Weekendowy kurs rzeźby

Charakterystyka zajęć

Zajęcia z rzeźby dają możliwość odreagowania po całym tygodniu stresu i napięć związanych ze szkołą czy pracą pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Podczas zajęć wejdziemy w świat rzeźby, historii sztuki i anatomii. Nauczymy się podstaw i zgłębimy tajniki wykonania czaszki, portretu, popiersia i aktu. Do dyspozycji będziemy mieli pracownię plenerową na terenie Sztukarni. Dodatkowo nauczymy się odlewu formy, tworzenia negatywu i pozytywu oraz imitacji różnych materiałów rzeźbiarskich, a także posługiwania się profesjonalnymi narzędziami rzeźbiarskimi.

Zajęcia będą odbywały się w kameralnej grupie (max. 6 osób) i przyjaznej atmosferze. Prowadzący to pełna zapału i energiczna osoba wnosząca dużą dawkę humoru i ciekawych informacji.

Zajęcia z rzeźby przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych, które już miały kontakt z tą sztuką, ale chciałyby doszlifować swoje umiejętności.

Jest także możliwość odrobienia zajęć z inną grupą po uzgodnieniu z prowadzącym.

Prowadzenie

Michał Łapiński – Absolwent ASP w Gdańsku na wydziale rzeźby w pracowni prof. Katarzyny Józefowicz. Tworzy w glinie, gipsie, drewnie, tworzywach sztucznych. Inspiruje go sztuka klasyczna, która jest bazą do stworzenia dzieła o charakterze nowoczesnym. Jego prace trafiają do licznych prywatnych odbiorców, znajdują się w stałych kompozycjach (m.in. Góra Klasztorna, Łobżenica). Brał udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych: “Wystawa Jednego Artefaktu” [Toruń], “Kobieta – przedmiot” [Toruń], “Kapliczki Krajeńskie” [Góra Klasztorna], “Bydgoskie pejzaże” [Bydgoszcz], “Fobia” [Gdańsk]. W roku 2104 uzyskał Stypendium Kulturalne Miasta Gdańsk. Wykonuje rzeźby, obrazy oraz rysunki na zamówienie oraz prowadzi zajęcia z malarstwa i rysunku.

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS