Weekendowa Akademia Malarstwa

Charakterystyka zajęć

Akademia Malarstwa to zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy poznają tajniki kilku technik malarskich i dzięki zdobytej wiedzy wykonają m.in. studium martwej natury, postaci, pejzażu miejskiego. W planach przewidziane są także zajęcia plenerowe. Na zakończenie Akademii odbędzie się wystawa wybranych prac uczestników.

Dzięki kameralnym grupom (do 7 osób) prowadząca ma możliwość indywidualnego kierowania potencjałem twórczym każdego z uczestników oraz rzetelnej korekty prac wykonanych podczas zajęć.

Program zajęć

– wprowadzenie – podstawowe zasady kompozycji i konstruowania obrazu, poznanie poszczególnych rodzajów perspektyw, wprowadzenie w techniki mieszania barw ich relatywizmu, wpływu na obraz i przestrzeń w nim.

– malarstwo w technice akrylowej, zapoznanie się ze specyfiką tej techniki, tematy: studium martwej natury, studium modela (pełna postać, portret), praca z wyobraźni bądź na zadany temat.

– technika: tempera, zapoznanie się z techniką, tematy: studium roślin/martwej natury, studium modela.

– technika: akwarela, zapoznanie się z techniką, tematy: studium martwej natury, praca z wyobraźni bądź na zadany temat

– przygotowanie do poznania techniki olejnej, przygotowanie własnego blejtramu (od zbijania krosien, poprzez naciąganie płótna, przeklejanie i gruntowanie go).

– poznanie techniki olejnej i jej specyfiki. Tematy: studium roślin, studium martwej natury, studium modela (portret/postać/postać we wnętrzu), kopia wybranego dzieła.

– praca w plenerze.

 

Cele Akademii Malarstwa

  • poznanie zasad kompozycji
  • nauka proporcji i konstruowana: przedmiotów, postaci
  • uwrażliwienie na kolor
  • poznanie technik malarskich, takich jak: tempera, akwarela, akryl, olej oraz technik mieszanych
  • samodzielne przygotowanie podobrazi

Adresaci

Akademia Malarstwa dla początkujących jest skierowana do wszystkich, chcących doskonalić swoje umiejętności plastyczne lub po prostu nauczyć się malować.

Wybrane zajęcia rozpoczynają wykłady o perspektywie, relatywizmie i temperaturach barw, o budowaniu głębi w obrazie, konstrukcji, kompozycji, formie i innych zagadnieniach.

Prowadzenie

Monika Stolarska – absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz absolwentka Studium Pedagogicznego przy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ma 5 – letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dorosłych i dzieci.

Więcej informacji o prowadzącej pod linkiem: http://www.monika-stolarska.blogspot.com/

Kamila Nyckowska – Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W swojej twórczości podejmuje problem kondycji człowieka jako istoty skazanej na fizyczną i duchową klęskę. Bohaterem jej prac jest śmierć uosobiona przez postać kobiety. Kobiety, która postrzega świat w sposób zniekształcony, tkwi w potrzasku własnej psychiki. Inspiracją do powstania obrazów prezentowanych na wystawie były zarówno bohaterki dzieł Joice Carol Oates, jak twórczość i życie Sylvii Plath, Charlotte Perkins Gilman czy Sarah Kane.

Polecamy podobne

Akademia Rysunku
Kurs malarstwa
Indywidualne lekcje rysunku i malarstwa

 

Opinie uczestników akademii

KasiaPrzygodę z malarstwem w Sztukarni rozpoczęłam pół roku temu. W tym czasie dokonałam niewiarygodnego postępu. Wszystko za sprawą prowadzącej Moniki, która jest nadzwyczaj otwartą, energetyczną i radosną osobą o ogromnej wiedzy z malarstwa i historii sztuki. Zajęcia są radosnym punktem tygodnia, który pozwala odciąć się od spraw życia codziennego. Uwrażliwiają, otwierają oczy na sztukę oraz sposób jej interpretacji. Zajęcia i atmosfera w Sztukarni uzależniają;) pozytywnie! Gorąco polecam!
Wiktoria“Już po wejściu do sali czuje się duch malarstwa. Na zajęcia przychodzą osoby, które naprawdę się pasjonują tą dziedziną sztuki i chcą rozwijać swój talent. Byłam zdziwiona, kiedy zobaczyłam, że wszyscy rozmawiają szeptem, jednak wkrótce odkryłam osobiście, że malując człowiek przenika w inny świat – własny, zapomina o codziennych sprawach – więc potrzebuje uspokojenia, przecież przelewa na papier swoje myśli i duszę, zostawiając w swojej pracy cząsteczkę siebie. Do każdego uczestnika zajęć prowadzący próbuje znaleźć osobiste podejście, szeptem podpowiadając które artystyczne rozwiązania zastosować.”

 

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS