Zabawy z fotografią

Na różnych warsztatach poprzez różne ćwiczenia i radosną twórczość poznamy podstawy działania fotografii lub specjalne techniki z nią związane. Zbudujemy prototyp aparatu fotograficznego z pudełka, zrobimy zdjęcie bez użycia aparatu i sfotografujemy rzeczy, których tak naprawdę nie ma, a wszystko to w wesołej atmosferze zabawy.

I. MALOWANIE ŚWIATŁEM – warsztaty dla dzieci

W wesołej atmosferze będziemy bawić się w malowanie światłem i zapisywaniem naszych rysunków za pomocą fotografii. Pokażemy, że ciemności nie trzeba się bać, a latarka może być najfajniejszym pędzlem! Zrobimy zdjęcia wymyślonym rzeczom i stworzeniom, dorysujemy sobie skrzydła lub wąsy, a wszystko to za pomocą prostej techniki, którą później możemy powtórzyć samodzielnie w domu. Zapraszamy rodziców i dzieci, mile widziane również własne aparaty fotograficzne i różne świecące przedmioty – zabawki, latarki, lampki, wszystko, co świeci!

II. BUDOWANIE CAMERA OBSCURA – warsztaty dla dzieci

Na zajęciach zbudujemy swoją własną camerę obscurę, czyli bardzo podstawowy aparat fotograficzny. Prosty eksperyment i dużo zabawy pozwoli małym i dużym zrozumieć podstawę działania aparatu fotograficznego. Każdy maluch zbuduje swój własny aparat, który będzie mógł zabrać do domu i za jego pomocą zupełnie na nowo patrzeć na świat!

III. LUKSOGRAFIA – warsztaty rodzinne

Luksografia to technika robienia zdjęć bez aparatu, a tylko za pomocą specjalnych kartek, dowolnych przedmiotów i światła. Kładąc na papierze fotograficznym różne małe interesujące przedmioty stworzymy ciekawe obrazki, które potem razem naświetlimy i wywołamy! Przy okazji nauczymy się podstaw pracy w ciemni fotograficznej, a nasze obrazy magicznie będą się pojawiać dopiero po włożeniu papieru do odpowiedniego płynu. Zapraszamy!

Prowadzenie

Katarzyna Iwańskaabsolwentka Fotografii w Łódzkiej Szkole Filmowej. Zajmuje się fotografią z elementami grafiki komputerowej (obróbką zdjęć i tworzeniem nowoczesnych multimedialnych form na ich podstawie), fotografią analogową i cyfrową. Uczy odczytywać fotografię – zarówno reklamową (np. zauważać elementy przetworzone lub dodane, nieprawdziwe), jak i artystyczną (wraz z nauką rozumienia co stanowi o wyjątkowości tych konkretnych zdjęć spośród innych). Dodatkowo zna elementy historii fotografii, szczegółowe informacje technologiczne, prowadzi zajęcia w ciemni, podstawy prawa autorskiego dotyczącego tworzenia i wykorzystywania czyichś zdjęć oraz tworzenia nowych dzieł na podstawowe fotografii – kolaż fotograficzny analogowy i cyfrowy.


Najbliższe terminy
Dodatkowe informacje

Wiek uczestników: 5-6 lat

Miejsce: Sztukarnia, ul. Lewicka 10, Warszawa

Wielkość grupy: max 6 os.

Cena

Malowanie światłem – 30 zł/os

Budowanie camera obscura – 30 zł/os

Luksografia – 40 zł/dziecko + max. 2 opiekunów

Regulamin płatności

Twórczy prezent – 5% zniżki na voucher na dowolne warsztatyPolecamy podobne:

Przystanek animacja – warsztaty tworzenia filmu animowanego
Architektura dla dzieci
Ceramiczne bajki – zabawy z gliną dla najmłodszych

ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS