Warsztaty plastyczne po angielsku


Dziecko w sposób naturalny jest twórcą. Mogą temu zaprzeczyć jedynie ci, którzy nigdy nie obserwowali swobodnej zabawy małych dzieci, albo ci, którzy ją oglądali  w postaci już wypaczonej przez przymusowe oddziaływania otoczenia.

R. Gloton  i C. Clero

Charakterystyka zajęć

Warsztaty plastyczne mają na celu rozwijanie wyobraźni, postrzegania świata i twórczego myślenia, kreowanie własnej osobowości i wyrażanie odczuć w formie plastycznej, a także poznanie podstawowych pojęć plastycznych.

Proponowane techniki:

  • Malowanie farbami plakatowymi, akwarelami, temperami, gwaszem
  • Rysowanie ołówkiem, węglem, pastelami suchymi i olejnymi, kredkami oraz tuszem
  • Collage z użyciem kolorowych papierów, magazynów, gazet, różnych opakowań, wełny, sznurka, nasion i różnych innych materiałów
  • Rzeźba w glinie, papier-mache oraz z materiałów z odzysku

Proponowane tematy:

Temat zajęć: Rajski Ptak – rzeźba

Uczestnicy zajęć: dzieci w wieku 3-7 lat

Czas trwania: 1 godz.

Projekt ten ma za zadanie pokazać dzieciom, że można dbać o naszą planetę Ziemię i ograniczyć jej zanieczyszczanie, na przykład poprzez wtórne wykorzystanie niepotrzebnych już przedmiotów.

Potrzebne materiały:

  • butelka plastikowa
  • kolorowe bibułki
  • rolka papierowa po ręczniku lub papierze toaletowym
  • jeden pojemniczek papierowy na jajko (dziób)
  • czerwona farba
  • kolorowy papier

Na początku zajęć zrobimy tzw. Burzę mózgów. Prowadząca będzie zadawała dzieciom pytania związane z naszym projektem, w ten sposób cała grupa zostanie pobudzona do działania. Następnie dzieci zaczną malować, kleić, dobierać kolory, bibuły, czego efektem będzie skonstruowanie rzeźby – ptaka. Na koniec zajęć będziemy wspólnie podziwiać nasze dzieła.

Temat zajęć: Portret przyjaciela – collage

Uczestnicy zajęć: dzieci w wieku 7-11 lat

Czas trwania: 1 godz.

Zajęcia rozpoczynają się rozmową na temat naszego najlepszego przyjaciela, co nam się w nim najbardziej podoba, za co go lubimy.  Dzieci zapoznają się z terminem „portret”, obejrzą przykładowe portrety różnych artystów. Po krótkiej burzy mózgów, przechodzimy do dzieła.

Dzieci będą miały do dyspozycji farby, pastele olejne oraz najróżniejsze materiały: wełnę, kawałki tkanin, sznurek, kolorowe papierki, guziki, itp. Zadaniem będzie stworzenie portretu swojego przyjaciela, wykorzystując do  tego najróżniejsze materiały i techniki.

Na koniec zajęć wspólnie będziemy podziwiać stworzone prace.

Temat zajęć: Dziwoląg (Monster) – collage

Uczestnicy zajęć: dzieci w wieku 11 lat i starszych

Czas trwania: 1 godz.

Na początku dzieci obejrzą zdjęcia najróżniejszych bestii i stworów, jakie pojawiały się na przełomie wieków. Uświadomi to młodym artystom, że wyobraźnia ludzka nie zna granic od zawsze. Podczas burzy mózgów nawiążemy do różnych legend i mitów, w których pojawiają się przedziwne kreatury. Zajęcia te będą zezwoleniem na przekroczenie wszelkich barier realizmu, wyzwolenie wyobraźni, popuszczenie wodzy fantazji. W tym celu każdy uczestnik otrzyma kilka czarnobiałych fotokopii ze zdjęciami najróżniejszych organicznych form, które następnie powycina i stworzy z nich dziwoląga.

Na koniec zajęć podzielimy się wrażeniami.


Prowadzenie zajęć

Kinga Chrząszczewska – plastyk z wykształcenia, ukończyła Uniwersytet Westminster w Londynie na wydziale techniki mieszane. Posiada doświadczenie pedagogiczne, nabyte podczas pracy z brytyjskimi dziećmi i młodzieżą w szkołach w Londynie, gdzie mieszkała przez 12 lat. Prowadziła tam również zajęcia tzw. Art Terapii z trudną młodzieżą i z osobami niepełnosprawnymi. Po powrocie do Polski przez 2 lata uczyła plastyki w szkole brytyjskiej w Warszawie. Obecnie organizuje warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, prowadzi indywidualne oraz grupowe zajęcia plastyczne.

Zafascynowana folklorem Europy Wschodniej wraz z jego opowieściami wyłaniającymi się z ogromnych lasów wypełnionych wiekowymi drzewami, skrywających baby jagi i skrzaty leśne; a także historią karnawału, stąd częstymi tematami jej prac są zamaskowane twarze, groteskowe ciała i świat stojący na głowie.


Informacje organizacyjne

Termin zajęć:

wtorek 19.04,  godz. 17.30-18.30

Miejsce zajęć:

Sztukarnia, ul. Lewicka 10/7, Stary Mokotów, Warszawa

Zapisy oraz bliższe informacje:

– pod adresem e-mailowym sztukarnia@sztukarnia.pl (prosimy o podawanie nr telefonu kontaktowego)
– pod nr telefonu 692 870 303 (pn – pt: 12.00 – 20.00)

Opłata za uczestnictwo w zajęciach:

30 zł (1 zajęcia)

Prosimy o dokonywanie wpłat w ciągu 5 dni od daty zapisu:

– na nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011, w tytule proszę podać imię i nazwisko uczestnika, nazwę i datę rozpoczęcia kursu

– w siedzibie Sztukarni

Regulamin płatności za zajęcia w Sztukarni (w formacie .pdf)

Wszystkie zajęcia odbywają się w przestrzeni galeryjnej.

Zniżka dla przyjaciół! Zaproś przyjaciela na zajęcia w Sztukarni, a każde z was dostanie 15% zniżki na wybrane warsztaty lub kurs. Macie różne zainteresowania? Nie szkodzi – cenę promocyjną otrzymacie także zapisując się na dwa różne warsztaty.

Zapraszamy także do nowo otwartej kawiarenki artystycznej, w której wszyscy nasi goście będą mogli nie tylko delektować się aromatyczną włoską kawą Lavazza, ale także z dostępnych u nas materiałów wykonać własne, niepowtarzalne dzieło pod okiem instruktora rękodzieła artystycznego.

Prowadzimy również zajęcia dla grup zorganizowanych i dla firm.


Serdecznie zapraszamy!

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS