują piękne pisanie i pismo szkolne wedle kursywy angielskiej, umożliwiają uczniom rozwijanie własnych uzdolnień, poszerzają wyobraźnię i kształtują poczucie estetyki oraz spostrzegawczość. Lekcje oparte są na programie autorskim, który powstał na bazie analizy historycznych szkolnych krojów pisma i wobec skromnej ilości materiałów w języku polskim. Pisanie jako elementarna szkolna umiejętność jest przedstawiana na lekcji kaligrafii w dwóch aspektach pozwalających na indywidualną pracę z uczniem: dla uczniów borykających się z dysgrafią i przez to osiągających słabsze wyniki stanowi pomoc w zrozumieniu fenomenu pisania, wskazuje błędy i nowe rozwiązania, aby pismo uczynić czytelniejszym; uczniom zdolniejszym pomaga rozwijać koncentrację, spostrzegawczość, precyzję ręki, zdobywać wiedzę historyczną, rozwijać zdolności plastyczne. Lekcje kaligrafii realizują ideę integracji międzyprzedmiotowej – uczniowe zdobywają i powtarzają wiedzę z języka polskiego (frazeologizmy, przysłowia, przepisywanie wierszy), ortografii (pisanie kłopotliwych wyrazów, współpraca z wojewódzkim konkursem ortograficznym Kaktus), plastyki (np. nazwy technik plastycznych), historii (słownictwo zwiazane z paleografią, kroje historyczne, tło historyczne powstania każdego pisma), techniki (pismo techniczne, elementy liternictwa), religioznawstwa (świadomość kulturowa, język w świętych tekstach, religijne zabytki piśmiennictwa).


Najbliższe terminy

20 listopada 2011, 11.00-13.00

Dodatkowe informacje

Prowadzenie: Grzegorz Barasiński

Zapisy i informacje: biuro@kaligraf.eu i 669 491 178, 12 396 57 12.

Po zapisaniu się prosimy o wpłatę zaliczki (przelewem).  Rezygnacji można dokonać najpóźniej w środę 16 listopada.

Miejsce: Sztukarnia, ul. Lewicka 10, Warszawa

Cena

25 zł od dziecka lub rodzica. W cenie są uwzględnione materiały do kaligrafii wykorzystywane w czasie zajęć (atrament, papiery, obsadki, stalówki). Wzorniki można zabrać do domu.

Regulamin płatności

Twórczy prezent – 5% zniżki na voucher na dowolne warsztatyPolecamy podobne:

Akademia Rysunku i Malarstwa dla dzieci
2 x animacja! Warsztaty filmów animowanych

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS