• Ferie 2021 - Kurs ilustracji i grafiki warsztatowej

  • Ferie 2021 - Kurs ilustracji i grafiki warsztatowej

  • Ferie 2021 - Kurs ilustracji i grafiki warsztatowej

Charakterystyka

Kurs grafiki artystycznej to propozycja dla młodzieży zainteresowanej grafiką warsztatową, zarówno technikami tradycyjnymi, jak i mniej popularnymi. Będą to różne techniki druku wklęsłego i wypukłego, technika kolażowa i wiele innych.
Podstawowym założeniem kursu jest udział uczestnika w całym procesie tworzenia - od autorskiego projektu, poprzez dobór odpowiedniej techniki i opracowania formy druku, do wykonania odbitek. Każdy warsztat poprzedzony jest wprowadzeniem do techniki, jaka będzie stosowana na zajęciach, krótkim zarysem historycznym i przedstawieniem sylwetek oraz prac artystów z danej dziedziny.
Efektem zajęć będą koszulki z oryginalnymi nadrukami, autorskie pieczątki pieczątki, albumy na zdjęcia i inne.

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 590 zł/cena ze zniżką: 550 zł*             
20 godzin kursu - codziennie po 4 godziny            

*zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczniom SARu 

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ

10.00-12.00: blok warsztatowy
12.00-12.20: przerwa (zapewniamy ciepłą zupę wege oraz napoje)
12.20-14.00: blok warsztatowy

 

Program

1. DZIEŃ Ex libris - zaprojektowanie oraz wykonanie techniką linorytu autorskiej pieczątki.

2. DZIEŃ Stworzenie autorskiego zeszytu lub albumu za pomocą technik introligatorskich.

3. DZIEŃ Przygotowanie projektu graficznego, który następnie będzie odbity w technice sitodruku na koszulce albo torbie zakupowej.

4. DZIEŃ Zaprojektowanie autorskiego kroju pisma zainspirowanego przyrodą. Technika malowania/rysowania tuszem lub cienkopisem.

5. DZIEŃ Stworzenie autorskiej okładki do ulubionej książki/komiksu przy wykorzystaniu wybranej techniki: akwarela, cienkopis, ołówek.

Prowadzący

Ewa Hipnarowicz

Absolwentka Politechniki Łódzkiej na kierunku Wzornictwo. W trakcie studiów jak i pracy zawodowej miała styczność z wieloma dziedzinami sztuk plastycznych, takich jak: rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, rzeźba, tkanina artystyczna, batik, sitodruk, introligatorstwo. Projektowała biżuterię, dywany, akcesoria męskie oraz nadruki na tekstylia. Doświadczona instruktorka pracująca głównie z dziećmi.

Kamila Nyckowska

Absolwentka wydziału Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obszary działań artystycznych to przede wszystkim malarstwo, rysunek, ilustracja oraz ceramika. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi i dziećmi. Jest autorką programów edukacyjnych z zakresu kształcenia plastycznego.

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020