Charakterystyka

Kurs książki artystycznej to cieszące się największym zainteresowaniem młodych kursantów zajęcia w wakacje 2018 roku. Stanowi zaproszenie do dziedziny kreatywnego introligatorstwa.

W trakcie zajęć uczestnicy poznają techniki ręcznego szycia książek oraz rodzaje oprawy. Dowiedzą się, w jaki sposób wykonać album, notatnik, kalendarz, szkicownik czy teczkę na dokumenty. Przy pomocy techniki sitodruku stworzą również serię ilustracji, które w dowolny sposób wkomponują w swój autorski projekt książki.

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 590 zł/cena ze zniżką: 550 zł*             
20 godzin kursu - codziennie po 4 godziny            

*zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczniom SARu 

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ

10.00-12.00: blok warsztatowy
12.00-12.20: przerwa (zapewniamy ciepłą zupę wege oraz napoje)
12.20-14.00: blok warsztatowy

 

Program

1. DZIEŃ Wprowadzenie teoretyczne – prezentacja technik szycia oraz oprawiania książek. Poznanie narzędzi pomocnych w pracy introligatora. Wykonanie okładek dwoma różnymi sposobami (oprawa papierowa i tkaninowa).

2. DZIEŃ Dobór papieru i dodatków do książek (zakładki, kapitałki, nici). Składanie papieru i przygotowanie do szycia. Projektowanie ilustracji do wnętrza książki.

3. DZIEŃ Podstawy sitodruku – drukowanie i przygotowanie ilustracji.

4. DZIEŃ Zszywanie książek.

5. DZIEŃ Dekorowanie okładek, dokańczanie projektów.

Prowadzący

Ewa Hipnarowicz

Absolwentka Politechniki Łódzkiej na kierunku Wzornictwo. W trakcie studiów jak i pracy zawodowej miała styczność z wieloma dziedzinami sztuk plastycznych, takich jak: rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, rzeźba, tkanina artystyczna, batik, sitodruk, introligatorstwo. Projektowała biżuterię, dywany, akcesoria męskie oraz nadruki na tekstylia. Doświadczona instruktorka pracująca głównie z dziećmi.

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020