Zajęcia plastyczne dla dzieci

Zajęcia plastyczne, prowadzone przez absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pomogą rozwinąć umiejętności manualne dzieci i przybliżą im różne techniki malarskie i rysunkowe. Dzieci poznają terminy plastyczne; dowiedzą się czym jest kompozycja otwarta, zamknięta, dominanta, akcent, dynamizm, rytm czy kierunek. Zdobywanie tej wiedzy będzie oparte działaniu praktycznym. Warsztaty plastyczne są doskonałą alternatywą dla gier komputerowych i telewizji oraz rozwijają kreatywność i twórcze spojrzenie na otaczający świat, także dzięki użyciu niekonwencjonalnych materiałów. Podczas warsztatów wykorzystamy przedmioty powszechnie uznawane za banalne lub nieprzydatne np. rolki po papierze toaletowym, gąbki do mycia naczyń, stare opakowania po czekoladkach.

Celem warsztatów jest stworzenie optymalnych warunków do rozwoju umiejętności plastycznych dzieci. Zajęcia w przyjazny sposób łączą rozwój dziecka z doskonałą zabawą.

Program obejmuje ćwiczenia malarskie, rysunkowe i rzeźbiarskie z wykorzystaniem między innymi takich technik jak:

– akwarela,
– tempera jajowa,
– węgiel,
– sepia,
– masa solna,
– papier mache (na zajęciach poświęconych papier mache dzieci wykonają druciane konstrukcje lalek lub zwierząt, które następnie okleją masą papierową, pomalują i przyozdobią koralikami, kawałkami włóczki czy bibuły),
– tusz (na zajęciach dzieci będą rysować tuszem za pomocą patyczków oraz poznają technikę lawowania).

Prowadzenie: Pola Wójcik – absolwentka wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na dyplom artystki składał się cykl obrazów pt „Labirynt” i aneks z plakatu dedykowany synowi i inspirowany ikonografią dziecięcą. Zajmuje się malarstwem, ilustracją i plakatem.
Z dziećmi pracuje od 16 roku życia i nadal czerpie z tej pracy dużo radości i niestrudzenie wymyśla coraz to ciekawsze zajęcia. W latach 2004-2008 działając na rzecz Fundacji „Nadzwyczajne dzieci” nauczyła się elastyczności, otwartości i cierpliwości. Od roku 2008 jeździ na obozy dla dzieci i młodzieży jako wychowawca i instruktor wszechstronnych zajęć artystycznych. Równolegle prowadzi zajęcia indywidualne w Warszawie. W roku 2009 urodziła synka i razem z nim odkrywa świat na nowo oczami dziecka.

 
     
ludzie radość pasja tworzenia sztuka

Centrum Artystyczne Sztukarnia
ul. J. Dąbrowskiego 62
02-561 Warszawa
NIP 542 264 64 83
48 692 870 303

sztukarnia@sztukarnia.pl

GODZINY OTWARCIA
Biuro:
pn.- pt. 9.00 - 17.00
Centrum Artystyczne:
pn.- pt. 9.00 - 20.00
sob.- niedz. 9.00 - 19.00

Nr konta: Inteligo 50 1020 5558 1111 1811 8560 0011

Copyright © 2017 Sztukarnia.pl Centrum Artystyczne Warszawa | Polityka prywatności i Cookies

Realizacja i utrzymanie Mitelecom Marketing Internetowy  

FacebookGoogle+RSS